Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destek Kredisi, 6 Ay Ödemesiz Sosyal Destek Kredisi

Ziraat Bankası sosyal hayatı destek kredisi, 6 ay ödemesiz sosyal destek kredisi; düşük faiz oranları ve 60 ay vade imkanlarıyla tüketicilere sunuldu.

Ziraat Bankası sosyal hayatı destek kredisi, 6 ay ödemesiz sosyal destek kredisi olarak banka tarafından 1 Haziran’da tüketicilere duyuruldu. Ziraat Bankasıyla birlikte diğer kamu bankaları da taşıttan ihtiyaca, konuttan tatile kadar kredi paketlerini açıkladılar. Koronavirüs sürecinin ardından normalleşmeye ilk adımın atıldığı bu günlerde, açıklanan bu paketler ile hem tüketicinin sosyal hayatını canlandırmak hem de sosyal hayatı destek kredisi ile yerli firmaları desteklemek asıl amaç. Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı’nın bahsettiği en düşük faizli krediler sonunda kamu bankaları tarafından ilan edilmiş oldu. İşte bu kredilerden biri de Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz sosyal hayatı destek kredisi. Biz de bu makalemizde Ziraat Bankası sosyal hayatı destek kredisi başvurusu, şartları ve faiz oranları konusunda bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Covid-19 pandemisi sosyal hayatı alt üst etti. Bir süre çalışamayan insanlar, devletin destekleri ile ayakta durmaya çalışırken, firmalar da işlerine bir süreliğine ara vermek zorunda kaldı. Korona salgını ülkemizde hızını kesmişken hem sosyal hayatı canlandırmak hem de yerli firmalara destek vermek amacıyla üç kamu bankası kredilerini duyurdu. Ziraat Bankası da 60 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz dönemli sosyal hayatı destek kredisi paketini çıkardı. Bu pakette en az kredi limiti 3 bin TL ve en fazla kredi limiti 30 bin TL olarak belirlenmiştir.
Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Sosyal Hayatı Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası 6 ay ödemesi sosyal hayatı destek kredisine başvuruda bulunmak için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Şu ana kadar şubeler dışında herhangi bir farklı başvuru kanalı açıklanmış değil.

En yakın Ziraat Bankası şubesini bulmak için Ziraat Bankası Şubeleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destek Kredisi Şartları

Ziraat Bankası sosyal hayatı destek kredisi açıklandığı ilk andan itibaren banka müşterilerince oldukça fazla ilgi gördü. Sosyal hayatın canlandırılması için çıkarılan bu kredi paketi, Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Faturalı Kredi ve Sosyal Hayatı Destek Faturalı Kredi Paketi olarak ikiye ayılmış durumda.

Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Faturalı Kredi Paketi

Çeyiz ve bisiklet, mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev tekstil ürünleri gibi kalemlerde yapacağınız alışverişleriniz için kullanabileceğiniz bir kredi ürünüdür. Yalnızca anlaşma yapılan firmalardan yapacağınız alışverişler için bu krediyi kullanabilirsiniz. Ayrıca anlaşma yapılan firmaların listesi Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Sosyal Hayatı Destek Faturalı Kredi Paketi

Anlaşma yapılmayan firmalardan yapılacak olan alışverişlerinizi kapsayan kredi paketidir. Yerli üretim yapan firmalardan satın alacağınız mobilya, kahverengi küçük ev aletleri, ev tekstil ürünleri ve bisiklet gibi ürünler için uygun oranlarla finansman sağlanması amaçlanmıştır.

Fakat önemli bir noktayı da yeri gelmişken belirtmekte yarar var. Elektronik kategorisi içinde; telefon, tablet, bilgisayar gibi elektronik ürünler bulunmuyor. O yüzden bu ürünleri satın almanız durumunda kredi kullandırımı yapılmayacağını da bilmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası 6 Ay Ertelemeli Sosyal Destek Kredisi Faiz Oranı

Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli sosyal destek kredisi faiz oranları, kredinin alt türlerine göre değişiklik göstermektedir. Katkı paylı faturalı kredi paketi için faiz oranı yüzde 0,55 iken, faturalı kredi paketi için faiz oranı yüzde 0,82 olarak belirlenmiş durumda. Kredi paketinin alt paketleri için de vade oranı en fazla 60 ay olarak belirlenmiş durumda.

Ziraat Bankası Sosyal Destek Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası Sosyal destek kredisi hesaplaması yapalım ve paket içindeki iki alt paketi de inceleyelim. Fakat 6 ay ödemesiz dönemli başvurularınız için bankadan hesaplama ile ilgili bilgi almanızı öneriyoruz.

Önce isterseniz, Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Kredi alt paketini inceleyelim. En az 3 bin TL, en fazla 30 bin TL kredi kullanabileceğiniz bu kredi için 60 ay vadeyle 10 bin TL’lik bir kredi kullanmak istediğinizi düşünelim. Ancak hemen belirtelim, bu hesaplamada 6 ay ödemesiz dönem bulunmayacak. Bu durumda aylık faiz oranı yüzde 0,55 olacağından, aylık taksit ödemeleriniz 228 TL olarak hesaplanacaktır. Ziraat Bankası’na toplamda ödeyeceğiniz kredi tutarı ise 13 bin 680 TL olacaktır. İlk taksitinizin üzerine 50 TL tutarındaki tahsis ücretini de eklemeyi ihmal etmeyin.

Ziraat Bankası sosyal hayatı destek kredisi paketinde bulunan Sosyal Hayatı Destek Faturalı Kredi alt paketiyle ilgili bir örnek hesaplama yapalım. Bu alt pakette diğer pakete göre faiz oranı daha yüksek. 10 bin TL kredi beklentisinde olduğunuzda, en fazla 60 aylık vadeyle ve 6 ay erteleme imkanını kullanmadan, yüzde 0,82 faiz oranıyla kredinizi çekebilirsiniz. Bu durumda da aylık taksit ödemeniz 252 TL olarak hesaplanırken, toplam kredi tutarınız 15 bin 120 TL’ye yükselecektir.

Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destek Kredisi Sorgulama

Ziraat Bankası sosyal hayatı destek kredisi sorgulama ekranı, henüz başvurular yeni başladığı için açılmış durumda değil. Ancak ilerleyen süreçte sorgulama için hangi kanalları kullanabileceğinizi bu başlık altında sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler