Ziraat Bankası Hesap Kapatma

Ziraat Bankası'nda bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Bankalar Birliği, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile birlikte 2013 yılında çıkardığı tebliğ ile bankalarla müşteriler arasındaki ilişkilere yeni düzenlemeler getirdi. Kuruluşun statüsü gereği yapılan düzenlemelere yetkisi olduğu belirtildi. Tebliğin maddelerinden birinde bankalarda boş duran fakat kapatılmayan hesaplar yer aldı. 

ZİRAAT BANKASI BANKA HESABI NASIL KAPATILIR?

Ziraat bankası banka hesap kapatma işlemleriniz için Ziraat Bankası şubelerine giderek talimat vermeniz gerekmektedir. İlgili şubeye hesabınızın kapatılması konusunu kapsayan dilekçe yazarak başvuruda bulunabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI BANKA HESABI KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ 
Ziraat Bankası hesap kapatma dilekçesinin yanı sıra şube yetkililerinin sizden isteyebileceği diğer belgeler; kimlik, su-elektrik-doğalgaz faturası ve (varsa) bankaya ait kartlar. Tedbir amacıyla bu evrakları yanınızda götürerek hesap kapatma başvurusu yapmanızı öneririz.

Ziraat Bankası banka hesabı kapatma ile ilgili tüm sorularınızı yada sürecin işleyişiyle ilgili şikayetlerinizi 444 00 00 numarasını arayarak müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz.

Size en yakın Ziraat Bankası şubesi için tıklayınız.

KAPATILMAYAN BANKA HESABINDAN HESAP İŞLETİM ÜCRETİ KESİLEBİLİR Mİ?

Ziraat Bankası'nda hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirdiniz fakat 180 gün süreyle kesintisiz olarak hesabınızla ilgili herhangi bir işlem yapmadınız. Böyle bir durumda banka hesap işletim ücreti keser mi?

Söz konusu tebliğin 8. maddesinin son fıkrasına göre, ilgili süre içinde hareket görmeyen banka hesapları hareketsiz hesap olarak işlem görmeye başlayacak. Bankaların hareketsiz hesaplara işletim ücreti yansıtması ise mümkündür. Yani Ziraat Bankası'ndan açtığınız hesabın kapatılmasını talep etmezseniz belirlenen ücretlerde kesinti yapılması yasaldır.
 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler