Ziraat Bankası Canlı Destek

Ziraat Bankası canlı destek sistemi ile internet bankacılığı üzerinden finansal yetki gerektirmeyen konularda destek almanız mümkün olur.


Ziraat Bankası canlı destek sistemi, Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu önemli destek kanallarından biridir. Normal şartlarda Ziraat Bankası tüketicilerinin Ziraat telefon bankacılığı üzerinden hızlı bir şekilde birçok konu özelinde destek almaları mümkündür. Telefon bankacılığı ile birkaç adımda çok geniş bir işlem skalası dahilinde her konu hakkında işlem de yapılabilir. Elbette ki Ziraat Bankası’ndan destek alma konusunda telefon bankacılığı son derece kolay bir yöntem olarak görünebilir ancak özellikle işitme engelli bireyler için telefon bankacılığı sistemi tamamıyla işlevsizdir.
 Ziraat Bankası canlı destek sistemi ise başta engelli bireyler olmak üzere diğer tüm müşterilere destek vermek amacıyla kurulmuş olan bir destek sistemidir. Destek sistemi sayesinde tüketicilerin müşteri temsilcileri ile yazışma yöntemi sayesinde her türlü konuda destek almaları mümkün olur. Sohbet ekranı tüketiciler ile temsilciler arasındaki işlemi sağlayan bir ekran olarak tanımlanabilirken, destek sırasında sohbet ekranı üzerinden yapılan tüm yazışmalar kayıt altına alınır. Ziraat Bankası canlı destek sisteminde sohbet halinde olduğunuz kişiler, canlı ve bankanın resmi müşteri hizmetleri personeli olarak görev yapan kişilerdir. Sistemde herhangi bir şekilde hazır cevap veya robot müşteri hizmetleri gibi seçenekler yer almamaktadır. Ziraat Bankası canlı destek sisteminden yardım almak isteyen tüketicilerin ise ilk olarak Ziraat internet bankacılığı hesaplarına giriş yapmaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası Canlı Destek Sistemine Nasıl Bağlanılır?

Ziraat Bankası canlı destek sistemine nasıl bağlanılır?” gibi bir konu da en çok merak edilen konuların başında gelir. Bir önceki başlıkta da bahsetmiş olduğumuz üzere canlı destekten yardım alabilmek adına öncelikle Ziraat Bankası internet bankacılığı ile hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ziraat Mobil uygulaması üzerinden canlı destek almanız söz konusu değildir. Canlı destek sadece internet şubesi üzerinden bağlanılabilen bir sistemdir.
 
Ziraat Bankası canlı destek sistemine bağlanmak adına uygulamanız gereken adımlar ise şu şekildedir:
 • Ziraat internet şubesine giriş yapınız.
 • Sol kısımda yer alan menünün en alt kısmına doğru geliniz.
 • Sol en altta bulunan seçenekler arasından “Canlı Cevap” butonuna tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan ekranda “Görüşme Konusu Seçiniz” ibaresinin yer aldığı kutucukta görüşme nedeninizi belirleyiniz.
 • Görüşme nedeni olarak, “Teknik Destek Almak İstiyorum” ve “Ürün ve Hizmetler Hakkında Bilgi Almak İstiyorum” seçeneklerini işaretleyebilirsiniz.
 • Ayrıca işitme engelliyseniz mutlaka ilgili kutucuğun alt kısmında yer alan “işitme engelliyim” seçimini yapınız.
 • Ardından “Devam” butonuna basmanızla birlikte canlı destek ekibiyle görüşme yapabileceğiniz bir sohbet penceresi karşınıza çıkacaktır.
 • Bu bölüme ise anlaşılır bir şekilde ve mümkün olduğunca kurumsal bir dille canlı destek ekibiyle görüşmelerinizi gerçekleştirebilir, çoğu konuda da yardım veya yönlendirme önerilerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Canlı Destekten Ne Gibi Hizmetler Alabilirim?

Ziraat Bankası canlı destekten ne gibi hizmetler alabilirim?” gibi bir sorunun tüketiciler tarafından konu hakkında en çok merak edilen bilinir ve bu sorunun en önemli sorulardan biri olduğu söylenebilir.
 
