Ziraat Bankası Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?

Ziraat Bankası Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim? Ziraat Bankası Destek Kredisi başvuru sonucu, Ziraat Bankası Destek Kredisi Nasıl Çekilir? sorularının cevabı makalemizde.


Ziraat Bankası destek kredisi onaylanan, kredilerini nasıl çekeceklerini düşünenler için bu yazıyı hazırladık. Makalemizde aynı zamanda Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu hakkında da bilgilere yer vereceğiz.
 Kredi Garanti Fonu (KGF) garantisiyle aylık gelirleri 5.000 TL’yi aşmayan haneler için Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında sağlık, gıda harcaması ve fatura ödemeleri konusunda destek olmak amacıyla üç kamu bankası tarafından destek kredi paketi hazırlandı. Bu destek kredisi paketinde 3.000 TL, 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olmak üzere dört ayrı tutar da kredi bulunuyor. Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu ya da diğer iki kamu bankasından destek kredisi başvurusu yapmadan önce dilerseniz 6 ay geri ödemesiz ertelemeli destek kredileri yazımızı okuyarak faiz oranları, ödeme tutarları ve diğer şartlarla ilgili merak ettiğiniz konularda bilgiler edinebilirsiniz. Yazımızın devamında ise “Ziraat Bankası destek kredisi onaylananlar kredilerini nasıl çekecekler?” sorusunu birlikte inceleyeceğiz.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası destek kredisine başvurusu konusuna değinmeden önce ekonomik sicil kayıtlarınızın, ödeme performansınızın, kara listede bulunup bulunmamanızın kredinin kullandırımı ile ya da olumlu sonuçlanması ile alakası bulunmuyor. Kredi Garanti Fonu garantisi bulunduğu için doğru bilgileriyle başvuran hemen herkes Ziraat bankası destek kredisi alabilmektedir. Aynı zamanda Ziraat Bankası vadesiz Türk lirası hesabınız bulunuyorsa, başvuru sonrasında krediniz onaylandığında hesabınıza aktarmanız kolay olacaktır. Dilerseniz Ziraat Bankası’nda nasıl hesap açabileceğinizi Ziraat Bankası Hesap Açma yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.
 
Ziraat Bankası internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden Bankkartınız bulunması halinde başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Henüz Ziraat Bankası müşterisi olmadıysanız da Ziraat Bankası destek kredisine başvuru yapabilirsiniz.
 
Ziraat Bankası internet bankacılığından destek kredisine başvuru

Ziraat Bankası destek kredisine başvurmak için Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi bağlantısına tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkan formu doğru bilgileriniz ile doldurmanız gerekiyor. T.C. kimlik numaranız, cep telefonu numaranız, kredi vadesi (36 aydan az ya da çok seçemezsiniz), talep edilen kredi tutarı (5.000 TL, 7.000 TL ve 10.000 TL seçeneklerde var. Ancak 3.000 TL de buna eklenmiştir, sadece başvuru esnasında bunu göremiyorsunuz), taksit ödeme günü, hane halkı gelir bilgisi, medeni durum, çocuk sayısı ve güvenlik kodu alanları doldurulduktan sonra Gönder butonuna basarak başvurunuzu iletebilirsiniz. SMS doğrulaması ardından başvurunuz alınacak ve işleme konacaktır.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvuru Sonucu

Ziraat Bankası destek kredisi başvuru sonucu öğrenmek için banka müşterisiyseniz internet bankacılığından işlem yapabilirsiniz. Bunun için T.C. kimlik numarası ve şifrenizle Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yapmanız gerekiyor. Ardından Başvurular – Başvuru Takip – Ürün Başvuruları adımlarını takip ederek kredi sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Mobil bankacılık uygulamasında da aynı adımları takip edebilirsiniz.
 
Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, Kredi Başvurum Hangi Aşamada bağlantısını kullanarak, T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası ve güvenlik kodu girişlerini yaparak, SMS doğrulamasını da gerçekleştirdikten sonra kredi bilgileri ekranında kredinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası destek kredisinin nasıl çekildiğini anlatalım şimdi de. Ziraat Bankası krediniz onaylandıysa ve kredinizi nasıl çekeceğinizi düşünüyorsanız, banka müşterisi olduğunuz durumda internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz. Bunun için yine Başvurular – Başvuru Takip – Ürün Başvuruları adımlarını izleyerek sonuçlanan kredinizi onaylayarak hesabınıza çekebilirsiniz. Hesabınızdan paranızı günlük 5.000 TL olarak çekebilirsiniz.
 
Banka müşterisi olmamanız durumunda ise, onaylanan kredinizi en basit şekliyle Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden çekebilirsiniz. “Ziraat bankası destek kredisi ATM’den nasıl çekilir?” sorusunu hemen yanıtlayalım. ATM üzerinden Kartsız işlemler – Diğer işlemler – İhtiyaç destek kredisi ödemesi adımlarını tamamladıktan sonra T.C. kimlik numarası girmenizi istenecektir. T.C. kimlik numaranızı girdikten sonraysa cep telefonunuza bir SMS ile gelecek olan kodu ekrana girerek paranızı çekebilirsiniz.

Vakıfbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?
Halkbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?

Diğer Makaleler