Ziraat Bankası SMS ile Hesap Bakiyesi Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası hesap bakiyesi öğrenme yolları.


Ziraat Bankası farkıyla günün her saati birçok finansal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli ortamlarda hesap özetinizi takip edebilir, size özel ödemelerinizi yapabilir hatta kısa mesaj yoluyla hesap bakiyesi öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cep Telefonundan Hesap Bakiyesi Öğrenme

Ziraat Bankası'nda bulunan hesaplarınızın bakiyelerine SMS yoluyla dilediğiniz an ulaşabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Ziraat Bankası siz değerli müşterilerine birbirinden kolay hesap bakiye öğrenme yöntemleri sunmaktadır.
Bankanıza tanımlı olan cep telefonunuzdan BAKIYE (Ek No) yazarak hesap bakiyesi sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu mesajı 4747'ye gönderdiğinizde yalnızca belirttiğiniz hesabın bakiyesini öğrenebilirsiniz. Örneğin; BAKIYE 5005 yazarak 4747'ye mesaj attığınızda sadece 5005 no'lu hesabın bakiyesi tarafınıza gönderilecektir.

İlk 10 hesabınıza ait bakiye öğrenme Ziraat Bankası işleminiz için yalnızca BAKIYE yazarak 4747'ye mesaj göndermeniz yeterlidir. Karşılığında ilk 10 hesabınıza dair bakiye bilgileri cep telefonunuza gelecektir.

Müşteri Numarasından Hesap Bakiye Öğrenme

Bankanıza tanımlı cep telefonunuza farklı müşteri numaralarınızda bağlı ise hesap bakiye öğrenme Ziraat Bankası işlemleriniz için izleyeceğiniz yöntem farklı. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne BAKIYE yazdıktan sonra boşluk bırakarak ilgili müşteri numarasını yazmalısınız.
 
4747'ye göndereceğiniz SMS'le öğrenmek istediğiniz müşteri numarasına ait Ziraat Bankası hesap sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Örneğin; 'BAKIYE 5051515' şeklinde yazacağınız mesajın yanıtında 5051515 numarası ile kayıtlı bulunan hesaplardaki 'hesap bakiye bilgileri' tarafınıza gönderilecektir. 

Diğer Makaleler