Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme sorgulama yöntemleri vasıtasıyla çeşitli şekillerde hesap numarası detaylarınızı öğrenebilirsiniz.


Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme sorgulama işlemi, tüketicilerin zaman zaman çeşitli sebeplerden ötürü ihtiyaç duydukları işlemlerden biridir. Hesap numarasının öğrenilmesi gerekliliği en çok para transfer işlemlerinde büyük önem taşırken, diğer farklı birçok durum nedeniyle de hesap numarasının öğrenilmesi gerekebilir. Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme sorgulama işlemi her ne kadar sor bir işlem olarak görülse de birkaç yöntem sayesinde tüketicilerin mutlaka kendilerine uygun bir şekilde bu numarayı öğrenmeleri söz konusudur. Bazı yöntemler sayesinde sadece saniyeler içerisinde hesap numarası öğrenilebilir ve bu konuyla ilgili uzun uğraşlar içerisine girmeye gerek kalmaz.
 Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme sorgulama işlemi yapabilmek adına öncelikle hangi yöntemlerin kullanılabileceği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bu konuda kullanılabilecek başlıca yöntemler ise şu şekildedir:
  • Telefon bankacılığı ile Ziraat hesap numarası öğrenme
  • İnternet bankacılığı ile Ziraat hesap numarası öğrenme
  • Ziraat ATM’leri ile Ziraat hesap numarası öğrenme
  • Ziraat Bankası şubeleri ile Ziraat hesap numarası öğrenme
  • Ziraat SMS bankacılığı ile Ziraat hesap numarası öğrenme
Yukarıda yer alan yöntemlerden hangisinin size en uygun olduğunu düşünüyorsanız, o yöntemi kullanarak hesap doğrulama işlemi yapabilirsiniz. Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme sorgulama işlemi sırasında unutulmamalıdır ki hesap numarası, müşteri numarası ve hesap ek numarasının birleşiminden oluşmaktadır.

Ziraat Hesap Numarası Öğrenme İnternet Bankacılığı

Ziraat hesap numarası öğrenme internet bankacılığı vasıtasıyla da yapılabilecek bir işlemdir. Bireylerin internet bankacılığı üzerinden hesap numaralarını öğrenmeleri sadece saniyeler sürecektir. Bu yöntem ile hesap numarası öğrenmek isteyen tüketicilerin şu adımları takip etmeleri gerekir:
  • Ziraat internet bankacılığına internet sitesi veya mobil uygulaması ile giriş yapınız.
  • Ana menüde “Hesaplar” menüsüne ilerleyiniz ve hesap seçimi yapınız.
  • Hesap seçiminin arından “Hesap Numarası” yazan bölümde yer alan bilgiler, hesabınızın numarasıdır.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme ATM

Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme ATM üzerinden de yapılabilecek bir işlemdir. Ziraat Bankası ATM’lerine giderek kartınızı taktıktan sonra “Hesap Bilgileri” ekranı sayesinde Ziraat Bankası hesabınızın bilgilerini çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda kartınıza tanımlı olan hesaplar çıkacaktır ve tüm hesaplarına başında ise hesap numaraları yer alacaktır. Hesaplara dair bakiye alanının üstünde yer alan toplam 12 haneli sayılar ise hesap numaranızı ifade eden sayılardır.

Ziraat Bankası Şubeleri ile Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası şubeleri ile hesap numarası öğrenme işlemi de bu konuda tercih edilebilecek yöntemlerden sadece biridir. Tüketicilerin direkt olarak Ziraat Bankası şubelerine nüfus cüzdanı ile müracaat etmeleri yeterli olacaktır. Gişe işlemleri bölümünde sıra numarası alınması durumunda ilgili gişe görevlisi hesap numarası konusunda gerekli olan bilgileri hesap sahibine verecektir ve hatta bu konuya ilişkin basılı kağıt dahi takdim edebilmektedir. Ziraat Bankası şubeleri ile yapılan hesap numarası öğrenme işlemlerinde kimlik göstermek zorunludur ve mutlaka tüketicilerin bu detaya dikkat etmeleri gerekir.

Ziraat Telefon Bankacılığı ile Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat telefon bankacılığı ile hesap numarası öğrenme işlemi yapmaları mümkündür ve hesap numarası öğrenme konusunda hem hızlı hem de kolay yöntemlerden bir diğeri de telefon bankacılığı yöntemidir. Öncelikle tüketicilerin 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralı Ziraat telefon bankacılığı iletişim merkezine ulaşmaları gerekir. Ardından sesli yanıt sisteminde tuşlamalı bir şekilde ilerleyip, 2(iki) Bankacılık İşlemleri kısmından, 0(sıfır) tuşu ile müşteri temsilcisine bağlanmaları gerekir. Ardından müşteri temsilcisine hesap numarası öğrenmek istediklerine dair talep iletmeleri durumunda, temsilci tarafından tüm hesaplara dair hesap numarası bilgileri verilecektir.

Ziraat Bankkart ile Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankkart ile hesap numarası öğrenme işlemi de en zahmetsiz ve en hızlı yöntemlerden biri olarak tanımlanabilir. Sadece kartın üzerinde yer alan numaralara dikkatli bir şekilde bakılması ve aynı zamanda bilinçli bir şekilde bakılması durumunda kart üzerinde yer alan bilgiler vasıtasıyla hesap numarası öğrenilebilecektir. Ziraat Bankkart ile hesap numarası öğrenme işlemi adına yapılması gereken, Bankkart üzerinden IBAN bilgisinin yer aldığı noktaya odaklanmaktır. IBAN numarasının içerisinde zaten halihazırda hesap numarası bilgisi yer alır. IBAN numarasının son 12 hanesini, sizin Bankkartınızın bağlı olduğu hesabın direkt olarak hesap numarasını içerir.

Ziraat SMS Bankacılığı ile Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat SMS bankacılığı ile hesap numarası öğrenme, en kolay yöntemlerden bir diğeri olarak nitelendirilebilir. Tüketicilerin sadece bir SMS sayesinde hesap numaraları hakkında bilgi sahibi olmaları mümkündür. SMS ile hesap numarasının öğrenilmesi adına 4747’ye mesaj atmak yeterli olacaktır. Tüketicilerin telefonlarının SMS kısmına gelerek, bu kısımda Alıcı kısmına 4747 yazmaları ve HESAPBILGI yazıp boşluk bırakıp, KARTIN SON ALTI HANESİ şablonuna uygun bir şekilde SMS göndermeleri durumunda, hesap numarası bilgisi direkt olarak telefona gönderilecektir. Ziraat Bankası böyle bir SMS için tüketicilerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. SMS için alınan ücret, operatör tarafından tahsil edilen bir SMS ücretidir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler