Ziraat Bankası Tatil Destek Kredisi, 6 Ay Ödemesiz Tatil Kredisi

Ziraat Bankası tatil destek kredisi, 6 ay ödemesiz tatil kredisi; düşük faiz oranları ve 36 ay vade imkanlarıyla tüketicilere sunuldu. İlk iki taksit acente ve bankadan.


Ziraat Bankası tatil destek kredisi, 6 ay ödemesiz tatil kredisi; diğer devlet bankaları ile aynı anda Ziraat Bankası tarafından açıklandı. Kamu bankaları sosyal hayatın canlanması ve yerli üreticilerin rahatlaması amacıyla 4 yeni kredi paketini tüketicilere sundu. Bu paketlerde; sosyal hayatı destek kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve tatil destek kredisi bulunuyor. 1 Haziran tarihinde yaptıkları açıklama ile ürünlerini tanıtan bankalar, pandemi sürecinden çıkışın ilk adımı olan normalleşme sürecine katkı sunmak ve vatandaşın finansman ihtiyacını karşılamak amacında olduklarını belirttiler. Biz de makalemizde Ziraat Bankası tatil destek kredisi şartları, faiz oranları ve hesaplama gibi merak ettiğiniz tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Pandemi nedeniyle iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnaflar, evlerine kapanmak zorunda kalan vatandaşlar süreç içerisinde mali olarak epey zayıf düştüler. Bu sebeple finansman ihtiyacı gün yüzüne çıktı. Çok az özel banka elini taşın altına koyarak risk alabildi. Bu süreçte devlet destekli krediler ön plana çıkarken, daha önce 6 aylık geri ödemesiz devlet destekli temel ihtiyaç kredisinde olduğu gibi, yine kamu bankaları 4 yeni kredi paketiyle vatandaşın karşısına çıktılar. Ziraat Bankası da bu süreçte yorulmuş, sıkılmış olan tüketicinin tatile ihtiyaç duyduğu gerçeğinden hareketle 36 ay vadeli, Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli tatil kredisi paketini çıkardı. Bu kredinin bir başka amacı da turizm sektörünün canlanmasına katkı sunmak.
Ziraat Bankası Tatil Destek Kredisi Başvuru Yap

Ziraat Bankası tatil destek kredisi için başvuru yapmak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Banka tarafından duyurulan alternatif bir başvuru kanalı henüz bulunmuyor. Farklı bir kanal duyurulduğunda bu başlık üzerinden sizlere bilgi vereceğiz.

Size en yakın Ziraat Bankası şubesini öğrenmek için Ziraat Bankası Şubeleri sayfamızı ziyaret ederek, il ve ilçe seçimi yapabilir ve en yakın banka şubesini öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Tatil Kredisi Şartları

Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz tatil destek kredisi, yalnızca maaşını ya da emekli maaşını bankadan alan müşteriler için geçerlidir. 36 vadeyle 6 aya kadar ödemesiz Ziraat tatil kredisi, tatil ve seyahat giderlerinizin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasına yönelik bir üründür. Aynı zamanda ilk iki taksit de banka ve acente tarafından ödenecektir.

Banka ile anlaşma yapacak olan seyahat acentelerinden tatil paketi satın almak için başvuran tüketicilere, en fazla 10 bin TL tutarında ve 6 aya kadar ödemesiz 36 ay vadeyle, uygun şartlarda finansman olanağı sunulmuş. Bu kredi tutarının en fazla 8 Bin TL'si konaklama bedeli olmalıdır. 

Uygulamaya dahil olacak firmalar: Jolly Tur, ETSTur, Setur, Tatilbudur, Gezinomi, Touristica

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Tatil Kredisi Faiz Oranı

Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz tatil kredisi faiz oranı aylık olarak yüzde 0,78 ile yüzde 1,09 arasındadır. Aynı zamanda tatil kredisi için de kredi tahsis ücreti alınmakta. Kredi tahsis ücreti, Ziraat Bankası tatil kredisinde binde 5,25 olarak hesaplanır.

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredisi Sonuç Sorgulama

Ziraat Bankası tatil destek kredisi için sonuç sorgulaması yapılabilecek bir kanal henüz banka tarafından duyurulmadı. Başvuru sürecinin ilerlemesi sonrasında, banka tatil kredisi sorgulama ekranı duyurursa, biz de bu başlık altında sizlere duyuracağız.

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası tatil destek kredisi için örnek bir hesaplama işlemi gerçekleştirelim. 6 ay ertelemeli 10 bin TL tutarında bir tatil kredisi çekmek istiyorsanız, yüzde 1,09 faiz oranıyla, aylık ödeyeceğiniz kredi taksiti 431,31 TL olarak hesaplanacaktır. İlk ve ikinci taksitin de banka ve acente tarafından ödeneceğini hesap ettiğimiz durumda, toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı 12 bin 939 TL olacaktır. Ödemeleriniz 30 ay üzerinden hesaplanmıştır, 6 ay ödemesiz dönemdir.

 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler