Ziraat Bankası Cebe TL Yükleme

Ziraat Bankası cebe TL yükleme seçeneği; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom mobil hat kullanıcılarının hesaplarındaki bakiye ile mobil hatlarına TL veya bakiye yüklemelerine olanak sağlar.


Ziraat Bankası cebe TL yükleme işlemi sayesinde kullanıcıların cep telefonu operatörlerine göre kullanmış oldukları sim karta veyahut başka bir kişinin sim kartına TL yükleme işlemi yapabilmeleri mümkündür.
 Ziraat Bankası cebe TL yükleme işlemi için öncelikli olarak kullanılan kanalların başında Ziraat Bankası internet bankacılığı kanalı yer alır. Bu kanal sayesinde kullanıcılar dakikalar içerisinde TL yükleme işlemlerini yapabilirler ve aynı zamanda çok kısa süre içerisinde başka bir cep telefonu numarasına TL yükleyebilirler. TL yükleme işlemleri yalnızca 10 TL ve katları üzerinden gerçekleştirilebilirken, minimum olarak 20 TL’lik yükleme işlemi gerçekleştirilebilir. TL yükleme işlemi konusunda tüketicilerin yapabilecekleri seçeneklerin ise genel anlamda şu şekilde olduklarını söylemek doğru olacaktır:
 • Ziraat Bankası Turkcell Cebe TL yükleme,
 • Ziraat Bankası Türk Telekom Mobil (Avea) TL yükleme,
 • Vodafone Kolay Paket TL yükleme,
 • Vodafone Cebe TL yükleme,
Kullanıcıların genel anlamda faydalanabilecekleri seçenekler yukarıdaki gibi yer alırken, en çok tercih edilen kolay paket yükleme işlemidir. Turkcell ve Türk Telekom ile sadece belirtilen telefon numarasına TL gönderimi yapılmaktayken, Vodafone operatör kullanıcılarının hem TL hem de direkt olarak TL ile paket tanımlama işlemi yapabilmeleri söz konusudur. Bu durumun Vodafone operatör kullanıcıları için önemli bir avantaj olduğu söylenebilir.
 
Ziraat Bankası cebe TL yükleme işlemi için tüketicilerden çok cüzi miktarlarda işlem ücreti veya komisyon tahsis edilir. Bu tutarın 1-2 TL gibi tutarları aşmayacağını söylemek mümkündür. Bununla birlikte Ziraat cebe TL yükleme konusunda sadece Ziraat internet bankacılığı değil, aynı zamanda Ziraat telefon bankacılığı, Ziraat ATM’leri ve Ziraat Bankası şubeleri de tercih edilebilecek olan seçeneklerdir. Peki, bu seçenekler doğrultusunda kullanıcıların Ziraat cebe TL yükleme işlemini nasıl yapabilmeleri söz konusudur?

Ziraat Bankası Cebe TL Yükleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası cebe TL yükleme nasıl yapılır?” konusuyla ilgili olarak öncelikle kullanıcıların hangi seçeneği tercih edecekleri büyük önem taşır. Bu konuda en çok tercih edilen internet bankacılığı yöntemi olsa da aynı zamanda telefon bankacılığının da sık kullanılan yöntemlerden biri olduğunu söylemek mümkündür.
 
Ziraat telefon bankacılığı ile cebe TL yükleme işleminin yapılabilmesi adına öncelikle 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı telefonların aranması gerekir. Sesli yanıt sistemine erişim sağlanması durumunda ise öncelikle 2(iki) tuşu ile “Bankacılık İşlemleri” menüsüne ilerlenmeli ve hemen ardından 0(sıfır) tuşu ile müşteri hizmetlerine bağlanılmalıdır. Müşteri temsilcisine ise kredi kartınızdaki bakiye ve hesaplarınızdaki bakiye ile TL yüklemek istediğinize dair talebinizi ileterek, telefon bankacılığı ile TL yükleme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmiş olursunuz. Bununla birlikte birkaç adımla direkt olarak internet bankacılığından da TL yükleme işlemi yapabilirsiniz.
Ziraat internet bankacılığı ile cebe TL yükleme işlemi yapabilmek adına aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:
 • Ziraat internet bankacılığına giriş yapınız.
 • Ana menüye gelerek “Ödemeler” kısmına ilerleyiniz.
 • Karşınıza çıkan alt menüde ise “Cebe TL Yükleme” ekranına doğru ilerleyiniz.
 • Operatör seçimi yapınız ve eğer Vodafone operatörünü kullanıyorsanız, “Vodafone Kolay Paket” seçeneğini tercih ederek, sürekli olarak kullanmış olduğunuz paketi seçiniz. Paket kullanımı söz konusu değilse direkt olarak kullandığınız operatörü seçebilirsiniz.
 • Operatör seçiminin ardında Telefon Numarası girişini başında sıfır(0) olmadan yapınız. Örnek: 555 555 55 55.
 • Numara girişinin hemen ardından telefonunuz için yüklemek istediğiniz tutarı giriniz veya paket seçimi yapınız.
 • Tutarın ödeneceği hesabı veya kartı seçiniz.
 • İşlemi onaylamanızın hemen ardından Ziraat cebe TL yükleme işlemi başarıyla tamamlanacaktır.
Ziraat cebe TL yükleme işlemi için yukarıda yer alan adımları uygulamanız söz konusu iken, bununla birlikte Ziraat Bankası ATM’lerinden de bu konu hakkında yardım alabilirsiniz.
 
Ziraat Bankası ATM’lerine giderek, ATM’lerin ödeme işlemleri menüsünden “Cebe TL Yükleme” ekranı sayesinde çok kolay bir şekilde ödeme işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte Ziraat Bankası şubelerine giderek de gişe işlemleri bölümünden yine cebe TL yükleme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkündür. Ödeme işlemleriniz Ziraat Bankası şubelerinden kredi kartınıza veya banka hesabınıza bağlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, mutlaka yanınızda nüfus cüzdanınızın da olması gerekir.

Ziraat Bankası Cebe TL Yükleme Saatleri

Ziraat Bankası cebe TL yükleme saatleri konusunda tüketiciler tarafından en çok araştırılan konuların başında gelir. Önceki dönemlerde cebe TL veya paket yüklerken tüketicilerin bu işlemleri belirli zaman dilimleri içerisinde gerçekleştirmeleri gerekirdi. Günümüzde ise kullanıcılar TL yükleme işlemlerini direkt olarak internet bankacılığı ile Ziraat Bankası ATM’lerinden veya telefon bankacılığı üzerinden herhangi bir saat sınırlamasıyla karşı karşıya kalmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirler.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler