Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Günlük İşlem Limitleri

Ziraat Bankası internet bankacılığı günlük işlem limitleri; internet şubesi ve mobil uygulama üzerinden çeşitli işlemlerinizi belirli işlem sayıları özelinde yapmanıza olanak sağlayan limiltlerdir.
Ziraat Bankası internet bankacılığı günlük işlem limitleri kavramı, internet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz çeşitli finansal işlemlerin günlük limitlerini belirleyen önemli kavramlardan biridir. Genel olarak tüm hesaplarda işlem limitlerinin, banka için geçerli olan günlük işlem limitlerinden ibaret olduğu söylenebilir ancak zaman zaman bu limitlerin yetersiz kaldığı da söylenebilir. Öte yandan tüketicilerin bu limitler sayesinde bazı bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeleri veya bankacılık işlemlerini bu limitlere planlamaları da önemli detaylardan sadece biridir. Ziraat Bankası internet bankacılığı günlük işlem limitleri sayesinde tüketicilerin bankacılık işlemlerini çok daha dikkatli bir şekilde gerçekleştirmeleri ve bu vesile ile herhangi bir mağduriyet yaşamamaları söz konusu olur.
 Ziraat Bankası internet bankacılığı günlük işlem limitleri çeşitli detaylara göre değişiklik gösterebilirken, bu detayların başında ise hesap türü yer alır. Bireysel hesapların internet bankacılığı üzerindeki limitleri ile kurumsal hesapların internet bankacılığı üzerindeki limitleri aynı olmayabilir. Kurumsal yani, ticari hesapların günlük ticari işlemleri bireysel hesaplara göre çok daha fazla olacağı için bu hesapların limitleri de aynı şekilde farklı olabilir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Kredi Kartı İşlem Limitleri

Ziraat internet bankacılığı kredi kartı işlem limitleri, tüketicilerin kredi kartı vasıtasıyla yapabilecekleri bazı işlemlere dair limitleri belirler. Her kredi kartının bu konuda farklı limitleri olabilir ancak genel olarak kredi kartlarına dair limitler şu şekildedir:
 • Kredi Kartı Nakit Çekim Limiti: 5.000 TL
 • Kredi Kartı Alışveriş Limiti: 5.000 TL
 • Kredi Kartı E-ticaret Harcamaları Limiti: 5.000 TL
Yukarıda yer alan Ziraat internet bankacılığı kredi kartı işlem limitleri olarak tanımlanabilir ancak bu limitlerin kesin limitler olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Söz konusu limitlerin kredi kartı limitine göre veya hesap türüne göre farklılık göstermesi muhtemel bir durumdur. Tüketicilerin bu yüzden bu işlemlere dair limitlerini, “Ziraat Kredi Kartı İşlem Limitleri” menüsü sayesinde kontrol etmeleri önerilir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Banka Kartı İşlem Limitleri

Ziraat internet bankacılığı banka kartı işlem limitleri, tüketicilerin banka kartı ile gün içerisinde yapabilecekleri ve internet bankacılığı ile bağlantılı olan işlemleri ifade etmektedir. Tüketicilerin bu konuya dair genel olarak 5.000 TL tutarında bir limit ile karşılaşmaları söz konusu olsa da bu limitin karttan karta ve aynı zamanda hesap türüne göre farklılık gösterdiğini söylemek pek de zor olmayacaktır. Ziraat internet bankacılığı banka kartı işlem limitleri, sonradan tüketiciler tarafından son derece kolay bir şekilde, “Limit Belirleme” ekranı sayesinde güncellenebilir.

Ziraat İnternet Bankacılığı EFT/Havale Limitleri

Ziraat internet bankacılığı EFT/Havale limitleri, tüketicileri en çok merak ettikleri limitlerin başında gelir. Tüketicilerin internet bankacılığı ile yaptıkları işlemlerin büyük bir çoğunluğu EFT/Havale işlemlerinden oluşur. Haliyle sürekli olarak yapılan bu işlemlere dair limitleri bilmek, yapılacak para transferi işlemlerinin de son derece planlı ve sağlıklı bir şekilde işlemesine yol açacaktır. Ziraat internet bankacılığı EFT/Havale limitleri konusunda öncelikle EFT ile Havale işlemlerinin farklı işlemler olduğunu bilmek gerekir. EFT, farklı bankada yer alan bir banka hesabına yapılan para transfer işlemidir. Havale ise Ziraat Bankası bünyesinde bulunan bir banka hesabına yapılan para transfer işlemidir. Haliyle iki işleminde de birbirinden farklı limitleri vardır. Öncelikle Ziraat internet bankacılığı EFT limitleri şu şekilde belirtilebilir:
 • Ziraat internet bankacılığı ile bireysel hesap üzerinden yapılan EFT işleminin üst limiti 200.000 TL’dir. Yapılabilecek en düşük EFT işlemi ise 1 TL’dir. Bu işlem için tüketicilerden alınan masraf ücreti ise 1,80 TL ile 2 TL arasında farklılık gösterebilir.
 • Ziraat internet bankacılığı ile tüzel hesap üzerinden yapılan EFT işleminin üst limiti 1.500.000 TL’dir. Yapılabilecek en düşük EFT işlem limiti ise 1 TL’dir. Tüzel hesaptan yapılan EFT işlemleri için masraflar 1.50 TL’den başlayarak, 4 TL’ye kadar uzanabilir.
Ziraat internet bankacılığı havale limitleri ise şu şekildedir:
 • Yapılabilecek en düşük havale tutarı 1 TL’dir ve en yüksek havale tutarı ise 500.000 TL’dir.
 • İnternet bankacılığı üzerinden aylık olarak yapılabilecek en yüksek havale tutarı ise 5.000.000 TL olarak belirlenmiştir.
Ziraat internet bankacılığı EFT/Havale işlem limitleri konusunda belirtilen limitlerin ilerleyen süreçte banka tarafından veyahut tüketicilerin talebi ile genişletilmesi söz konusu olabilir. Ayrıca; tüm bu işlem limitlerinin kesin limitler olmadığını da belirtmek mümkündür.

Ziraat İnternet Bankacılığı QR İşlem Limitleri

Ziraat internet bankacılığı QR işlem limitleri, QR işlemlerini sürekli olarak kullanan tüketiciler için önem taşıyan limitlerdir. Bu limitler sayesinde tüketicilerin QR işlemlerini daha planlı bir şekilde ve kesin verilere dayatarak gerçekleştirmeleri mümkün olur. Ziraat internet bankacılığı QR işlem limitleri ise genel olarak şu şekildedir:
 • QR işlemler ile yapılan para çekme işlemlerinde en az 10 TL ve en fazla 1.500 TL tutarında para çekme işlemi yapılabilir.
 • QR ile yapılacak para yatırma işlemlerinde herhangi bir limit bulunmamaktadır.
 • QR ile yapılan ödeme işlemlerinde ise limit 5.000 TL’dir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Fatura Ödeme Limitleri

Ziraat internet bankacılığı fatura ödeme limitleri, tüketicilerin en çok merak ettikleri limitlerin başında gelir. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki tüketicilerin fatura ödeme işlemi sırasında herhangi bir tutar limiti ile karşı karşıya kalmaları söz konusu değildir. Bu konuda uygulanan limitler tamamıyla ödenen fatura adedi ile orantılıdır ve bireysel hesap ile kurumsal hesap türlerinin gün içerisinde ödeyebilecekleri fatura sayısı farklıdır. Ziraat internet bankacılığı fatura ödeme işlemi bireysel hesaplar için aylık 20 adet, kurumsal yani ticari hesapları için aylık 50 adet olarak belirlenmiştir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Günlük Döviz Alım-Satım İşlem Limitleri

Ziraat internet bankacılığı günlük döviz alım-satım işlem limitleri de internet bankacılığı ile yapılan finansal işlemler içerisinde önem taşıyan limit detaylarından biridir. Tüketicilerin Ziraat internet bankacılığı üzerinden yapacakları döviz alım-satım ve arbitraj işlemleri için belirlenen limit 70.000 USD’dir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Diğer Günlük İşlem Limitleri

Ziraat internet bankacılığı diğer günlük işlem limitleri de tüketicilerin mutlaka dikkat etmeleri gereken limitlerdir ve yukarıda yer almayan limit türlerine istinaden bilgiler içerir. Ziraat internet bankacılığı ile yapılabilecek işlemler için belirlenen diğer günlük işlem limitleri aşağıdaki gibidir:
 • Başkasının Ziraat Kartına Ödeme Limiti Günlük 50.000 TL’dir.
 • Başka Banka Kartına Ödeme Limiti Günlük 250.000 TL’dir.
 • Günlük Olarak SWIFT Giriş 25.000 USD’dir.
 • İthalat Dosya Açılış ve Transfer İşlem Limiti Günlük 360.000 USD’dir.
 • Günlük Altın Mevduat Satış Limiti 6.000 birimdir.
 • Günlük Hesaplar Arası Havale 500.000 TL’dir.
 • Günlük KKTC Banka Hesabına Gönderim Limiti 100.000 TL’dir.
 • Günlük KKTC Kredi Kartına Gönderim Limiti 30.000 TL’dir.
 • Günlük Altın Mevduat Alış Limiti 18.000 Birimdir.
 • Günlük Western Union Para Gönderme Limiti 5.000 USD’dir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler