Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası müşterisiyseniz banka şubesine gitmenize gerek kalmadan SMS üzerinden pek çok farklı işlemi yapabilir ve kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.


Ziraat Bankası tarafından müşterilerine sunulan SMS bankacılığı uygulaması ile hemen hemen tüm ihtiyaçlarınızı banka şubelerine gitmeden halledebilirsiniz. 4747 numarası üzerinden hizmet vermekte olan SMS bankacılığı ile 7 gün 24 saat boyunca şubeye uğramadan her nerede olursanız olun bütün hesaplarınıza erişim sağlayabilirsiniz.
Bakiyelerinizi görüntüleyebileceğiniz SMS bankacılığı üzerinden hesap hareketlerinizi inceleyebilir, şubede sıra beklemeden yalnızca bir SMS ile kredi veya kredi kartı başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Yatırımlarınız için dövüz kuru ve fon fiyatlarını da anlık olarak öğrenebileceğiniz Ziraat Bankası SMS bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilmek için talep ettiğiniz işlemi yazmanız ve 4747 numarasına SMS olarak göndermeniz yeterlidir. Talepleriniz dakikalar içerisinde değerlendirilerek kredi başvurularınız ile ilgili gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra telefonunuza hızlı bir şekilde SMS ile geri dönüş yapılmaktadır.

Ziraat Bankası SMS Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ziraat Bankası SMS Bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız işleme ait mesajınızı 4747 numarasına SMS olarak atmanız yeterlidir. Hangi işlemler için hangi mesajları atacağınızı sizler için aşağıda bir araya getirdik.

Harçlık Avans Bakiye Sorgulama: Harçlık avans bakiyenize ait bilgileri öğrenebilmek için HARCLIK AVANS BAKIYE yazdıktan sonra 4747 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.
KYK Burs Kredi ve Genç Bankkart: KYK üzerinden kredi veya burs alıyorsanız Genç Bankkart sahibi de değilseniz alışverişlerinizde kullanabilmek için 350 TL limite sahip Harçlık Avans tanımlayabilirsiniz. Bunun için GENC BANKKART yazıp 4747 numarasına göndermeniz gereklidir.

Bakiye Sorgulama: Bakiyelerinizi sorgulayabilmek için 3 ayrı yöntemden yararlanabilirsiniz. Bankanıza kayıtlı olan cep telefonunuz ile BAKIYE yazdıktan sonra 4747 numarasına SMS olarak gönderdiğiniz zaman hesabınıza ait bakiye bilgileri telefon numaranıza gelecektir.

BAKIYE (Ek No) yazıp 4747'ye gönderirseniz sadece mesajınızda belirttiğiniz hesap numarasının bakiye bilgileri telefonunuza gelecektir.
Bankanızdaki kayıtlı cep telefonunuz ile müşteri numaranız birbiri ile bağlı değil ise BAKIYE boşluk MUSTERI NO yazıp 4747'ye SMS göndererek farklı numaralardaki hesap bakiyelerinizin cep telefonu numaranıza gelmesini sağlayabilirsiniz.

SMS ile Avans Bankkart Başvurusu

Avans Bankkart sahibi olmak istiyorsanız ve aylık ödemeli kredili mevduat hesabınız var ise kartınıza Avans Bankkart özelliğini tanımlayarak KMH limitinizden yaptığınız harcamaları ödemeye başlayabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için AVANS yazdıktan sonra boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesi ile birlikte 4747'ye SMS göndermeniz gereklidir.
Avans Bankkart bakiyelerini izleyebilmek için AVANS BAKIYE yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp yine son 4 haneyi girerek 4747'ye göndermeniz gereklidir. 

Diğer Makaleler