Ziraat Bankası Kredi Kartı Puan Sorgulama (2022)

Ziraat Bankası kredi kartı puan sorgulama işlemi ile kredi kartı ve banka kartınızın ortak kumbarasında ne kadar Bankkart Lira biriktiğini öğrenebilirsiniz.


Ziraat Bankası kredi kartı puan sorgulama kavramının, kredi kartı kullanıcıları için büyük önem taşıdığını söylemek doğru olacaktır. Özellikle bireysel kredi kartı kullanıcılarının puan sorgulama işlemi sayesinde bilgi alıp, alışveriş planlamalarını yapmaları çok daha mantıklı olacaktır. Öncelikle bu sorgulama işlemini yapmadan önce, kredi kartı puanlarının ne işe yaradığı hakkında bilgi almak gerekir. Alınan bu bilgi neticesinde de puanların ne işe yaradığı ve neden sorgulanması gerektiği konuları çok daha net bir hal alır.
 Ziraat Bankası kredi kartı kullanıcılarına özel olarak yaptıkları alışverişler neticesinde belirli ölçüde puan kazanmalarına olanak sağlamıştır. Alışveriş türüne ve tutarına göre kazanılan puanın tutarı da değişim gösterir. Kazanılan tutarlar da bir sonraki alışverişlerde, işletmelerin POS cihazları uyumlu ise harcamalarda kullanılarak, en azından ufak çaplı indirimler kazanılabilir. İşletme kartlarında Ziraat kredi kartı puan sorgulama yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise işletme kartlarına böyle bir özellik tanınmamasıdır. İşletme kartlarından sürekli olarak yüksek tutarlarda alışverişler yapılıyor olması, Ziraat Bankası’nın tanımış olduğu bu hakkın ihlaline yol açacağı için işletme kartları bu kampanya dışındadır. Sadece bireysel kredi kartlarının kullanımı için geçerli olan bu puan birikimi, özellikle sürekli olarak kredi kartı harcaması yapan yüksek limitli kredi kartı kullanan kullanıcılar tarafından Ziraat kredi kartı puan sorgulama işlemi sayesinde öğrenilebilir.

Ziraat Kredi Kartı Puan Sorgulama Nedir?

Ziraat kredi kartı puan sorgulama nedir?” sorusunun yanıtı olarak kısaca, kredi kartı puanına dair bir öğrenme işlemi olduğu yönünde bir yanıt verilebilir.
 
Ziraat Bankası kredi kartı veya Ziraat Bankkart ile yapılan harcamaların hepsi tek bir yerde toplanır ve bu yere aslında “Bankkart Kumbara” adı verilebilir. Bankkart Kumbara içerisinde yer alan tutarın, Ziraat Bankasının sağladığı sorgulama seçenekleri ile öğrenilmesi işlemine de Ziraat kredi kartı puan sorgulama adı verilir. Her alışveriş için kredi kartında ya da Bankkart’ta puan birikimi söz konusu olmaz. Anlaşmalı işyerlerinden yapılan alışverişler sonucunda bu şekilde bir bakiyenin kazanımı söz konusudur. Öte yandan KMH ile yapılan harcamaların da herhangi bir şekilde puan kazandırmadığını söylemek de doğru olacaktır. Bu nedenle Ziraat kredi kartı puan sorgulama işlemlerinin bu detaylara göre yapılması daha sağlıklı olacaktır. Taksitlendirme vb. işlemler de puan kazanımı konusunda kredi kartı kullanıcılarına destek sağlayacaktır.

Ziraat Kredi Kartı Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat kredi kartı puan sorgulama nasıl yapılır?” gibi bir sorunun çok merak edildiğini söylemek doğru olacaktır. Ziraat internet bankacılığı, telefon bankacılığı, sms bankacılığı ve Ziraat Bankası şubeleri, bu sorgulama işlemleri için en ideal seçenekler olarak tanımlanabilmektedir. Sorgulama işlemleri aşağıdaki seçeneklerle kolaylıkla yapılabilir:
  • Ziraat internet bankacılığı ile kredi kartı puan sorgulama: Ziraat internet bankacılığı hesabınıza giriş yapınız. Ardından ana menüden Kartlarım seçeneğine doğru ilerleyiniz. Kart seçimi yaptıktan sonra “Kart Ayarları” kısmına gelip, bu kısımdan da “Bankkart Kumbara” seçeneğini işaretleyiniz. Bu işlem sonucunda Standart yazan kısımdaki bakiyeyi normal alışverişlerinizde, Akaryakıt kısmında yer alan alışverişlerinizi de akaryakıt satın alım işlemlerinde kullanabilirsiniz.
  • Ziraat telefon bankacılığı ile kredi kartı puan sorgulama: Öncelikle 444 00 00 veya 0850 258 00 00 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetlerine bağlanıp, sesli yanıt sistemine erişmelisiniz. Ardından 1(bir) tuşuna basarak Kart işlemleri kısmına ilerleyiniz ardından 3(üç) tuşuna basarak Bankkart Lira bilgileri menüsüne ilerleyiniz. Ardından TC kimlik ya da müşteri numaranızı tuşlayınız. Ardından onaylama ve doğrulama işlemlerini yaparak, Ziraat kredi kartı puan sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ziraat Bankası şubelerinden kredi kartı puan sorgulama: Ziraat Bankası şubelerine giderek, nüfus cüzdanınızla birlikte gişe işlemleri bölümünden sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ziraat SMS bankacılığı ile kredi kartı puan sorgulama: Ziraat SMS Bankacılığı ile sorgulama yapmak adına telefonunuzun SMS bölümüne gelip, BANKKART LIRA yazıp boşluk bırakıp, KARTIN SON ALTI HANESI yazdıktan sonra 4747’ye SMS göndermeniz yeterlidir. Şablona uygun bir şekilde SMS göndermeniz durumunda sorgulama sonucu SMS ile telefonunuza iletilir. SMS ile sorgulama işlemi nedeniyle operatörünüz tarafından hattınıza 1 SMS bedeli ücret yansıtılır. Bu ücretin Ziraat Bankası ile herhangi bir ilgisi yoktur.
  • Ziraat ATM ile kredi kartı puan sorgulama: Ziraat Bankası ATM’lerine giderek, kredi kartınızı takıp, kredi kartı bölümünü seçip, şifrenizi girmenizle birlikte, “BANKKART LİRA BAKİYE BİLGİ” menüsünden kredi kartı puan sorgulama işlemleriniz kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Kredi Kartı Puanı Nerede Kullanılır?

Ziraat kredi kartı puanı nerede kullanılır?” gibi bir konunun da en az sorgulama konusu kadar çok merak edildiğini söylemek doğru olacaktır.
 
Ziraat Bankası kredi kartı ya da banka kartı ile yapmış olduğunuz harcama işlemleri sonucunda, her harcamaya göre belirli oranda kazanım elde edersiniz. Bu kazanım bir nevi kredi kartı puanı olarak adlandırılabilirken, kazanılan kredi kartı puanlarının ise ilerleyen süreçte harcanması da söz konusu olan bir durumdur. Puan kazanımı konusunda anlaşmalı işyeri şartı yoktur ancak kazanılan puanların harcanması durumunda mutlaka anlaşmalı işyerlerinden harcama yapmak gerekir. Anlaşmalı olmayan işyerlerinde puan harcaması yapmak söz konusu değildir. Bununla birlikte akaryakıt harcamalarından kazanılan puanlar yasa gereği yine yalnızca akaryakıt harcamaları için kullanılabilmektedir. “Ziraat kredi kartı puanı nerede kullanılır?” gibi bir konuyu merak eden bireylerin kısacası, kredi kartı puanlarını anlaşmalı işyerlerinde harcamaları gerekir.

Ziraat Bankkart Kumbara

Ziraat Bankkart Kumbara ile Ziraat kredi kartı puanı gibi iki kavram birbirleriyle sıklıkla karıştırılan kavramlardır. Bireyler iki kart özelliğinin de birbirinden farklı olduğunu düşünürler ancak bu konuda herhangi bir farklılık yoktur. İster Ziraat Bankkart ile isterseniz de Ziraat kredi kartınız ile yaptığınız harcamaların tek bir yerde birleştiğini, bu yerin de Ziraat Bankkart Kumbara olduğunu belirtmek isteriz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler