Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası kredi erteleme nasıl yapılır? Ziraat bankası kredi erteleme şartları nelerdir? Ziraat bankası itiyaç, taşıt ve konut kredilerinde erteleme nasıl yapılır? Cevapları bu yazıda yer alıyor.


Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda bu sorunun cevabını bulabilirsiniz. Kredi kartları ve krediler artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Öyle ki genç ya da yaşlı, erkek ya da kadın, çalışan ya da çalışmayan herkesin yolu bir şekilde bankalardan; kredilerden ve kredi kartlarından geçiyor. Çoğu zaman hayatımıza kolaylık katan bu durum, covid-19 salgınının yaşanmasıyla oluşan süreçte olduğu gibi, işlerin ters gittiği dönemlerde müşterilerin en önemli sıkıntısı haline gelebiliyor. Ziraat Bankası, bu gibi durumlar için müşterilerine ödeme erteleme imkânı sunuyor. 
Özellikle dünyada ve ülkemizde bir pandemi halini alan Covid-19 sonrasında, önce devlet bankaları ardından da özel bankalar kredi erteleme işlemleri yapmaya başladılar. Ziraat Bankası da kredi erteleme işlemlerini ekonomik istikrar kalkanı hareketiyle birlikte başlattı.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nereden Yapılır?

Ziraat Bankası müşterilerinin yaşadığı zor zamanlardaki durumunu anlayarak erteleme avantajı sunmaktadır. “Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır?” diye düşünenler ise mobil uygulama, telefon bankacılığı ve dilerlerse bankaya fiziki olarak giderek işlemlerini tamamlayabilirler.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Şartları

Ziraat Bankası kredi erteleme faiz şartlarını da esneterek, uygun oranlarda faiz oranları sunuyor ve isteyen müşterilerinin kredi ödemelerini, kredi kartı ödemelerini ve kredili mevduat hesabı ödemelerini erteliyor. Üstelik talep eden tüm müşterileri için bu öteleme işlemini hızlıca gerçekleştiriyor.

Ziraat Bankası gerekli koşulları sağlaması durumunda müşterilerine belirli faiz oranlarında kredi olanağı sunmaktadır. Alınan kredinin gecikmeli ödenmesi gibi durumlar yaşandığında veya doğal afet, deprem ve salgınlar gibi zaruri durumlarda; ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde erteleme imkânı banka tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredilerinde Erteleme

Erteleme İşlemleri yukarıda da belirtildiği gibi mobil uygulama, telefon bankacılığı ve banka şubesine fiziki olarak giderek yapılabilmektedir. Bu konuda gerekli koşulların sağlanması durumunda taksit öteleme imkanları müşteriye sunularak erteleme işlemleri yapılabilmektedir.

Müşteri sağlığını gözeten Ziraat bankası, Covid-19 salgını süresince müşterilerinin erteleme taleplerini uzaktan, Ziraat Bankası kredi erteleme SMS servisi ile almaya başladı. Yapmanız gerekenler;
  • Kredi kartlarınız için KARTERTELE boşluk T.C. kimlik numaranız
  • Kredili mevduat hesabınız için KMHERTELE boşluk T.C. kimlik numaranız
  • Kredileriniz için KREDIERTELE boşluk T.C. kimlik numaranız yazmak ve ardından 4757’ye SMS atmak.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır sorusu dahilinde müşteriler, mevcut kredilerini 3 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere erteleyebilmektedirler. Bu ödemesiz dönem 30 Haziran tarihine kadar geçerlidir. Ziraat Bankası kredi erteleme başvuru sonucu birkaç saat içinde cep telefonunuza gönderiliyor.

Çiftçiler için de erteleme açıklaması yapan Ziraat Bankası Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında doğal afetten etkilenen çiftçilerimiz için faizsiz kredilerin 1 yıl ertelenebileceğine ya da 5 yıl boyunca taksitlendirerek ödenebileceğine dair açıklama yayınladı. Zorlukları birlikte aşalım” sloganıyla çiftçiler için büyük destekler sunan Ziraat Bankası daha birçok imkanları ile çiftçilere destek sağlamaktadır.

Diğer yandan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamına girmeyen ancak düşük verim, düşük hasat, hastalık gibi zararlar karşısında çiftçilere 5 yıl kredi taksitlendirme imkânı sağlamaktadır.

Kredi Erteleme Yapan Diğer Bankalar

Ziraat Bankası başta olmak üzere, kredi erteleme yapan diğer bankalar da müşterilerinin sağlığını ve güvenliğini göz önüne alarak uygun vade koşullarıyla kredi kartı ve kredi ertelemeleri açıkladılar. Hem devlet bankaları hem de özel bankalar gerekli koşullar sağlandığında müşterileri için kredi erteleme imkânı sunmaktadır.

Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır konusuyla birlikte diğer bankalar hakkında bilgi alabileceğiniz yazılarımız aşağıdadır.

Halkbank Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılıyor?
Vakıfbank Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
Yapı Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılıyor?
Garanti Bankası Kredi Erteleme
İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Denizbank Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?
Şekerbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
TEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Finansbank Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler