Ziraat Bankası Kredi Kartı Dönem Borcu ve Dönem İçi Hareketler

Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu ve dönem içi hareketler, kredi kartınızın kullanım detaylarına ve en önemlisi de ödeme detaylarına ilişkin kavramlardır.
Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu ve dönem içi hareketler; kredi kartına dair en önemli bilgiler olarak tanımlanabilirler. Kredi kartı dönem borcu, dönem içerisinde yapılan harcamaların toplamını ifade eden, dönem için hareketler ise bu harcamalar toplamının detaylarını göz önüne seren noktalardır. Kredi kartının 30 günlük periyot sonucunda oluşan dönem borcu, 7 ila 10 gün içerisinde ödenmelidir. Ortaya çıkan bu dönem borcunun detayları ise son derece önemlidir. Ödeme yapmadan önce mutlaka detayların kontrol edilmesi gerekir. Bilginiz dışında bir harcamanın olup olmadığına bakılmalıdır. Sonrasında ise harcamaların boyutları ve banka kesintilerine göz atılabilir. Tüm bu detaylar ise Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu ve dönem için hareketler kavramı ile tek bir yerde toplanır.
 Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu, birçok şekilde öğrenilebilir ve Ziraat kredi kartı borcu ödeme işlemi de yine birçok ödeme kanalı aracılığıyla öğrenilebilir. Ziraat Bankası kredi kartı dönem içi hareketler ise tıpkı ödeme veya dönem borcu öğrenme işlemlerinde olduğu gibi çeşitli seçenekler vasıtasıyla incelenebilir. Son derece kolay olan bu detaylar sayesinde bankanın aylık kredi kartı için uyguladığı faiz vb. durumlar görülebilirken, aylık asgari ödeme tutarına dair de bilgi edinebilir. Dönem borcu hakkında tamamen ödeme ya da Ziraat Bankası kredi kartı asgari dönem borcu ödemesi, yapılan bu inceleme neticesinde yapılabilir. Öte yandan dönem için hareketlerin incelenmesi sayesinde bir sonraki harcamaların çok daha bilinçli yapılması söz konusu olur ve şüpheli işlem olup olmadığı kontrol edilir. Kısacası, Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu ve dönem içi hareketler, tüketicilerin çok daha bilinçli bir kredi kartı kullanımı gerçekleştirebilmeleri adına gerekli olan detaylardır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Dönem Borcu Nasıl Ödenir?

Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu nasıl ödenir?” gibi bir konunun en çok ilk defa kredi kartı borç ödemesi yapan veya kredi kartı borç ödemesi konusunda yeni yöntemler arayışında olan bireyler tarafından merak edildiği söylenebilir.
 
Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu genel olarak ATM’den ödense de ATM dışında birçok kanal vasıtasıyla ödenebilen bir borçtur. Borcun düzenli ödenmesi, bireylerin kredi sicili adına büyük önem taşır. Kredi kartı ödemelerinin düzenli olması, iyi bir kredi risk sicilinizin olmasına yol açmaktadır. Kredi kartı dönem borcu ödemesi ise birçok şekilde yapılabilir ve ödeme yöntemleri ise şu şekilde özetlenebilir:
 • ATM: Ziraat Bankası ATM’lerine giderek, kredi kartınızı ATM’ye takıp şifre girişi yaptıktan sonra “Kredi Kartı Borcu Ödeme” ekranı sayesinde dönem borcu ödemesi yapılabilir. Nakit ödeme yapılacaksa bireylerin mutlaka para girişi olan bir Ziraat Bankası ATM’si tercih etmeleri gerekir.
 • Ziraat Bankası Şubeleri: Kredi kartı borcunuzu ödemeniz adına genel olarak internet bankacılığı ve ATM’ler banka görevlileri tarafından önerilir ancak geçerli bir mazeretinizin olması durumunda kart borcunuzun şubeler üzerinden ödenmesi söz konusudur. Nüfus cüzdanınızla birlikte şubelere giderek, gişe işlemleri kısmından borç ödemesi yapabilirsiniz.
 • İnternet Bankacılığı: İnternet bankacılığına giriş yaparak, Ödemeler> Kendi Ziraat Kartıma Ödeme> Kart Seçimi adımlarını takip etmeniz durumunda ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca farklı bankalar internet bankacılığı üzerinden de “Başka Banka Kredi Kartına Ödeme” seçeneği sayesinde ödeme yapabilirsiniz.
 • Ziraat Telefon Bankacılığı: 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralı telefonlardan birini arayarak, 1(bir) tuşuna basarak Kart İşlemleri menüsü sayesinde kredi kartı borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı: Ziraat Bankası hesabınıza kredi kartınız için otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda ödeme işlemleriniz, takip etmenize gerek kalmadan günü geldiğinden otomatik olarak yapılacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Dönem Borcu Detayları

Ziraat Bankası kredi kartı döne borcu detayları ile kredi kartınızın dönem borcu toplam tutarının oluşmasındaki temel unsurları görüntülemeniz söz konusudur. Kredi kartı dönem borcu detayları kredi kartı ekstresi sayesinde incelenebilir ve ekstre üzerinde birçok detay yer alır. Ekstrenizi ister adresinize posta yoluyla isterseniz de e-ekstre olarak e-mail yoluyla almanız söz konusudur. Ekstrenizi almanız durumunda ise hemen alt kısımda yer alan detaylara göz atmanız gerekir. Bu detaylarda ise Devreden Bakiye, Harcamalarınız, Faiz Ücretler ve Kesintiler, Ödemeleriniz ve Dönem Borcu gibi bilgilere dair veriler yer alır. Böylelikle Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu detaylarını tamamıyla incelemeniz mümkün olur.
 
Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu detayları, ekstre veyahut e-ekstre dışında diğer birçok yöntem sayesinde öğrenilebilir. Dönem borcu detayları şu yöntemler sayesinde elde edilebilir:
 • Ziraat Telefon Bankacılığı,
 • Ziraat SMS Bankacılığı,
 • Ziraat Bankası ATM’leri,
 • Ziraat Bankası Şubeleri,
 • Ziraat İnternet Bankacılığı,

Ziraat Bankası Kredi Kartı Dönem İçi Detaylar

Ziraat Bankası kredi kartı dönem içi detaylar sayesinde hem ekstre döneminin içerisinde yer alan harcama detaylarına hem istediğiniz bir dönemin harcama detaylarına hem de daha kesilmemiş olan ekstrenin detaylarına göz atabilirsiniz.
 
Ziraat Bankası kredi kartı dönem içi detaylar, en hızlı şekilde internet bankacılığı üzerinden görüntülenebilir. Bunun yanı sıra 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralı telefonlar aranarak da müşteri temsilcisi vasıtasıyla dönem içi hareketlere dair bilgi alınabilir. Öte yandan Ziraat Bankası şubeleri ve ATM’leri sayesinde de kredi kartınızın dönem için harcamalarına yani, dönem için hareketlerine detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz. Dönem için detaylar ve şüphelendiğiniz hareketler için de direkt olarak Ziraat Bankası şubelerinden yardım alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Dönem Borcu Gecikmesi

Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu gecikmesi, her tüketicinin zaman zaman çeşitli nedenlerden ötürü yaşayabileceği bir durumdur. Kredi kartı borcunun gecikmesi durumunda bir süreçten bahsetmek söz konusudur ve bu gecikme sürecinin en kısa sürede sonlandırılması, tüketicilerin en iyi şekilde fayda sağlamaları anlamına gelir. Dönem borcu ne kadar gecikirse, sürecin o kadar çok tüketicilerin aleyhine işlediği söylenebilir. Süreci ise 30, 60 ve 90 gün olarak üç farklı evreye ayırmak mümkündür. 90 güne kadar ödenmeyen kredi kartı borçları ne yazık ki takipli işleme girer ve bu durumda tüketicilerin kredi sicilleri ciddi anlamda zarar görür. Ziraat Bankası kredi kartı borcu gecikmesi, durumunun en önemli detayı ise faiz işlemesidir. Gecikmenin olduğu her gün ekstra bir faiz yükü ortaya çıkar. Kredi kartı dönem borcunun gecikmesi ve ödeme işlemlerinin zorlaşması durumunda tüketicilerin Ziraat kredi kartı borcu yapılandırma işleminden yararlanmaları, yaşanan sorunların biraz daha hafiflemesine yol açacaktır ve kredi kartı ödemesi, cüzi miktarda bir faiz oranıyla çok daha kolay bir şekilde ödenebilecektir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Dönem Borcu Faizi

Ziraat Bankası kredi kartı dönem borcu faizi, kredi kartı türüne göre değişim gösterir. Her kredi kartı türü için farklı faiz oranı uygulanır. Dönem borcu faizi konusunda genel detayların ise şu şekilde olduğu söylenebilir:
 • Ziraat Bankkart Başak / Kurumsal / Girişimci / Business Dönem Borcu Faizi: %1,
 • Ziraat Bankkart Genç / Ziraat Genç Kart Dönem Borcu Faiz Oranı: %1,98, Gecikme Faiz Oranı: %2,28,
 • Ziraat Kredi Kartı Gold Dönem Borcu Faiz Oranı: %1,98, Gecikme Faiz Oranı: %2,28,
 • Ziraat Kredi Kartı Klasik: %1,98, Gecikme Faiz Oranı: %2,28,
 • Ziraat Kredi Kartı Platinum: %1,98, Gecikme Faiz Oranı: %2,28,
 • Ziraat Kredi Kartı Ücretsiz: %1,98, Gecikme Faiz Oranı: %2,28,

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler