Ziraat Bankası Kredi Kartı Hesap Özeti ve Dökümü (2022)

Ziraat Bankası kredi kartı hesap özeti ve dökümü, kredi kartınızın dönem içerisindeki veya seçtiğiniz döneme dair harcama bilgileri ya da kart özeti gibi bilgileri incelemenize yardımcı olur.


Ziraat Bankası kredi kartı hesap özeti ve dökümü, kredi kartınızın dönem için harcamalarını gösterir. Kredi kartınızın seçtiğiniz dönem içerisinde kaç TL’lik harcama için kullanıldığı, harcama sonrası güncel limit ve güncel borç bilgileri gibi birçok veriyi, kredi kartı hesap özeti sayesinde görebilirsiniz. Öte yandan Ziraat kredi kartı dökümü sayesinde de harcamalara ilişkin detayları net bir şekilde incelemek mümkündür. Kredi kartı dökümünün içerisinde, bir dönem içerisinde veya seçmiş olduğunuz dönem özelinde, hangi noktalardan kaç TL tutarında alışveriş yaptığınızı incelemeniz mümkün olur. Ziraat Bankası kredi kartı hesap özeti ve dökümü ile kartınızı daha bilinçli kullanabilir ve harcama planlamalarınızı hazırlayabilirsiniz. Öte yandan kredi kartınızla en çok hangi kalemlere dair harcamalar yaptığınızı da görebilirsiniz.
 Ziraat Bankası kredi kartı hesap özeti ve dökümü için tercih edebileceğiniz birçok görüntüleme kanalı vardır. Bu görüntüleme kanallarından herhangi birini seçerek, kredi kartınızı tüm detaylarına ulaşabilirsiniz. Ziraat internet bankacılığı, mobil uygulaması, Ziraat SMS bankacılığı, Ziraat müşteri hizmetleri, ATM’ler ve şubeler gibi birçok kanalı dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz.

Ziraat Kredi Kartı Hesap Özeti Nedir?

Ziraat kredi kartı hesap özeti nedir?” konusunda tüketicilerin dikkat etmeleri gereken birkaç nokta vardır. Öncelikle tüketiciler kredi kartlarına mı yoksa banka kartlarına mı dair hesap özeti almak istediklerini kararlaştırmaları gerekir. Genel olarak tüketicilerin bu iki seçeneği karıştırmaları nedeniyle yanlış hesap özeti almaları söz konusu olmaktadır. Ziraat kredi kartı hesap özeti, kredi kartı harcamalarınıza, limitinizin dönem içerisinde nerede kullanıldığına veya geçmiş dönemlerde ne şekilde harcamalar yapıldığına dair bilgileri sunan bir bilgi türüdür. Hesap özeti sayesinde, kredi kartınızın seçtiğiniz döneme dair özet harcama bilgilerini görüntülemeniz söz konusudur. Kredi kartınızın güncel limiti, dönem içi harcaması ve dönem borcu gibi bilgiler, Ziraat kredi kartı hesap özeti alma işlemi ile gerçekleşir.

Kredi kartı hesap özeti alma işlemi sırasında tüketicilerin herhangi bir şekilde ücret ödemek zorunda kalmazlar. Hesap özeti aldıkları kanal veya seçenek ne olursa olsun, bu işlem için en ufak bir ücret dahi ödemeleri mümkün değildir. Hesap özeti işlemini seçtikleri kanala göre istedikleri zaman alabilirler. Sadece geçmiş dönem hesap özetleri konusunda şube dışındaki kanallardan 6 aylık geriye dönük hesap özeti almak mümkündür. 6 aydan fazla bir geçmişe dönük Ziraat kredi kartı hesap özeti almak için mutlaka şubelere başvuru yapmak gerekir.

Ziraat Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Alınır?

Ziraat kredi kartı hesap özeti nasıl alınır?” sorusunun aslında bir nevi “ekstre nasıl alınır?” sorusuyla aynı olduğunu söylemek doğru olacaktır.
 
Öncelikle bu konuda temele inecek olursak; bankalar kredi kartı başvurusu sırasında genel olarak ekstre ya da hesap özetinizi ne şekilde almak istediğinizi sorarlar. Siz tercihleriniz sayesinde bu bilgileri evinize posta, e-mail veya SMS gibi birçok yöntemle çok rahatlıkla alabilirsiniz. Hesap özeti almak, sanıldığı kadar zor bir işlem değildir ve başta bu tercihleri yapmamış olsanız bile birçok şekilde alma imkanınızın olduğunu söylemek isteriz. Ziraat kredi kartı hesap özeti alma yöntemleri veya seçenekleri ise şunlardır:
 • Ziraat İnternet Bankacılığı ya da Mobil ile kredi kartı hesap özeti almak,
 • Ziraat SMS Bankacılığı ile kredi kartı hesap özeti almak,
 • Ziraat ATM’lerinden kredi kartı hesap özeti almak,
 • Ziraat telefon bankacılığı ile hesap özeti almak,
 • Ziraat Bankası şubelerinden kredi kartı hesap özeti almak,
Ziraat kredi kartı hesap özeti alma konusunda yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemleri çok kolay bir şekilde ve vakit kaybetmeden kullanmanız mümkündür.

Ziraat İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat internet bankacılığı kredi kartı hesap özeti öğrenme işlemi, sadece basit birkaç adımda gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi adına elbette ki öncelikle Ziraat internet bankacılığı şifreniz olması gerekir. Ardından kolaylıkla hesap özeti almanız mümkün olur. İnternet bankacılığı ile kredi kartı hesap özeti öğrenme işlemi yapmak için aşağıdaki adımların takip edilmesi yeterlidir:
 • Ziraat internet bankacılığı girin ve ardından ana menüde “Kartlarım” seçeneğine tıklayın.
 • Kredi kartı seçimi yapın ve karşınıza çıkan ekranda, sağ üst kısımda bulunan “Kredi Kartı Ayarları” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan menüde “Ekstre” seçeneğine tıklayın.
 • Ekstre ekranında “Ekstre Tarihi” seçimi yapın ve ardından “Ekstre Görüntüle” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan Ziraat kredi kartı hesap özeti ekranında, kredi kartınızın seçtiğiniz dönemine dair özet bilgilerini inceleyebilirsiniz.
Ziraat internet bankacılığı kredi kartı hesap özeti öğrenme işlemi için seçmiş olduğunuz bu yöntem sayesinde; devreden bakiye, harcamalarınız, ödemeleriniz, faiz ücretler ve kesintiler gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz dönemin harcamalarına da göz atabilirsiniz.

Ziraat Kredi Kartı ATM’den Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat kredi, kartı ATM’den hesap özeti öğrenme işlemi sayesinde kredi kartınızı ATM’ye yerleştirerek, yine seçmiş olduğunuz ya da bulunduğunuz döneme dair tüm detaylarını öğrenebilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası ATM’lerine gidip, kartınızı ATM’ye yerleştirip, “Kredi Kartı” seçimi yapıp, şifrenizi girmelisiniz. Ana menüde karşınıza çıkan “Kredi Kartı Hesap Özeti” ekranı sayesinde, kredi kartınızın seçtiğiniz döneme ait detaylarını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat telefon bankacılığı ile kredi kartı hesap özeti öğrenme işlemi yapmak son derece kolaydır. Öncelikle Ziraat müşteri hizmetleri telefon numaralarınızı aramanız gerekir. 444 00 00 veyahut 0850 258 00 00 numaralı telefonları aramanız yeterli olacaktır. İster sesli yanıt sistemine “Kredi Kartı Ekstre Özeti” diyebilir isterseniz de işlemlerinizi tuşlayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat telefon bankacılığı ile kredi kartı hesap özeti öğrenme işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:
 • Kart işlemleri menüsüne bağlanın ve bunun için 1 (bir) tuşuna basın.
 • Ekstre, Borç Limit bilgileri öğrenmek için 1(bir) tuşuna basın.
 • Ekstre Bilgileri Dinleme işlemi için 1(bir) tuşuna basınız.
 • Ardından işleme telefon bankacılığı şifrenizle devam etmek için 1(bir), kart şifrenizle devam etmek için 2(iki) tuşuna basınız.
 • Sonraki adımlarda ise sizden istenen bilgileri girerek, kredi kartınızın hesap özetine ulaşabilirsiniz.
Bu yöntem sayesinde sadece bulunduğunuz ayın hesap özeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat SMS ile Kredi Kartı Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat SMS ile kredi kartı hesap özeti öğrenme işlemi de sıkça tercih edilen yöntemlerden biri olarak bilinir. Direkt olarak telefonunuzun SMS uygulaması sayesinde kredi kartınızın hesap bilgilerini çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu bilgilere erişmek için öncelikle yapmanız gereken, telefonunuzun SMS bölümüne giriş yapmaktır. Ardından mesaj bölümüne KKESKTRE yazıp boşluk bırakıp, KREDI KARTI SON ALTI HANESI (sayıyla) yazıp, 4747’ye SMS göndermektir. Bu işlemin ardından SMS’le kredi kartınızın son aya dair ekstre bilgiler yani, genel hesap özet bilgileri size iletilecektir. Bu işlem adına operatörünüz tarafından sadece hattınızdan bir SMS bedeli ücret kesilecektir. Bu ücretin Ziraat Bankası ile herhangi bir alakası yoktur.

Ziraat Bankası Şubelerinden Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat Bankası şubelerinden hesap özeti öğrenme işlemi için doğrudan Ziraat Bankası şubelerine gidip, gişe işlemler için sıra almanız yeterlidir. Şubelere giderken nüfuz cüzdanınızla birlikte gitmeniz büyük önem taşır. Eğer nüfus cüzdanınız olmadan hesap özeti öğrenme işlemi yapmak isterseniz, ne yazık ki banka tarafından doğrulama yapılmadığı için hesap özeti verilmeyecektir. Normal şartlarda internet üzerinden 6 ay geçmişe dönük hesap özeti almak mümkünken, Ziraat Bankası şubelerinden talebiniz doğrultusunda geçmişe dönük daha uzun süreli kredi kartı hesap özeti alabilirsiniz.

Ziraat Kredi Kartı Hesap Özeti PDF

Ziraat kredi kartı hesap özeti PDF olarak da alınabilir ve böylelikle, hesap özetinizi dijital ortamda saklama konusunda bir seçeneğinizin olduğunu söylemek mümkün hale gelir. PDF olarak alabilmek adına şube üzerinden veyahut telefon bankacılığı ile doğrudan müşteri hizmetleri bağlanmak yeterli olacaktır. Talebiniz üzerine sistemde kayıtlı e-mail adresinize kredi kartı hesap özetiniz PDF olarak gönderilecektir.

Ziraat Kredi Kartı Hesap Özeti E-mail

Ziraat kredi kartı hesap özeti e-mail olarak da alınabilir ve bu işlem için direkt olarak Ziraat kredi kartı başvurusu işlemi sırasında tercihte bulunulabilir. Başvurusunda sırasında kredi kartınıza dair ekstre bilgilerini veya hesap özetlerinizi direkt olarak e-mail adresinize göndermelerini talep edebilirsiniz. Öte yandan başvuru sırasında böyle bir talebiniz olmadıysa, ilerleyen süreçte de bu konuya ilişkin talebinizi doğrudan telefon bankacılığından ya da şubeler üzerinden ileterek, sonradan da ekstre ya da kredi kartı hesap özetinizi e-mail adresinize alabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler