Ziraat Bankası Emekli Maaşı Promosyonu 2022

Ziraat Bankası emekli maaşı promosyonu, Ziraat Bankası'nda emekli maaş hesabı açan emeklilere, maaşlarına göre ödenen bir promosyon ücretidir.


Ziraat Bankası emekli maaşı promosyonu ilk olarak 2017 yılında Ziraat Bankası tarafından emeklilere verilmeye başlanmış olan bir kampanya bedelidir. Emeklilerin maaşlarını Ziraat Bankası’na taşımaları veya direkt olarak Ziraat Bankası’ndan almaları durumunda Ziraat Bankası, o yıl içerisinde geçerli olan emekli promosyonu ücretini, ilk emekli maaşının hesaba yatmasıyla birlikte emeklilere verir.

Güncelleme: Daha önce en yüksek 750 TL olan promosyon ödemeleri için güncelleme yapılarak Ziraat Bankası promosyon ödemesi en yükse 5000 TL oldu. 

Emekli promosyonu ücretinin yıllar içerisinde değişim gösterdiği ve her yıl giderek zamlandığı görülür. Şuan için Ziraat Bankası 5.000 TL’ye kadar emekli promosyonu verirken, Ziraat Bankası emekli promosyonu 2022 yılında artış gösterebilir. Zaten genel anlamda tüm bankaların her yıl emeklilere vermiş oldukları promosyonlarda ciddi artışlar yaptıkları görülür.
Güncelleme: 2022 yılı itibariyle Ziraat Bankası halen promosyon güncellemesi yapmamıştır.
 
Emekli maaşınızı başka bankadan alıyorsanız Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat internet bankacılığından ve e-Devletten maaşınızı direkt olarak Ziraat Bankası’na taşıyabilirsiniz. Böylelikle emekli maaşınıza istinaden emekli promosyonu almaya hak kazanırsınız. Ziraat Bankası’nın emekli promosyonuna dair belirlemiş olduğu şartları taşıyan herkes rahatlıkla emekli promosyonu almaya hak kazanabilir. Maaşınızın tutarına göre promosyon ücretleri değişim gösterebilirken, her bankada olduğu gibi Ziraat Bankası’nda da emekli maaşınızı ne kadar yüksekse alacağınız promosyon ücreti de o denli yükselir.
 
Emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na taşıdıktan sonra hak ettiğiniz promosyon ücretini alabilmek adına bir sözleşme imzalamanız gerekir. İmzaladığınız sözleşme emekli maaşınızı 3 yıl boyunca Ziraat Bankası’ndan alacağınıza dair taahhüttür ve maaşınızı başka bir bankaya taşırsanız sözleşme otomatik olarak feshedilmiş olur. Bu durumda ise sözleşmede yer alan fesih bedellerini yerine getirmeniz gerekir.
 
Emeklilerin Ziraat Bankası emekli maaşı promosyonu konusunda en çok merak ettikleri konulardan biri ise “Ziraat emekli promosyonu kaç para?” konusudur. Peki, Ziraat Bankası hangi emekli maaşı seviyesine ne gibi promosyon ücretleri verir?

Ziraat Emekli Promosyonu Kaç Para?

Ziraat emekli promosyonu kaç para?” sorusu genel anlamda maaşını yeni Ziraat Bankası’na taşıyan, taşımayı düşünen veya direkt olarak Ziraat Bankası’ndan alan emeklilerin ortak sorularından biridir. Maaş taşıma işlemlerinin hemen ardından direkt olarak bu sorunun cevabı aranır ve emekliler maaşlarına göre ne kadar promosyon alacaklarını merak eder.
 
Ziraat Bankası emekli promosyonu ücretleri ise şu şekildedir:
  • Emekli maaş tutarının toplamı 3500 TL altında olan emekliler için Ziraat Bankası tarafından toplamda 3000 TL tutarında bir emekli promosyon ödemesi yapılır.
  • Emekli maaş tutarının toplamı 3500 ve 7500 TL aralığında olan emekliler için Ziraat Bankası tarafından toplamda 3.500 TL tutarında promosyon ödemesi gerçekleştirilir.
  • Emekli maaş tutarının toplamı 7.500 TL ve 10.000 TL olan emekliler için Ziraat Bankası tarafından ödenecek olan promosyon ücreti 4.500 TL tutarındadır. 
  • Emeli maaş tutarının toplamı 10.000 TL olan emekliler için Ziraat Bankası tarafından ödenecek olan promosyon ücreti 5.000 TL tutarındadır.
Ziraat Bankası emekli promosyonu 2022 yılı ücretleri bu şekilde.

Ziraat Emekli Promosyonu Şartları

Ziraat emekli promosyonu şartları maddelerce şartlardan ziyade birkaç temel şart çerçevesinde emeklilerin karşısına çıkar. Şartların karşılanması ise son derece kolaydır ve kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilir. Ziraat Bankası’ndan emekli promosyonu alabilmek adına istenen şartlar ise şunlardır:
  • Emekli maaşınızı yeni alıyorsanız, SGK’ya veya kurumunuza maaşınızı Ziraat Bankası’ndan almak istediğinizi belirtmenizdir. Eğer başka bankadan emekli maaşı alıyorsanız maaşınızı Ziraat Bankası’na taşımanızdır.
  • Ziraat Bankası’na emekli maaşınızı 3 yıl boyunca Ziraat Bankası’ndan alacağınıza dair söz vermek ve buna dair bir taahhütnameye imza atmaktır.
  • 3 yıl içerisinde herhangi bir bankadan emekli promosyonu almamış olmak önem taşıyan bir başka şarttır.
  • Daha önce emekli maaşı alınan bir bankadan, emekli maaş hesabınıza bloke konulmamış olmasıdır.
Söz konusu şartların karşılanması durumunda direkt olarak emekli promosyonu hesabınıza tanımlanır. Ziraat Bankası emekli maaşı promosyonu ise Ziraat emekli maaş hesabınıza ilk emekli maaşınızın yatmasından hemen sonra aktarılır. Emekli maaşı yatmadan promosyon ücretinin hesabınıza tanımlanması söz konusu olmaz.

Ziraat Emekli Promosyonu Başvurusu

Ziraat emekli promosyonu başvurusu yapabilmek adına öncelikle emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na taşımanız gerekir. Emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na taşımanız ise aslında bir nevi emekli promosyonu konusunda başvuru yapmanız anlamına gelir. Emekli maaşınızı birçok kanal üzerinden taşımanız mümkün olur.
 
Emekli maaşını Ziraat Bankası’na taşıyan emekliler genel olarak Ziraat Bankası mobil uygulaması veya Ziraat Bankası internet şubesi gibi kanalları kullanırlar. Bu kanallar üzerinden direkt olarak emekli maaşını Ziraat Bankası’na aktarmak mümkün olur. Ayrıca e-Devlet üzerinden de “Banka Değişikliği” tarzında bir arama yapmanız durumunda da emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na taşıyabilirsiniz. Yapmış olduğunuz arama neticesinde sosyal güvenlik konusunda yararlandığınız sigorta türünü seçerek, taşıma işlemlerini başlatabilirsiniz.
 
İlk defa emekli maaşı alıyorsanız da direkt olarak SGK’ya gidip, emekli maaşınızı Ziraat Bankası’ndan almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Ayrıca Emekli Sanığı ile emekli olan emeklilerin ise çalıştıkları kuruma verdikleri dilekçe ile emekli maaşlarını direkt olarak Ziraat Bankası üzerinden alabilmeleri söz konusu olur.
 
Maaş taşıma işlemlerini çeşitli şekillerde yapmanız durumunda mutlaka en yakın Ziraat Bankası şubesine gidip emekli maaş hesabı açtırmanız gerekir. Söz konusu hesap açıldıktan sonra direkt olarak promosyon hesabınıza tanımlanır ve şartlar oluştuktan sonra bakiye hesabınıza aktarılır.

Ziraat Emekli Promosyonu İptali

Ziraat emekli promosyonu iptali ise bu konuda en çok merak edilen durumların başında yer alır. Birçok kişi emekli promosyonu başvurusu yapılırken imzalanan sözleşmenin nasıl iptal edileceğini düşünür.
 
Ziraat emekli promosyonu iptali için maaşınızı herhangi bir bankaya taşımanız yeterli olur. Böylelikle sözleşmeniz direkt olarak iptal olur. Sözleşmenizin iptal olması ise birtakım sözleşme fesih bedellerinin ortaya çıkmasına yol açar. Sözleşme fesih bedelleri her bankada farklıdır ve sözleşmede gizli tutulur. İlk olarak yaptığınız anlaşma sırasında veya sözleşmenizi iptal etmeniz durumunda sözleşmenin ne gibi fesih bedelleri içerdiğini öğrenebilirsiniz.

Ziraat Emekli Promosyonu Ne Zaman Yatar?

Ziraat emekli promosyonu ne zaman yatar?” sorusu da emeklilerin en çok merak ettikleri konuların başında yer alır.. 2022 yılı için promosyon ödemeleri 18 Ekim 2022 ile 1 Kasım 2022 sonrası yapılacaktır.
 
Ziraat Bankası emekli promosyonunu yatırmak adına hesabınıza ilk olarak SGK tarafından emekli maaşınızın yatırılmasını bekler. Ziraat emekli maaş hesabınıza yatan ilk emekli maaşınızın ardından promosyon ödeme işlemleri başlar. Eğer promosyon ödemesi alma konusunda herhangi bir engeliniz yoksa 3 iş günü içerisinde hak etmiş olduğunuz promosyon ödemesi hesabınıza aktarılır.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu Avantajları

Ziraat Bankası emekli promosyonu avantajları konusunda emeklilere birçok bankacılık ürününü uygun faizler veya kolay imkanlarla sunar.
 
Maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler, normal Ziraat Bankası müşterilerine göre zaman zaman uygun kredi kampanyalarından yararlanabilirler. Ayrıca Ziraat Bankası tarafından emekli maaş müşterilerine verilen kredi kartlarında da özel faiz oranları sunulur. Bu kartların yıllık ücretleri ise yine emeklilere özel olarak düzenlenir. Ziraat Bankası’ndan vadeli hesap yatırımları yapmayı düşünüyorsanız da yine size özel faiz oranlarının sunulduğunu görebilirsiniz.
Kategori:

Diğer Makaleler