Ziraat Bankası canlı destek sisteminde hizmet vermekte olan görevlilerin, banka politikaları ve güvenlik gerekçesi nedeniyle herhangi bir şekilde finansal işlem yetkileri bulunmamaktadır. Canlı destek bölümünde yer alan görevliler, hesabınıza dair detayları göremezler ve para transferi vb. talimatlarınızı gerçekleştiremezler. Maddi açıdan değer içeren hiçbir işlem içerisinde yer alamazlar. Ziraat Bankası canlı destek veya canlı cevap sisteminde görevli personellerin yapabilecekleri genel işlem tanımı, çeşitli işlemler ve süreçler hakkında bilgi vermektir. Takıldığınız bir konu veya aklınızda cevaplanması gereken bir soru olması durumunda direkt olarak canlı destek ekibinden yardım almanız söz konusu olabilir.

Ziraat Bankası Diğer Canlı Destek Hizmetleri Nelerdir?

Ziraat Bankası diğer canlı destek hizmetleri nelerdir?” sorusunun da merak edilen konulardan biri olduğunu söylemek doğru olacaktır.
 
Şöyle ki; Ziraat Bankası canlı cevap bölümünden istemiş olduğunuz cevapları alamamanız durumunda, direkt olarak devreye telefon bankacılığı ile destek hattı girecektir. Yine aynı şekilde yapmak istediğiniz finansal yetki gerektiren işlemleri canlı cevap kısmından yaptırmak isteğinizde, bu bölümde yer alan görevliler yetkilerinin olmamasından ötürü sizleri direkt olarak Ziraat telefon bankacılığı sistemine yönlendireceklerdir. 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı telefonlar vasıtasıyla bireylerin Ziraat telefon bankacılığına kolaylıkla ulaşmaları, gerek sesli komut gerekse sesli yanıt seçenekleri sayesinde de ilgili menüden, yapmak istedikleri işlemleri kısa süre içerisinde gerçekleştirmeleri mümkündür.
 
Peki, Ziraat Bankası telefon bankacılığı destek hattından alınabilecek hizmetler nelerdir? Bu kısımda hangi menüler ve menülerin ne gibi içerikleri yer alır?

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı Destek Hattından Alınabilecek Hizmetler

Ziraat Bankası telefon bankacılığı destek hattından alınabilecek hizmetler, canlı cevap veya canlı destek sistemi olarak adlandırabileceğimiz sisteme göre çok daha geniştir. Telefon bankacılığı ile alınan hizmetlerde, müşteri destek hattındaki görevlilerin finansal işlem yetkileri de bulunmaktadır. Böylelikle işlemlerinizin çok daha bilgili ve yetkili personeller tarafından kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Ziraat telefon bankacılığı ile alınabilecek hizmetler genel başlıkları ile şu şekildedir:
 1. Kart İşlemleri: Kartlarınızın; limit, bakiye, işlem kısıtı, borç durumu, ekstresi, gönderim aşamasındaki kart takibi, işlem kısıtı ekleme kaldırma işlemleri, hesap kesim tarihi değiştirme, borç ve Platinum kart özellikleri gibi birçok konuda bilgi alabilir ve işlem yapabilirsiniz.
 2. Bankacılık İşlemleri: Hesap bakiye bilgisi, para transferi ve fatura işlemleri, yatırım ve vadesiz altın mevduatı işlemleri, emekli maaş promosyon ödemeleri, TOKİ işlemleri ve müşteri temsilcisine bağlanma gibi işlemler bu menüden yapılabilir.
 3. Şifre İşlemleri: Kart, internet bankacılığı, telefon bankacılığı şifre işlemleri ve müşteri temsilcisine bağlanmak adına bu menü tercih edilebilir.
 4. İnternet ve Mobil Bankacılık Teknik Destek: İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık ile yaşamış olduğunuz her türlü problemin çözümü ve desteği adına bu menüden yardım almanız söz konusu olabilir.
 5. Ekstre, Hareket ve IBAN Numarası Edinme İşlemleri: Kredi kartı ekstresi, dönem için hareketlerin e-posta ile talep edilmesi, Ziraat Bankkart taksit ödeme planı alma, vadesiz hesap hareketlerinin e-posta ile alınması, son 6 hesap hareketinin SMS ile talebi, IBAN öğrenme ve KMH ekstre talebi oluşturma gibi işlemler adına bu menü kullanılabilir.
 6. OGS ve HGS İşlemleri: OGS bakiye öğrenme, OGS geçiş bilgileri, OGS ödeme bilgileri, OGS kontör yükleme, OGS otomatik ödeme talimatı işlemleri, etiket ekleme şifresi alma gibi birçok işlemi bu menüden yapabilirsiniz.
 7. Banka Ürünleri Hakkında Bilgi Alma ve Başvuru İşlemleri: Başvuru işlemleri, Bankkart ürün özellikleri dinleme ve müşteri temsilcisine bağlanma gibi konular adına bu menü kullanılabilir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler