Ziraat Bankası Ödeme Talimatı

Ziraat Bankasından ödeme talimatı nasıl verilir?


Otomatik ödeme talimatı, faturalarının düzenli ödenmesini isteyen pek çok kişi tarafından kullanılmaya başlayan bir hizmettir. Bankalar tarafından verilen bu hizmet ile hem hayatınıza kolaylık sağlayabilir hem de avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Ödeme Talimatı Hesap İşletim Ücreti Almamaktadır!

Hesabınıza her 3 ayda bir, 6 ayda bir yada senede bir hesap işletim ücreti uygulaması yansıtılmaktadır. Bütün bankalarda aynı olmamakla birlikte özel durumlara sahip olan hesaplardan bir kesinti yapılmaz. Üniversite öğrencisi olmak, maaşınızı söz konusu hesaptan alıyor olmak, sigorta veya bireysel bireysel emeklilik gibi hizmetleri kullanmak kesintinin yapılmadığı özel durumlardan bazılarıdır.
Hesaptan otomatik ödeme talimatı vermek de özel durumların içerisinde yer almaktadır. Örneğin; iki adet fatura talimatı veren bireysel müşterilerden Ziraat Bankası ödeme talimatı hesap işletim ücreti kesmemektedir. Böylelikle hem faturalarınızın düzenli ödenmesini sağlayabilir hem de Ziraat Bankası'nda ücret kesilmeyen vadesiz bir hesaba sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Neredeyse tüm bankalar otomatik ödeme talimatı hizmetini ücretsiz vermektedir. Ancak bazı bankalar bu hizmet için sadece bireysel hesapları kabul ederken Ziraat Bankası kredi kartı kullanımı da kabul etmektedir. Kredi kartından otomatik ödeme talimatı vermeniz, faturanızın ödemesini 45 gün öteleme imkanına sahip olmanız açısından oldukça önemlidir. Peki, Ziraat Bankası ödeme talimatı nasıl verilir?

İnternet bankacılığını kullanarak ödeme talimatınızı hızlı bir şekilde verebilirsiniz. Ziraat Bankası'nda hesabınız yok ise şubeden hesabınızı açtırabilir ve otomatik ödeme talebinizi oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası ödeme talimatı kaldırma talebiniz için telefon bankacılığı yada internet şubesini kullanabilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda iptal şubeye uğrayarak da Ziraat Bankası ödeme talimatı kaldırma talebinizi iletebilirsiniz.

Ziraat Bankası şubeleri tarafından verilecek olan Ziraat Bankası ödeme talimatı dilekçesini doldurarak iptalinizi gerçekleştirebilir ve istediğiniz zaman da yeniden ödeme talimatında bulunabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler