Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı Başvurusu ve Açma İşlemleri

Ziraat Bankası telefon bankacılığı başvurusu ve açma işlemleri ile 444 00 00 - 0850 222 00 00 numaralı telefonlarda işlemlerinizi çok daha güvenli ve hızlı gerçekleştirebilirsiniz.


Ziraat Bankası telefon bankacılığı başvuru ve açma işlemleri, tüketicilerin telefon bankacılığı ile çeşitli finansal faaliyetler yürütebilmeleri veya destek alabilmeleri adına yapmaları gereken işlemler olarak tanımlanabilirler. Telefon bankacılığı açma işlemleri ise sadece basit birkaç adım ile mümkün olur. Telefon bankacılığının açılışı ile birlikte tüketicilerin; kart işlemleri, bankacılık işlemleri, bankacılık işlemleri, ödeme işlemleri, HGS, OGS ve daha birçok konuda telefon bankacılığından destek almaları söz konusudur. Ziraat Bankası telefon bankacılığı başvuru ve açma işlemleri konusunda en yaygın kullanılan seçenek ise internet bankacılığıdır. Tüketiciler, saniyeler içerisinde telefon bankacılığı hakkında başvuru ve açılış işlemlerini internet bankacılığından yapabilirler. Öte yandan Ziraat Bankacılığı telefon başvuru işleminin direkt olarak Ziraat Bankası şubelerinden yapılması da söz konusudur. Telefon bankacılığı başvuru işlemleri internet bankacılığı üzerinden şu şekilde yapılabilir:

 • Ziraat internet bankacılığına giriş yapınız ve ardından ana menüde “Başvurular” seçeneğine tıklayınız.
 • Telefon Bankacılığı Başvuru” seçeneğine tıklayınız.
 • Başvuru ekranında sizden istenen bilgileri giriniz ve başvuru işlemini tamamlayınız.
Yukarıdaki adımlar sayesinde başvurunuzu gerçekleştirebilir veya başvuru için nüfus cüzdanınızla birlikte Ziraat Bankası şubelerinden yardım alabilirsiniz.
 Ziraat Bankası telefon bankacılığı başvuru ve açma işlemleri konusuna dair en önemli detaylardan biri, telefon bankacılığı şifresinin belirlenmesidir. Henüz telefon bankacılığı şifresi belirleme işlemini yapmadıysanız, direkt olarak 444 00 00 – 0850 222 00 00 numaralarını aramanız durumunda şifre belirleme işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Şifre belirleme işleminin ardından artık telefon bankacılığı ile yapacağınız işlemler hem çok daha güvenli hem de çok daha hızlı bir hale gelecektir. Çoğu güvenlik doğrulama adımına takılmadan sadece şifre tuşlamasıyla birlikte telefon bankacılığınızda istediğiniz finansal veya bankacılık işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Peki, Ziraat Bankası telefon bankacılığı işlemleri

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı İşlemleri

Ziraat Bankası telefon bankacılığı işlemleri sayesinde, bankaya gitmeden, ATM’lerle uğraşmadan ve internet bankacılığına giriş yapmadan çoğu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaraları ile Ziraat Bankası iletişim merkezine bağlanmaktır. Söz konusu numaraları aramanız durumunda, tuşlama yaparak menülerden veyahut müşteri temsilcisine bağlanarak hem destek alabilir hem de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası telefon bankacılığı işlemleri konusunda tüketicilerin gerçekleştirebilecekleri işlemleri şu şekilde özetlemek mümkündür:
 • Şüpheli işlem bildirimleri, kayıp kart ve çalıntı işlem bildirimleri,
 • Kart işlemleri,
 • Bankacılık işlemleri,
 • Şifre işlemleri,
 • İnternet ve mobil bankacılık teknik destek,
 • Ekstre, hareket ve IBAN numarası alma işlemleri,
 • OGS ve HGS işlemleri,
 • Ziraat Bankası ürünleri hakkında bilgi alma ve başvuru işlemleri,
Ziraat Bankası telefon bankacılığı işlemleri konusunda genel başlıklardır. 1-7 tuşları arasında; kart işlemlerinden başlayarak, Ziraat Bankası ürünleri hakkında bilgi ve başvuru işlemlerine sırasıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca telefon bankacılığını aramanızla birlikte 0(sıfır) tuşuna basarak direkt olarak kayıp çalıntı ve şüpheli işlem menüsüne bağlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanma, özellikle hız gerektiren durumlarda büyük önem taşır. Bunun yanı sıra bazı işlemlerin telefon bankacılığında yer alan menüler ile yapılması söz konusu değildir veya çeşitli konularda destek alabilmek adına tüketicilerin direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanmaları gerekir. Şu an için en kısa yoldan Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direkt olarak bağlanma, 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralarının aranmasının ardında öncelikle 1(bir), sonrasında 0(sıfır) tuşuna basılmasıyla söz konusu olur. Elbette ki yapılacak işlem veya destek alınacak konu da bu konuda büyük önem taşır. Bu nedenle tüketicilerin bu yönteme göre değil de destek almak istedikleri konuya göre müşteri hizmetleriyle iletişim kurmaları önerilir. Destek alınacak konuya göre direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanma tuşlama kombinasyonları hakkında Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanma içeriğimize göz atabilirsiniz.

Ziraat Telefon Bankacılığı Şifresi

Ziraat telefon bankacılığı şifresi, tüketicilerin yapmış oldukları işlemlerde ekstra güvenlik adımlarıyla vakit kaybetmemelerine olanak sağlayan bir güvenlik aracı olarak tanımlanabilir. Ziraat telefon bankacılığı şifresinin alınması ise son derece kolaydır. Tüketicilerin direkt olarak Ziraat Bankası telefon bankacılığı numaralarını armaları ve 3(üç) tuşuna basarak, Şifre İşlemleri menüsüne bağlanmaları durumunda telefon bankacılığı şifresini almaları söz konusu olur. Bu konuda bir problem yaşamaları durumunda ise aynı menüde 0(sıfır) tuşuna basarak doğrudan müşteri hizmetleriyle iletişime geçip, şifre alma işlemini çok daha kolay bir şekilde çözüme kavuşturabilirler.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler