Ziraat Bankası Emekli Maaş Ödemeleri

Ziraat Bankası emekli maaş ödemeleri, emekli maaşının türüne göre belirli tarihlerde yapılır ve ödemeler dair tablolar ile maaş tarihleri öğrenilebilir.
Ziraat Bankası emekli maaş ödemeleri konusunda emeklilerin en çok tercih ettikleri bankalardan biri olarak tanımlanabilir. Devlet bankası olması ve ayrıca SGK ile aralarındaki protokoller nedeniyle birçok emeklinin ilk maaşlarını Ziraat Bankası’ndan aldıkları görülür. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası’ndan emekli ödemelerini alan birçok kişinin olması da Ziraat Bankası emekli maaş ödemeleri konusunda emeklilerin tercihlerini etkiler. Emeklilerin Ziraat Bankası’ndan emekli maaş ödemeleri almaları durumunda elde edecekleri birçok avantajın olduğu da bilinmektedir. Ziraat Bankası tarafından bünyesinden ödeme alan emeklilere özel olarak başta promosyon ödemesi olmak üzere, çeşitli diğer birçok avantajlar sağlanır. Ziraat Bankası emekli maaş ödemeleri konusunda emeklilerin elde edecekleri temel avantajların şunlar olduğu bilinir:
 • Emekli promosyon ödemeleri sayesinde emeklilerin 3 yıl maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alma sözü vermeleri durumunda 750 TL’ye kadar promosyon ödemesi almaları söz konusu olur.
 • Ziraat Bankası, Türkiye’nin en geniş şube ağına ve en fazla ATM sayısına sahip olan bankasıdır. Bu nedenle emeklilerin bulundukları lokasyon neresi olursa olsun maaşlarını kolay bir şekilde çekmeleri mümkün olacaktır.
 • Normal şartlarda para çekme işlemi yaparken ATM’lerin standart tüketiciler için belirli limitleri vardır. Ziraat Bankası ile emekli maaş ödemelerini alan emeklilerin herhangi bir şekilde para çekme limitleri söz konusu değildir. Emekli maaşlarının tamamını Ziraat Bankası ATM’lerinden tek seferde çekmeleri mümkündür.
 • Ziraat Bankası emekli maaş ödemeleri ile emekli maaşını çeken emeklilerin, Ziraat Bankası hesaplarında herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti vb. ücretlerle karşılaşmaları söz konusu olmaz.
 • Ziraat Bankası ile emekli maaş ödemelerini alan emeklilerin krediler konusunda da oldukça avantajlı seçeneklerden yararlanmaları söz konusudur. Özellikle aylık ödemeli veya üç ayda bir ödemeli birçok kredi seçeneğinden yaralanabilirler. Konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerini bu ödeme seçenekleri üzerinden alabilirler. Üç ayda bir ödeme seçeneği sadece Ziraat Bankası’ndan emekli maaşını alan emekliler için geçerlidir.
 • Ziraat Bankası’ndan maaş alan emeklilerin; taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi gibi ürünlerde son derece avantajlı faiz oranları almaları mümkündür. Ayrıca bu kredi seçeneklerine dair birçok kolaylık da sağlanabilir. Bununla birlikte kredi kartı konusunda da emeklilerin maaş ödemeleri nedeniyle birçok avantaj elde etmeleri söz konusu olacaktır.
 • Ziraat Bankası emekli maaş ödemeleri sayesinde emeklilerin elde edebilecekleri önemli fırsatlardan bir diğer ise özel BES Planı olarak bilinir. Türkiye Hayat ve Emeklilik Kampanyası sayesinde emeklilerin, torunlarının geleceğine dair yatırım yapmaları mümkündür.
 • Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emeklilerin, Türkiye Sigorta poliçelerinde de önemli avantajlar elde ettikleri söylenebilir. Emekliler, Türkiye Sigorta Kasko poliçelerine özel olarak oranında indirim kazanırlar. Ayrıca Konut sigortası poliçelerinde ise oranında ek indirim avantajı elde ederler.
Ziraat Bankası emekli maaş ödemeleri, emeklilere birçok avantaj sağlarken aynı zamanda ödeme tarihleri de bu ödemelere dair dikkat edilmesi gereken detaylardan biri olarak tanımlanabilir. Ziraat Bankası emekli maaş ödemeleri doğrultusunda emeklilerin; SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı gibi kurumlardan almış oldukları emekli maaşlarını farklı tarihlerde almaları söz konusudur. Her maaş türüne göre farklı ödeme tabloları söz konusu iken, emeklilerin bu tablolar hakkında bilgi sahibi olarak emekli maaşlarına dair ödeme veya harcama planları yapmaları son derece sağlıklı olacaktır. Emekli maaş ödemelerine dair detaylar ise aşağıdaki başlıklarda yer almaktadır.
 

Ziraat Bankası SSK Emekli Maaş Ödemesi

Ziraat Bankası SSK emekli maaş ödemesi, diğer emekli maaş ödemeleri ile aynı tarihlerde gerçekleşmez. Emeklilerin SSK’dan almış oldukları maaş ödemelerine dair farklı bir tablo ile karşılaşacaklarını söylemek mümkündür. Ziraat Bankası SSK emekli maaşı ödemesi, tahsis rakamlarının son numaralarına göre belirlenmiş olan günlerde gerçekleştirilir. Şubat 2003 döneminden itibaren geçerli olan ödeme tarihleri ise aşağıdaki gibidir:
 • Tahsis numarasının son rakamı 9 ise ödeme her ayın 17’sinde yapılır.
 • Tahsis numarasının son rakamı 7 ise ödeme her ayın 18’inde yapılır.
 • Tahsis numarasının son rakamı 5 ise ödeme her ayın 19’unda yapılır.
 • Tahsis numarasının son rakamı 3 ise ödeme her ayın 20’sinde yapılır.
 • Tahsis numarasının son rakamı 1 ise ödeme her ayın 21’inde yapılır.
 • Tahsis numarasının son rakamı 8 ise ödeme her ayın 22’sinde yapılır.
 • Tahsis numarasının son rakamı 6 ise ödeme her ayın 23’ünde yapılır.
 • Tahsis numarasının son rakamı 4 ise ödeme her ayın 24’ünde yapılır.
 • Tahsis numarasının son rakamı 2 ise ödeme her ayın 25’inde yapılır.
 • Tahsis numarasının son rakamı 0 ise ödeme her ayın 26’sında yapılır.
Ziraat Bankası SSK emekli maaş ödemesi, tarih nedeniyle cumartesi gününe denk gelirse ödemeler Cuma, Pazar gününe denk gelirse de ödemeler Pazartesi günü olan grupla birleştirilerek gerçekleştirilir.

Ziraat Bankası Emekli Sandığı Emekli Maaş Ödemesi

Ziraat Bankası emekli sandığı maaş ödemesi, dosyaların rumuzlarına göre yapılmaktadır ve 3 farklı rumuz söz konusudur. Emekli sandığı maaş ödemelerine dair detaylar ise aşağıdaki gibidir:
 1. Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım aylarında maaş ödemesi alan “Birinci grupta” bulunan A0-M0-T0-V0-VH-KT rumuzlu dosyalar için aylık aldıkları dönemin ilk gününden başlangıç verilerek;   
Doğum Tarihleri Ödemenin Yapılacağı Ayın
00-40 (dahil) arasında olanlar Birinci gününde
41-46 (dahil) arasında olanlar İkinci gününde
47-49 (dahil) arasında olanlar Üçüncü gününde
50-53 (dahil) arasında olanlar Dördüncü günüde
54-99 (dahil arasında olanlar Beşinci gününde
 1. Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında maaş ödemesi alan “İkinci grupta” bulunan A0-M0-T0-VH-VK-KT rumuzlu dosyalar için aylık aldıkları dönemin ilk gününden başlangıç verilerek;
   
Doğum Tarihleri Ödemenin Yapılacağı Ayın
00-22 (dahil) arasında olanlar Birinci gününde
23-28 (dahil) arasında olanlar İkinci gününde
29-48 (dahil) arasında olanlar Üçüncü gününde
49-54 (dahil) arasında olanlar Dördüncü günüde
54-99 (dahil arasında olanlar Beşinci gününde
 1. Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında maaş ödemesi alan “Üçüncü grupta” bulunan A0-M0-T0-V0-VH-VK-KT rumuzlu dosyalar için aylık aldıkları dönemin ilk gününden başlangıç verilere;
   
Doğum Tarihleri Ödemenin Yapılacağı Ayın
00-33 (dahil) arasında olanlar Birinci gününde
34-37 (dahil) arasında olanlar İkinci gününde
38-40 (dahil) arasında olanlar Üçüncü gününde
41-43 (dahil) arasında olanlar Dördüncü günüde
44-99 (dahil arasında olanlar Beşinci gününde
Ödemeler yapılır. Ödeme tarihlerinin Cumartesi veya Pazar günlerine denk gelmesi herhangi bir değişiklik getirmez. Direkt olarak ödemeler bu günlerde yapılır.

Ziraat Bankası Bağ-Kur Maaş Ödemesi

Ziraat Bankası Bağ-Kur maaş ödemesi, tahsis numaralarının son rakamlarına göre yapılır. Bağ-Kur ile emekli maaş ödemesi olan emeklilerin aşağıdaki tabloya göre ödeme aldıkları bilinir:
Tahsis Numarasının Son Rakamı Ödemenin Yapılacağı Gün (Her Ayın)
9, 7, 5 25
3,1 26
8,6,4 27
2,0 28
Ziraat Bankası Bağ-Kur ödemesi yapılırken, ödemeleri Cumartesi gününe denk gelen ödemelerin ödemeleri Cuma günü gerçekleştirilir. Ödemesi Pazar gününe denk gelen emeklilerin ödemeleri ise Pazar günü yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu

Ziraat Bankası emekli promosyonu, emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan almakta olan emeklilerin en çok ilgilendikleri konulardan biridir. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı gibi kurumlar fark etmeksizin, emekli maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alan tüketicilerin maaşlarına ek olarak belirli tutarlarda emekli promosyon ödemeleri almaları mümkündür. Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ödemesi tamamıyla maaş tutarlarına göre yapılır. Maaş tutarlarına göre emeklilere şu şekilde bir promosyon ücreti sunulur:
 • 1500 TL ve altında maaş alan emekliler için promosyon ücreti 500 TL’dir.
 • 1500 TL ve 2500 TL arasında maaş alan emekliler için promosyon ücreti 625 TL’dir.
 • 2500 TL ve üzeri maaş alan emekliler için de promosyon ücreti 750 TL’dir.
Ziraat Bankası emekli promosyonu almak isteyen emeklilerin, bu promosyon alabilmeleri adına mutlaka 3 yıl boyunca emekli maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alma konusunda taahhütte bulunmaları gerekir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler