Ziraat Bankası Kartım Gelmedi, Ne Yapabilirim? 2022

Ziraat Bankası kartım gelmedi ne yapabilirim? konusu özelinde; kartınızın akıbetini öğrenebileceğiniz birçok seçeneğin içeriğimizde yer aldığını söyleyebiliriz.
​“Ziraat Bankası kartım gelmedi, ne yapabilirim?” konusu, kredi kartı ya da banka kartı başvurusu yapan veya çeşitli nedenlerden ötürü kart bekleyişi içerisinde olan tüketicilerin merak ettikleri konulardan biridir.
 Bankalar, banka hesaplarının kontrolü ve kullanımı adına banka kartı, kredi kartı ürünlerinin kullanımı adına da kredi kartı gönderimini ister adresinize isterseniz de istediğiniz bir şubeye yaparlar. Ziraat Bankası da kart teslimi konusunda söz konusu bu seçenekleri müşterilerine sunar ancak adres odaklı teslim konusunda kartın gelmemesi durumu, tüketicilerin sıklıkla karşılaşabildikleri bir durum olarak tanımlanabilir. Haliyle böyle bir durumda da tüketicilerin soracakları ilk soru, “Ziraat Bankası kartım gelmedi, ne yapabilirim?” sorusu olacaktır.
 
Ziraat Bankası kartınızın gelmemesi durumunda öncelikle kartınızın teslimat durumunu kontrol etmeniz ve teslimat durumuna göre aksiyon almanız gerekir. Ziraat kredi kartı ya da banka kartınızın durumunu ise internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da şube ile kontrol etmeniz söz konusudur.
 
Ziraat internet bankacılığı ile banka kartınızın veya kredi kartınızın durumunu şu şekilde kontrol edebilirsiniz:
 • Ziraat internet bankacılığına giriş yapınız ve ardından ana menüye doğru ilerleyiniz.
 • Ana menüde “Başvurular” sekmesine giriş yapınız ve ardından karşınıza çıkan ekranda “Başvuru Takip” seçeneğine giriş doğru ilerleyiniz.
 • Başvuru Takip” ekranında “Kart Gönderi Takip” seçeneğine giriş yapınız.
 • Karşınıza çıkan ekranda ise basım aşamasında ve gönderim aşamasında olan Ziraat kredi kartı ya da banka kartı gibi ürünlerinizi görebilirsiniz.
Ziraat müşteri hizmetleri sayesinde banka kartınız veya kredi kartınızın durumu hakkında şu şekilde bilgi alabilirsiniz:
 • 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı telefon vasıtasıyla Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayınız.
 • Sesli yanıt sistemine bağlanarak, sesli yanıt sisteminde de öncelikle 1(bir) tuşuna basarak, “Kart İşlemleri” menüsüne doğru ilerleyiniz.
 • Kart İşlemleri” menüsü içerisinde 2(iki) tuşuna basarak da “Gönderim Aşamasındaki Kart Takibi” alt menüsüne doğru ilerleyiniz.
 • İlgili tuşlamaların ardından sesli yanıt menüsü tarafından size kredi kartı ya da banka kartınızın son durumu hakkında bilgi verilecektir.
Size en yakın Ziraat Bankası şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte müracaat etmeniz durumunda da kredi kartınız ya da banka kartınız hakkında bilgi alabilirsiniz. “Gişe İşlemleri” bölümüne sıra numarası alıp, sıra numarasının yandığı gişedeki banka görevlisine kartınızın gelmediğini ve son durumu hakkında bilgi almak istediğinizi belirtmelisiniz. Banka görevlisi tarafından gerekli sorgulamaların yapılmasının hemen sonrasında kartınızın son durumu tarafınıza iletilecektir.

Ziraat Bankası Kredi Kartın veya Banka Kartım Gelmedi

Ziraat Bankası banka kartım veya kredi kartı gelmedi gibi bir problem yaşamanız durumunda, öncelikle yukarıda belirtmiş olduğumuz adımlar vasıtasıyla kartınızın durumunu öğrenebilirsiniz. Banka kartınızın gelmemesi durumunda şu ihtimaller ortaya çıkar ve ihtimallere göre almanız gereken aksiyonlar da aşağıdaki gibidir:
 • Ziraat Banka Kartınızın veya Kredi Kartınızın Adresinize Getirilmesi ancak Adreste Olmamanız: Ziraat banka kartınızın kurye tarafından adresinize getirilmesi ancak adreste bulunamamanız durumunda, bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketi kartı bir sonraki gün teslim etmeye çalışır. Bu süreç içerisinde ise banka sistemlerine kayıtlı telefon numaranızdan size ulaşmaya da çalışır. Eğer adres ve telefon bilgileriniz ile size ulaşamazsa ne yazık ki kartınız tekrar Ziraat Bankası’na iade edilir. Cep telefonu bilgilerinizin güncel olmaması durumunda Ziraat bilgi güncelleme işlemi ile bankacılık işlemlerinizi çok daha sağlıklı bir şekilde yürütebilirsiniz.
 • Ziraat Banka Kartınızın veya Kredi Kartınızın Adres Bulunamaması Sebebiyle Teslim Edilememesi: Sistem kayıtlı yanlış adres bilgisi, adres bilginizin tamamen yanlış olması veya kartınızın çeşitli sebeplerden ötürü farklı bir ildeki adrese gitmesi gibi durumlarda teslim edilememesi son derece doğaldır. Böylesi durumlarda Ziraat müşteri hizmetlerini arayarak, adres güncellemesi yaparak kartı istediğiniz adrese getirebilirsiniz.
 • Ziraat Banka veya Kredi Kartınızın Kartınızın Teslimat Bölgesi Dışında Kalması: Ziraat banka kartınızın veya kredi kartınızın teslim edilememe durumu, adresinizin teslimat bölgesi dışında kalmasından kaynaklı olabilir. Adresinizin, Ziraat Bankası ile çalışan kurye firmalarının teslimat bölgelerinin dışında kalıyor olması gibi durumlarda, kartınız bağlı olduğunuz şubeye teslim edilir ve şube üzerinden kartınızı almanız mümkün olur.
 • Ziraat Banka Kartınızın veya Kredi Kartınızın Şubeye Teslim Edilmiş Olması: Banka kartınızın veya kredi kartınızın birçok nedenden ötürü şubeye teslim edilmesi mümkündür. Hesabınızın bağlı olduğu şube ya da yaşadığınız bölgeye en yakın Ziraat Bankası şubesine kartınızın teslimi gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda ise nüfus cüzdanınızla birlikte ilgili şubeye müracaat ederek, kartınızı teslim alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kart Akıbeti Öğrenme

Ziraat Bankası kart akıbeti öğrenme işlemleri konusunda birçok kanaldan yararlanmanız söz konusudur. Bu kanallardan en çok tercih edileni ise internet bankacılığı kanalıdır. Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı ana menüsünde bulunan “Başvurular” sekmesi sayesinde teslimat ya da basım aşamasında olan kartlarınızın durumunu hızlı bir şekilde öğrenmeniz söz konusudur. Öte yandan Ziraat telefon bankacılığında bulunan “Gönderim Aşamasındaki Kart Takibi” menüsü sayesinde de kartınızın akıbeti hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra nüfus cüzdanınızla birlikte Ziraat Bankası şubelerine müracaat etmeniz durumunda da kart akıbeti konusunda detaylı bilgiler alabilirsiniz.
 
Ziraat Bankası kart akıbeti öğrenme konusundaki genel seçenekleri aşağıdaki gibi özetlememiz söz konusudur:

Ziraat Bankası Kredi Kartı veya Banka Kartı Kaç Günde Gelir?

Ziraat Bankası kredi kartı veya banka kartı kaç günde gelir?” gibi bir soru, kart başvurusu yapmış olan tüketiciler tarafından en sık sorulan sorulardan biridir.
 
Ziraat Bankası kart teslimi konusunda en geç 14 iş günü içerisinde banka kartı veya kredi kartı gibi ürünleri tarafınıza ulaştırır. Söz konusu süre içerisinde kartınızın teslim edilebilmesi adına adresinizde olmanız, adresinizin teslimat bölgesi dışında kalmaması veya kurye şirketinin size ulaşabilmesi gibi şartların oluşturulması büyük önem taşır. Herhangi bir olumsuzluk, adres veya ulaşım problemi olmaması durumunda ise 14 iş günü içerisinde kartınız teslim edilir. Genel manada, özellikle de merkezi bölgelerde kart teslimlerini 7 gün ila 10 gün arasında gerçekleştiği bilinir. Kart dağıtım yoğunluğu, bölgedeki kurye firmasının çalışma prensipleri ve diğer detaylar özelinde bu sürenin çok daha uzaması ya da çok daha kısa olması söz konusu olabilir. Bu nedenle sürekli olarak Ziraat Bankası başvuru sorgulama sayfası başta olmak üzere, diğer seçenekler üzerinden kart takibinin yapılması büyük önem taşır.

Ziraat Teslim Edilmeyen Kart Nereden Alınır?

Ziraat teslim edilmeyen kart nereden alınır?” konusu da tüketicilerin merak ettikleri konulardan bir diğeridir.
 
Tarafınıza ulaştırılmayan, ulaştırılamayan herhangi bir Ziraat Bankası kredi kartı ya da banka kartının nereden alınacağı konusu, tamamıyla kartın durumuna bağlıdır. Bu konu özelinde birçok farklı durum vardır ve genel olarak durumlara göre kartın alınabileceği adresler veya seçenekler aşağıdaki gibidir:
 • Ziraat Bankası kredi kartı veya banka kartınız teslim edilmediyse ancak kart halen daha dağıtım şirketinin elindeyse, dağıtım şirketinin size ulaşması durumunda kartınızı belirtmiş olduğunuz adresten ya da firmanın çalışma prensibine göre kendi şubelerinden almanız mümkündür.
 • Ziraat Bankası kredi kartı veya banka kartınız teslim edilemediyse, bu nedenle de kart geri gönderildiyse, söz konusu kartın iptal ve imha edildiğini söylemek isteriz. Bu yüzden yeni bir kart başvurusu yapmanız gerekir ve kart başvurusu sırasında iletişim bilgilerinizin güncel olmasına, aynı zamanda adres bilgilerinizin de doğru olmasına özen göstermenizi önermekteyiz. Tüm bunların yanı sıra direkt olarak kredi kartı veya banka kartı teslimatı konusunda şubeleri tercih ederseniz, kartınızı çok daha net bir şekilde almanız mümkün olur.
 • Ziraat Bankası kredi kartı veya banka kartınız, teslimat alanı dışında olmanız durumunda kartınızın bağlı olduğu veya size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine teslim edilir. Böyle bir durumda ise kartınızı belirtilen şubeden nüfus cüzdanınızla birlikte almanız mümkün olur.

Ziraat Bankası Kart ve Kurye Şikayetleri

Ziraat Bankası kart ve kurye şikayetleri, kart başvurusu yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bir konudur. Birçok tüketicinin kurye firmaları nedeniyle kartlarını teslim alamadıkları ve bu nedenle mağduriyet yaşadıkları görülebilir. Öte yandan bazı bölgelerdeki kurye firmalarının özensiz bir şekilde kart teslim süreçlerini yürütüyor olmaları, kart teslimi konusunda büyük problemleri doğurabilir. Kart teslimi konusunda en sağlıklı tercihin, şube vasıtasıyla teslimat olduğunu belirtmek isteriz. Ziraat Bankası kart ve kurye şikayetleri konusunda karşınıza çıkan problemlerin sizi bulmasını istemiyorsanız, kart teslimi konusunda eğer imkanınız varsa size en yakın Ziraat Bankası şubesini tercih etmeniz, kartınıza hızlı bir şekilde ulaşmanıza olanak sağlar.

Ziraat Bankası Kargo Takip

Ziraat Bankası kargo takip seçeneği sayesinde; kredi kartı, banka kartı veya Ziraat Bankası tarafından size gönderilen evrakların teslimi konusunda çok daha fazla bilinç sahibi olabilirsiniz. Ziraat Bankası ile ilgili olarak kargo takibinin nereden yapıldığı konusunda çok daha net bilgiler edinmek istiyorsanız, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası vasıtasıyla Ziraat Bankası’na ulaşabilir ve kargo takibini nasıl yapacağınızı net bir şekilde öğrenebilirsiniz. 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı telefonları arayarak, “Kart İşlemleri” sesli yanıt menüsü ile müşteri temsilcisine bağlanarak, Ziraat Bankası kargo takip seçeneği konusunda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kart Teslimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ziraat Bankası kart telsimi hakkında sıkça sorulan soruları ve cevaplarını hemen alt kısımda bulabilirsiniz.

·Ziraat hesap kartı kaç günde gelir?

Ziraat hesap kartının normal ve Ziraat Bankası tarafından belirtilen resmi teslim süresi 14 iş günüdür. Genel manada kart teslimleri 7 ila 10 gün içerisinde değişir. İşlem yoğunluğu, dağıtım firmasının yoğunluğu ve yaşadığınız bölge özelinde söz konusu sürede artış veya azalış söz konusu olabilir.

·Ziraat kredi kartı kaç günde gelir?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurunuzun onaylanması durumunda, kart teslimi yukarıda da belirttiğimiz üzere en geç 14 iş günü içerisinde tarafınıza sağlanır. Genel manada 7 gün içerisinde ya da en geç 10 gün içerisinde kredi kartı teslimatı tamamlanır. Daha uzun süren teslimatlarda ise kartın güncel durumu hakkında bilgi almanız büyük önem taşır.

·Ziraat banka kartı eve kaç günde gelir?

Ziraat banka kartı eve teslim süresi, adres veya diğer seçenekler fark etmeksizin aynıdır. Şube, iş adresi, ev adresi veya farklı bir lokasyonda yapılan kart teslimlerinde en geç 14 iş günü içerisinde kart teslimatı sağlanır.

·Ziraat kartını nereden alabilirim?

Ziraat kart başvurusu yaparken, sistem kayıtlı ya da belirtmiş olduğunuz herhangi bir adres vasıtasıyla kartınızı alabilirsiniz. Ziraat Bankası şubeleri, ev adresiniz, iş adresiniz veya geçici olarak konakladığınız herhangi bir adrese kart teslimatı sağlayabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler