Ziraat Bankası SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu, kredi kartı talebinizi tek bir mesaj ile yerine getirmenize olanak sağlayan bir servistir.
Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu, tüketicilerin diğer başvuru kanallarıyla vakit kaybetmeden sadece basit bir SMS ile kredi kartı başvurusu yapmalarına olanak sağlayan bir seçenektir.
 SMS ile yapılan kredi kartı başvurusunun zaman zaman diğer kanallara göre çok daha hızlı veya tüketiciden tüketiciye değişse de kolay olduğu söylenebilir. Tek yapılması gereken telefonunun mesaj bölümünün açılması ve gerekli olan SMS dizininin oluşturulup, sonrasında ilgili başvuru numarasına mesajın gönderilmesidir. Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu konusunun tüketiciler bazında en çok merak edilen detaylardan biri de SMS ücretinin olup olmadığıdır.
 
Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu ücreti, kullandığınız operatör tarafından alınan bir ücrettir. SMS ile kredi kartı başvurusunun yapılması durumunda Ziraat Bankası’nın bu konuda herhangi bir işlem talep etmesi söz konusu değildir. SMS ile kredi kartı ücretinin ise operatörden operatöre değişim gösterdiği bilinmektedir. Sadece bir SMS ücreti ödemek yeterli olacaktır. SMS gönderildikten çok kısa bir süre sonra başvuru işleme alınacaktır ve kredi skorunuz veya kredi risk derecenize göre size başvurunuz hakkında olumlu, kısmen olumlu veya olumsuz olarak dönüş sağlanacaktır.
 
Peki, Ziraat SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için yapılması gerekenler nelerdir?

Ziraat SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?”  sorusunun kısa yanıtı aslında direkt olarak “Ziraat SMS bankacılığı” olarak tanımlanabilir.
 
Ziraat 4757 SMS Bankacılığı sayesinde kredi kartı başvurusu gerçekleştirmek son derece kolaydır. Ziraat Bankası SMS bankacılığı kredi kartı başvurusu adına uygulanması adımları şu şekilde sıralamak mümkündür:
  • Telefonunuzun SMS bölümüne giriş yapınız ve alıcı kısmına 4757 yazınız.
  • SMS bölümüne ilerleyiniz ve KREDI KARTI TC KIMLIK NO TALEP EDILEN KART LIMITI ve AYLIK NET GELIR şablonuna uygun bir şekilde bilgilerinizi yazınız ve SMS gönderiniz.
  • Örnek olarak şu şablonu kullanabilirsiniz: KREDI KARTI boşluk 12345678901 (Bu kısımda TC Kimlik Numaranızı Giriniz) boşluk 3000 (Bu kısımda talep ettiğiniz kredi kartı limitini giriniz) boşluk 5000 (Bu kısımda aylık net gelirinizi giriniz) > SMS Gönder, Alıcı: 4757.
  • Direkt Şablon: KREDI KARTI 12345678901 3000 5000 > Alıcı: 4757
Yukarıda yer alan Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu adımlarını uygulamanız durumunda direkt olarak başvuru işleminizi alınacaktır. Tek yapmanız gereken yukarıda yer alan SMS şablonuna doğru bir şekilde uygulamanızdır. Ayrıca TC kimlik no, aylık net gelir bilgisi ve talep edilen kart limiti gibi detayların sıralamasını doğru bir şekilde SMS içerisinde konumlandırmanız da son derece önemlidir.
“Ziraat SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?” merakınıza istinaden yukarıda yer alan başvuru adımlarını uygulamanız durumunda, sistem tarafından başvurunuz kaydedilecektir ve risk değerlendirmeniz yapıldıktan sonra başvuru işleminizin sonuçlandırılması yapılacaktır. Başvuru sonucunda talep etmiş olduğunuz kredi kartı limitini alamıyor olsanız da kredi kartı adına size en uygun olan limitin hangisi olduğu banka tarafından belirtilecektir. Böylelikle kredi kartı başvurunuz kısmi olumlu olarak sonuçlanacaktır.
 
Ziraat Bankası kredi kartı SMS ile kredi kartı başvurusu dışında başvuru yapabileceğiniz diğer seçeneklerin ise şunlar olduğu söylenebilir:

Ziraat SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Ziraat SMS ile kredi kartı başvurusu kaç günde sonuçlanır?” konusunun da SMS ile yapılan başvurular sonucunda en çok merak edilen konulardan biri olduğu söylenebilir.
 
Ziraat SMS ile yapılan kredi kartı başvurusunun sonucu dakikalar içerisinde sonuçlanır. SMS’i göndermenizle birlikte yapılan değerlendirmede kredi kartı başvurunuzun durumu hakkında size bilgi verilir. Eğer kredi siciliniz kredi kartı kullanımı için uygunsa direkt olarak başvurunuz olumlu sonuçlanır. Kredi skoru konusunda yetersiz olmanız durumunda ise ne yazık ki başvuru işleminizin olumlu sonuçlanması söz konusu olmayacaktır. Bunun yanı sıra talep etmiş olduğunuz limitten daha alt bir seviyede limit önerilmesi de banka tarafından söz konusu olabilecek durumlardan biridir. Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu konusunda çok daha kesin bir sonuç alabilmek ve başvurunuzun sonucu konusunda daha olumlu bir yanıt alabilmek adına Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak olan başvurular çok daha sağlıklı olacaktır. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Onaylanırsa Kredi Kartım Kaç Günde Gelir?

Ziraat SMS ile kredi kartı başvurusu onaylanırsa kredi kartım kaç günde gelir?” sorusunun yanıtı da kredi kartı başvurusu sürecine dair en çok merak edilen konulardan biridir.
 
Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu yapmanızın hemen ardından yapılan değerlendirmede sonuç olumlu olursa kart basım işleminiz için Ziraat Bankası tarafından ilgili birime talep oluşturulacaktır. Kart basım işlemleri son derece kısa sürer ancak kartların toplu bir şekilde bu kart basım merkezlerinden çıkışı söz konusudur. Belirlenen kotanın dolmasının ardından sizin de kartınız teslim edilmek üzere kart basım merkezinden çıkacak, sonrasında ise gerekli kargo veya iletici firmasına teslim edilecektir. Firmanın size getirme süresi ise tamamıyla bölgenize ve bölgenizde çalışan kargo veya iletici firmanın acentesinin çalışma performansına bağlıdır. Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu sonucunda olumlu yanıt almanız durumunda kartınız, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm süreçler sonucunda 7 ila 14 gün içerisinde tarafınıza ulaştırılacaktır. Ziraat kredi kartı teslim süresi 7 ila 14 gün arasındadır.

Ziraat SMS ile kredi kartı başvurusu yapan tüketicilerin kredi kartlarını hem çok daha güvenli hem de çok daha kısa sürede teslim alabilmeleri adına şube üzerinden teslim seçeneği tercih etmeleri çok daha sağlıklı olacaktır. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası kredi kartı başvuru takip seçeneği sayesinde de kredi kartınızın hangi aşamada olduğunu da adım adım takip etmeniz söz konusudur. Ziraat Bankası kredi kartı başvuru takip ekranı sayesinde başvuru işlemlerinizin ne aşamada olduğunu veya sonucunu rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra Ziraat Mobil uygulaması içerisinde yer alan “Başvuru Takip” ekranı vasıtasıyla da kredi kartınızın teslimat bilgilerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca Ziraat telefon bankacılığı üzerinden 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralı telefonlardan kredi kartı başvurunuzun aşamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler