Ziraat Bankası Emekli Maaş Promosyon Ödemesi

Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ödemesi, emekli maaşını Ziraat Bankası'na taşıyan emeklilere özel olarak verilen bir ücrettir. En yüksek ödeme 5.000 TL.


Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ödemesi, Ziraat Bankası üzerinden SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur gibi kurumlardan emekli maaşını almaya karar veren emeklilere, bu kararları neticesinde verilen bir promosyon ödemesidir. Bankaların büyük bir çoğunluğu bu gibi promosyon ödemeleri sağlarken, Ziraat Bankası emekli promosyonu konusunda en çok tercih edilen bankalar arasında yer alır. Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ödemesi almak isteyen emeklilerin ise her yıl Ziraat Bankası tarafından açıklanan tarihler içerisinde emekli maaşlarını Ziraat Bankası’na taşımaları gerekir.

Güncelleme: Daha önce en yüksek 750 TL olan promosyon ödemeleri için güncelleme yapılarak Ziraat Bankası promosyon ödemesi en yükse 5000 TL oldu.
 
Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ödemesi 3 yılda bir defa yapılan bir ödemedir. Emeklilerin 3 yıl boyunca Ziraat Bankası’ndan emekli maaşı alma konusunda sözleşme imzalamaları durumunda bu ödemeye dair hak kazanmaları söz konusu olur. Emekliler 3 yıl sonunda farklı bankaların emekli maaş promosyon ödemelerinden veyahut Ziraat Bankası’nın ödemesinden tekrar yararlanabilirler. Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ödemesi alan emeklilerin, 3 yıl dolmadan farklı bir bankaya maaşlarını taşımaları durumunda herhangi bir şekilde promosyon ödemeleri almaları söz konusu olmaz. 3 yıllık anlaşma sadece bankalarla değil, bankalar üzerinden SGK ile bağlantılı olarak yapılan bir anlaşmadır. Bu nedenle emeklilerin dikkat etmeleri gereken nokta, 3 yıllık süreyi doldurmadan emekli maaşı promosyon ödemesi alamayacak olmalarıdır. 
Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ödemesi, emeklilerin sahip oldukları emekli maaş tutarına göre farklılık göstermektedir. 3 farklı kademede değerlendirilen emekli maaş tutarlarına göre promosyon ödemesi yapılmaktadır. Eğer emeklilerin emekli maaşı alma konusunda birden fazla imkanları varsa yani, birden fazla kurumdan emekli maaşı alıyorlarsa, Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ödemesi de maaşların toplamına göre yapılır. Emekli maaş promosyon ödemelerinin alınabilmesi adına öncelikle emeklilerin başvuru yapmaları gerekir. Başvuru için de emeklilerin; internet bankacılığı, Ziraat Bankası şubeleri, Ziraat SMS bankacılığı, Ziraat telefon bankacılığı ve Ziraat Bankası ATM’leri gibi birçok seçeneklerinin olduğunu söylemek mümkündür. Birkaç online adım veya telefon tuşlaması ile emekli promosyonuna dair başvuru yapılabilir.

Ziraat Bankası Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Başvurusu

Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ödemesi başvurusu için emeklilerin aşağıdaki kanalları kullanmaları mümkündür:
  • Ziraat İnternet Bankacılığı ile Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Başvurusu: Ziraat internet bankacılığı ile emekli maaş promosyon ödemesi başvurusu yapabilmek adına; ana menüde yer alan “Başvurular” sekmesinin kullanılması yeterli olacaktır. Bu kısımda yer alan “Emekli Promosyonu Başvurusu” ekranından başvuru işlemleri son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Ziraat Telefon Bankacılığı ile Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Başvurusu: 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı telefondan Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ödemeleri başvurusu yapılabilir. Promosyon ödemesi başvuruları için sesli yanıt sisteminden 7(yedi) tuşuna basılarak, “Bankamız Ürünleri Hakkında Bilgi Alma ve Başvuru İşlemleri” menüsüne giriş yapıldıktan sonra, 0(sıfır) tuşlaması ile müşteri temsilcisine bağlanıldıktan sonra emekli promosyon ödemesi başvurusu yapılabilir.
  • Ziraat SMS Bankacılığı ile Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Başvurusu: Ziraat SMS bankacılığı ile son derece kolay bir şekilde emekli maaş promosyon ödemesi başvurusu yapılabilir. Emeklilerin hemen telefonlarının SMS bölümüne giriş yaparak, PRO yazıp 4757’ye SMS göndermeleri durumunda emekli maaş promosyon ödemesi başvuruları alınır ve bankanın ilgili birimleri tarafından emekli maaş promosyon ödemesine dair sürecin başlatılabilmesi adına iletişim sağlanır.
  • Ziraat ATM’leri ile Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Başvurusu: Ziraat ATM’lerinden emekli maaş promosyon ödemeleri başvurusu yapabilmek adına yapılması gereken, Ziraat Bankası ATM’lerine emeklilerin kartları ile gidip, “Diğer İşlemler” menüsünde yer alan “Başvuru” kısmındaki “Emekli Maaş Promosyonu” başvuru ekranında, bu konuya dair başvurularını bankaya ATM’ler ile iletmektir. Başvuru işleminin yapılmasının hemen ardında kısa bir süre sonra yetkililer tarafından arama yapılır ve başvuru işlemleriniz tamamlanır.
  • Ziraat Bankası Şubeleri ile Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Başvurusu: Ziraat Bankası Emekli Maaş Promosyon ödemeleri başvurusunun yapılacağı kanallardan bir diğeri ise Ziraat Bankası şubeleridir. Ziraat Bankası şubelerinden başvuru sürecinin çok daha berrak bir şekilde yürütülmesi söz konusu olacaktır. Emeklilerin promosyon ödemesi başvurusu için Ziraat Bankası şubelerine kimlikleriyle birlikte müracaat etmeleri gerekir. Gişe işlemleri için sıra alan emeklilerin, sıra numarası ilgili gişede belirdiğinde bu konuya dair başvurularını yapmaları söz konusu olacaktır. Gişe görevlileri tarafından ilgili başvuru işlemleri yapıldıktan hemen sonra işlemler sonuçlanacak ve bireyler böylelikle artık hem emekli maaşlarını hem de emekli promosyon ödemesini Ziraat Bankası’ndan alabileceklerdir.

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Ücreti

Ziraat Bankası emekli promosyon ücreti, promosyon ödemelerine dair en çok merak edilen detaylardan biridir. Emekliler, maaşlarını Ziraat Bankası taşımaları ve aynı zamanda 3 yıl boyunca Ziraat Bankası’ndan maaş alacaklarının taahhüdünü vermeleri durumunda ne kadar ücret alacaklarını merak ederler. Öncelikle belirtmek gerekir ki emekli maaş ücreti ne kadar çok olursa, alınacak promosyon ücretinin de kademe olarak o kadar yüksek olur. Ziraat Bankası emekli maaşı konusunda 3 kademede emeklilere imkan tanır. Maaş tutarı yükseldikçe kademe atlanır ve belirli bir tutarın üstünde emekli maaşı alan bireyler de en yüksek kademeden emekli promosyon ücreti alırlar.
 
Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ücreti konusunda merak edilen noktalardan bir diğer ise birden fazla maaş almaları durumudur. Alınan maaşların bazı kademelerin limitlerinden aşağıda olması, promosyon ücretini değiştirmez. Promosyon ücreti hesap edilirken, alınan tüm emekli maaşının tutarına göre hesap edilir. Bu nedenle emeklilerin herhangi bir promosyon kaybı yaşamaları gibi bir durum söz konusu olmaz.
 
Ziraat Bankası emekli maaş promosyon ücreti olarak banka tarafından emeklilere sunulan promosyon tutarları ise şu şekildedir:
  • Emekli maaş tutarının toplamı 3500 TL altında olan emekliler için Ziraat Bankası tarafından toplamda 3000 TL tutarında bir emekli promosyon ödemesi yapılır.
  • Emekli maaş tutarının toplamı 3500 ve 7500 TL aralığında olan emekliler için Ziraat Bankası tarafından toplamda 3.500 TL tutarında promosyon ödemesi gerçekleştirilir.
  • Emekli maaş tutarının toplamı 7.500 TL ve 10.000 TL olan emekliler için Ziraat Bankası tarafından ödenecek olan promosyon ücreti 4.500 TL tutarındadır. 
  • Emeli maaş tutarının toplamı 10.000 TL olan emekliler için Ziraat Bankası tarafından ödenecek olan promosyon ücreti 5.000 TL tutarındadır.

Ziraat Bankası Emekli Maaş Promosyon Sorgulama

Ziraat Bankası emekli maaş promosyon sorgulama işlemi, emeklilerin en çok gerçekleştirdikleri işlemlerden biri olarak atfedilebilir.
 
Ziraat Bankası emekli maaş promosyon sorgulama işlemi sayesinde emeklilerin promosyon ödemelerine dair birçok bilgi edinmeleri söz konusu olacaktır. Şöyle ki; yapılan sorgulama işleminde öncelikle başvurunun hangi aşamada olduğunda dair bilgiler öğrenilir. Eğer başvurunun sonuçlandığı tespit edilirse, başvurunun ne şekilde sonuçlandığı öğrenilir. Başvurunun sonuçlanmaması durumunda ise başvurunun hangi değerlendirme aşamasında olduğunda dair bilgi alınabilir. Ziraat Bankası emekli maaş promosyon sorgulama işleminin ise birçok kanal vasıtasıyla yapılması söz konusudur. Ziraat internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve şube bankacılığı, sorgulama konusunda başlıca kullanılabilecek olan kanallar olarak nitelendirilebilir. Bunun yanı sıra yapılan sorgulama işleminin sonuçlanması sonucunda ise emeklilerin Ziraat Bankası’ndan hangi tarihte ne kadar tutarda emekli promosyon ücreti alabileceklerini öğrenmeleri de söz konusu olacaktır.
 
Ziraat Bankası emekli maaş promosyon sorgulama işlemi için kullanılabilecek en hızlı ve en kolay seçenek ise Ziraat Bankası tarafından kullanıma sunulan sorgulama sayfasıdır. Ziraat Bankası emekli maaş promosyon sorgulama sayfası sayesinde emeklilerin, sadece TC kimlik numaraları ile emekli promosyon başvurularının ne durumda olduğuna dair sorgulama yapmaları mümkündür.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler