Ziraat Bankası Taşıt Kredisi, 6 Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası taşıt kredisi, 6 ay ödemesiz taşıt kredisi; düşük faiz oranları ve 36 ve 60 ay vade olanaklarıyla tüketicilere sunuldu.


Ziraat Bankası taşıt kredisi, 6 ay ödemesiz taşıt kredisi paketi olarak banka tarafından taşıt almak isteyen tüketiciler için açıklandı. Devletin de destekleyeceği 36 ay vadeli, 6 ay ödemesiz araç kredisi sayesinde, pandemi sürecinde zor zamanlar geçiren müşterileri için bir toparlanma imkânı sunmuş olacak. Biz de bu makalemizde Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz taşıt kredisi başvuru şartları, faiz oranları, gerekli belgeler ve sorgulama gibi merak ettiğiniz detayları sizlere sunuyoruz.
Bu kredinin banka tarafından verildiğini ancak diğer bankaların bu kredi ürünü için ilanlarını kaldırdığını görmekteyiz. Ziraat Bankası kendi internet sitesinde "Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km ticari araç satın alacak kurumsal müşterilerimize firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında faiz oranı değişmek üzere taşıt kredisi imkanı sunmaktayız." açıklaması yapmaktadır. Bu da sadece ticari araçlar için yapılacağı izlenimi vermektedir.

Sosyal hayatı desteklemek ve yerli üreticilere destek sağlamak amacıyla, üç devlet bankası da 1 Haziran tarihinde yeni kredi paketlerini duyurdular. Konuttan tatile, taşıttan ihtiyaca kadar birçok kredi türü bankalar tarafından müşterilerine sunuldu. Koronavirüs salgınının en yaygın döneminde evlerine kapanmak zorunda kalan vatandaş da kepenk kapatmak zorunda kalan yerli üretici de bu kredi haberine oldukça memnun olmuş durumda. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ınCumhuriyet tarihinin en düşük faiz oranlı kredileri” olarak nitelendirdiği bu krediler, vatandaşı ve yerli üreticiyi oldukça rahatlatacaktır. Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli taşıt kredisi de bu süreçte arabasını, motosikletini satmak zorunda kalmış vatandaşlar için büyük bir umut ışığı oldu.

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz taşıt kredisine başvuru yapmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Banka şubesi dışında bir başvuru kanalı henüz banka tarafından açıklanmadı. Açıklanması durumunda bu başlık altından sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

1 Haziran tarihinde duyurulan Ziraat Bankası taşıt kredisi başvuruları 5 Haziran 2020 itibariyle başlayacak. En yakın banka şubesini öğrenmek için Ziraat Bankası Şubeleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi Şartları

Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz taşıt kredisi paketinde; yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır / birinci el binek araç veya ticari araç satın alacak bireysel ya da kurumsal müşteriler için 1.El/Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi ve ikinci el binek araç veya motosiklet satın alacak bireysel ya da kurumsal müşteriler için 2.El Taşıt Destek Kredisi alt paketleri bulunuyor. Aynı zamanda bu binek araçlar arasında motosikletlerin de bulunduğunu söyleyelim. Kredinin faiz oranları ve maksimum vadeleri alt paket türüne göre değişiklik göstermektedir.

Alışveriş için markaları yakında Ziraat Bankası internet sitesinde görebilirsiniz.

1.El/Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi

Firmalar bazında yapılan anlaşmalarla, yerli üretim yapan firmalardan sıfır kilometre binek araba - motosiklet ya da ticari araç satın alacak olan birey ya da kurumsal müşteriler için, yapılan anlaşmaya göre değişen uygun faizli kredi türüdür.

Banka tarafından kredi miktarı için bir üst limit açıklanmamıştır. Maksimum kredi vadesi 36 ay olarak belirlenmiştir. Bu kredi alt paketi için 6 ay ödemesiz dönem seçeneği bulunmamaktadır.

2.El Taşıt Destek Kredisi

İkinci el binek araba – motosiklet ya da ticari araç satın alacak olan bireysel müşterilere ya da kurumsal müşterilere kullandırılacak olan kredi alt paketidir. Banka, krediyi kullanmak isteyen müşterileri için 60 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır. Bununla birlikte Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz taşıt kredisi imkanını bu kredi alt paketinde kullanabilirsiniz.
2.el taşıt destek kredisi ve ticari taşıt kredileri için kredi üst limiti 150 bin TL’dir. 7 yaşına kadar ikinci el otomobiller ve motosikletler için kredi kullandırımı yapılabilecektir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgeler aşağıdadır:
  • Başvuru Formu
  • Nüfus Cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi
  • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi
  • Serbest Meslek için meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi
  • Tüzel kişiler için ticaret sicil gazetesi fotokopisi
  • İstenebilecek diğer belgeler 

Ziraat Bankası 6 Ay Ertelemeli Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası taşıt kredisi paketi için faiz oranları, kredi alt paketlerine göre belirleniyor. Birinci el / sıfır taşıt kredisinde faiz oranı, yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasında değişiyor. Yapılacak anlaşmaya göre bu iki faiz oranı arasında bir faiz oranı ile kredi çekebileceksiniz.

İkinci el taşıt kredisi faiz oranları ise binek araba ve motosiklet için bireysel ya da kurumsal müşterilerde yüzde 0,82 olarak belirlenmiş durumda.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası taşıt kredisi hesaplamak için iki farklı faiz oranı kullanmamız gerekecek. İki farklı durum için kredi çekmek isteyebileceğinizi farz edeceğiz.

Sıfır bir otomobil almak istediğinizi varsayalım. 50 bin TL tutarında bir kredi kullanmak istediğinizi düşünelim. Yerli bir üretici markasından otomobili satın almak istemeniz durumunda, 6 ay ödemesiz dönem olmaksızın, 36 ay vadeyle ve yüzde 0,69 faiz oranıyla 50 bin TL kredi kullanabilirsiniz. Bu durumda aylık taksit tutarınız Bin 611 TL olacaktır. Bir kereye mahsus binde 5 oranında kredi tahsis ücreti ödemeniz gerektiğini de hatırlatalım. Bu tutar da 250 TL olur. Ziraat Bankası’na ödemeniz gereken toplam kredi tutarı ise 58 bin 26 TL olarak hesaplanacaktır.

İkinci el taşıt ve motosiklet kredisi çekmek istediğiniz durumda ise, sizi aylık yüzde 0,82 oranında bir faiz karşılayacak. Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz taşıt kredisini hesaplamamız gerekirse; 50 bin TL çekecekseniz, 54 aylık bir vadeyle ve yüzde 0,82 faiz oranıyla hesaplandığı zaman aylık ödemeniz 752 TL olarak karşımıza çıkıyor. Elbette burada da 250 TL tutarındaki kredi tahsis ücretini unutmayalım.

Ziraat Bankası Araç Kredisi Sorgulama

Ziraat Bankası araç kredisi için henüz bir sorgulama ekranı bulunmuyor. Başvuru sürecinden sonra açılacak olan sorgulama kanallarını bu başlık altından takip edebilirsiniz.
 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler