Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Para Transfer İşlemleri

Ziraat Bankası internet bankacılığı para transfer işlemleri ile sayesinde yurt içi ve yurt dışı para transfer işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Ziraat Bankası internet bankacılığı para transfer işlemleri, bireylerin birçok para gönderme seçeneği sayesinde farklı hesaplara veya kendi hesaplarına para aktarma durumlarına verilen isimdir. Para transfer işlemlerinin yapılabilmesi adına birçok kanal söz konusu iken, internet bankacılığının bu konudaki en kolay kanallardan biri olduğu söylenebilir. İnternet bankacılığı ile birçok şekilde para gönderimi yapabilmek adına elbette ki öncelikle internet bankacılığı şifrenizin olması gerekir. Sonrasında ise para transfer işlemleri son derece kolay bir şekilde gerçekleşir. Belirli para transfer işlem ücretleri sayesinde yurt dışına veya yurt içine çeşitli şekillerde para aktarımı yapılabilir. Ayrıca Ziraat Bankası internet bankacılığı para transfer işlemleri sayesinde otomatik para transfer talimatı da verilebilir.
 Ziraat Bankası internet bankacılığı para transfer işlemleri sadece Türk Lirası bazında değildir. Aynı zamanda Ziraat Bankası müşterilerinin yabancı birçok para birimi ile para transfer işlemi yapmalarında herhangi bir sakınca yoktur. Öte yandan internet bankacılığı sayesinde herhangi bir mesai saati bekleme veyahut sıra bekleme durumuyla karşılaşılmaz. Masaüstü cihazlar sayesinde internet şubesine giriş yapılarak, alıcı bilgileri üzerinden dünyanın her yerine para gönderme işlemi yapmanız mümkün olur. Ziraat Bankası internet bankacılığı para transfer işlemleri konusunda tüketicilerin faydalanabilecekleri seçeneklerin, kapsamının son derece yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Peki, Ziraat Bankası internet bankacılığı para transferi nasıl yapılır?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Para Transferi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı para transferi nasıl yapılır?” sorusunun, henüz internet bankacılığı üzerinden herhangi bir şekilde para göndermemiş olan tüketiciler tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri olduğunu söylemek doğru olacaktır. İnternet bankacılığı üzerinden para gönderme işleminin sadece basit birkaç adımla olduğunu ve aynı zamanda saniyeler içerisinde gerçekleşebileceğini belirtmek isteriz. İnternet bankacılığı üzerinden yapılacak para transfer işlemlerinin detaylarına ilişkin bilgiler ise şu şekildedir:
 • Ziraat Bankası internet şubesi sayfasına giriş yaptıktan sonra ana menüde yer alan “Para Transferleri” seçeneğine doğru ilerlemelisiniz.
 • Bu menüde ise para transfer seçeneklerinden herhangi birini seçmelisiniz.
 • Yapılan seçimin ardından karşınıza çıkan ekranda para transferi için alıcı hesabın bilgilerini ilgili alanlara girmelisiniz.
 • Ardından para gönderimi yapılacak hesabı seçmelisiniz.
 • Son olarak; gönderim yapılacak tutarı belirlemeniz ve hemen ardından işlem onayı vermeniz durumunda, internet bankacılığı ile para transfer işleminiz başarılı bir şekilde sonuçlanır.
Ziraat Bankası internet bankacılığı para transferi nasıl yapılır?” sorusu kadar, “Ziraat internet bankacılığı ile yapılabilecek para transferleri nelerdir?” sorusunun da büyük önem taşıdığı söylenebilir. Ziraat Bankası müşterilerinin internet bankacılığı üzerinden yapabilecekleri para transfer işlemleri ise şu şekildedir:
 • Hesaplar arası (Virman) para transferi,
 • Başka hesaba havale ya da EFT ile para transferi,
 • FAST (Kolay Adres) ile para transferi,
 • Başka banka kredi kartına para transferi,
 • Cebe havale ile para transferi,
 • Wester Union ile dünyanın her yerine para transferi,
 • SWIFT ile yurt dışı para transferi,
 • Toplu para transferi,
 • KKTC banka hesabına para transferi,
 • İthalat dosya açılış ve transfer işlemleri gibi işlemler, Ziraat internet bankacılığı para gönderme menüsü sayesinde yapılabilecek para transfer işlemleridir.
Ziraat Bankası internet bankacılığı para transfer işlemleri, tüm bu işlemlerin yanı sıra aynı zamanda farklı işlemler yapabileceğiniz bir ekrana sahiptir. Bu ekranda; son 20 para transfer işlemi incelemesi, hızlı işlem seçimi ve belirlemesi, kolay adres tanımı, para transfer talimatları ve oluşturma işlemleri, kayıtlı alıcılar incelemesi ve oluşturma ile raporlar gibi birçok detaya göz atılabilir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Mobil Bankacılık Para Transfer İşlemleri Arasındaki Farklar Nedir?

Ziraat Bakası internet bankacılığı para transfer işlemleri ile mobil bankacılık ile yapılan para transfer işlemlerinin tüketiciler tarafından en sık merak edilen konulardan biri olduğu söylenebilir. Her iki işlem türü de aslında Ziraat internet şubesi üzerinden gerçekleşir. İşlemin biri direkt olarak masaüstü cihazdan, diğeri ise mobil cihazdan yapılabilmektedir. Bu yüzden sadece aralarında mobil bankacılık ve internet bankacılığı gibi ad farkı vardır. İşlemlerin yapılışı ve uygulanan para transfer işlem ücretleri dahi aynıdır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Para Transferi İptali

Ziraat Bankası internet bankacılığı para transferi iptali konusunda tüketicilerin yapmaları gereken direkt olarak banka ile iletişime geçmektir. Zaman zaman para transferlerinin yanlış bir adrese veya hesaba gerçekleşmesi söz konusu olabilir. Son derece doğal bir durumdur ve çoğu tüketicinin bu durumu yaşadığı söylenebilir. Bu konudaki ilk çözümlerden biri ise para gönderimi yapılan hesabın, gönderici tarafından tanınıyor olması durumunda direkt olarak iletişim kurulmasıdır. Böylelikle paranızı geri talep etmeniz mümkündür ancak gönderilen hesabın tanınmaması durumunda ise mutlaka bu konuda bir talep oluşturmak adına size en yakın Ziraat Bankası şubeleri üzerinden destek almanız gerekir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Para transfer Ücretleri

Ziraat Bankası internet bankacılığı para transfer ücretleri, yapılan para transfer işlemleri öncesinde ve aşamasında en çok merak edilen konulardan biridir. Para transferi konusunda tüketicilerden alınan işlem ücretlerinin, işlem türüne göre değiştiğini söylemek mümkündür. İşlem türünün yanı sıra işlemin tutarı da para transfer ücretlerini değiştirmektedir. Bu konuda yapılması gereken ise işlem ücretleri konusunda net bir kaynak bulmaktır. İşte tam olarak bu noktada sitemiz tarafından hazırlanmış olan Ziraat Bankası internet bankacılığı işlem ücretleri içeriğimize göz atarak, para transfer işlem ücretlerine dair en detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Para Transferi İşlem Limitleri

Ziraat Bankası internet bankacılığı para transferi işlem limitleri, bireysel ve kurumsal hesaplar açısından büyük önem taşır. Para transferleri konusunda tüketicilerin hesaplarına dair sonsuz bir transfer hacmine sahip olmaları söz konusu değildir. Her tüketicinin veya banka hesabının 24 saat boyunca para transferi yapabileceği tutar bellidir. Bu tutar ise hangi para transfer işleminin yapılacağına göre farklılık gösterebilir. Günlük para transfer işlemlerine ve diğer işlemlere dair Ziraat Bankası tarafından belirlenen limitlere dair, Ziraat Bankası internet bankacılığı günlük işlem limitleri içeriğimize göz atmanız, Ziraat internet bankacılığı ile hangi para transfer seçeneği ile ne kadar para gönderimi yapabileceğinize dair en net bilgilere ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Para Gönderme İşlem Kısıtı

Ziraat Bankası internet bankacılığı para gönderme işlem kısıtı, tüketicilerin zaman zaman bazı para gönderme limitlerini doldurmaları veya hesaplarıyla ilgili çeşitli bloke durumlarının olduğu dönemlerde ortaya çıkabilir. İşlem kısıtı nedeniyle tamamıyla para transferi işlemleri kısıtlanabilir veyahut kısmi olarak devam edebilir. Her iki durum da sürekli olarak para transferi yapan bireyler için büyük problem teşkil edeceği için bu konu özelinde Ziraat telefon bankacılığı üzerinden; 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralarından ya da Ziraat Bankası şubelerinden destek alınabilir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler