Ziraat Bankkart Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankkart müşteri numarası öğrenme konusunda direkt olarak kartınızın üzerinde yer alan 8 haneli müşteri numaranıza bakmanız yeterli olacaktır.


Ziraat Bankkart müşteri numarası öğrenme işlemi, sanılanın aksine çok kolay bir şekilde gerçekleştirilen ve direkt olarak kartın önyüzünün kontrol edilmesiyle mümkün olabilen bir işlemdir. 

Ziraat Bankkart kullanıyorsanız, kartınızın hem banka kartı hem de kredi kartı özellikli olduğunu söylemek isteriz. Eğer Ziraat Bankası’nın kredi kartı ürününü kullanmıyorsanız, direkt olarak Bankkart kullanıyorsunuz demektir ve Bankkartların ön yüzünde IBAN numarası ile birlikte müşteri numarası da yer alır.
 Aslında Ziraat Bankkart müşteri numarası kartın üzerinde IBAN içerisinde gizlidir. Toplamda 24 haneli olan IBAN içerisinde 8 hanelik kısım müşteri numaranızı içerir. Bu 8 hanelik kısım ise aşağıdaki gibidir:
Ziraat Bankkart Müşteri Numarası Öğrenme
Yukarıda yer alan görseldeki numaralar müşteri numaranızı ifade eden sayılardır. IBAN numaranızın içerisinde aynı zamanda şube kodu ve hesap numarası gibi bilgileri ifade eden sayılar da yer alır.

Ziraat Bankkart Müşteri Numarası Ne İşe Yarar?

Ziraat Bankkart müşteri numarası ne işe yarar?” sorusu da müşteri numarası kadar merak edilen detaylardan biridir.
 
Ziraat Bankkart müşteri numarası öğrenme işlemi bankacılık işlemlerinizde büyük önem taşır. Para transferlerinde, telefon bankacılığı işlemlerinde, internet bankacılığı işlemlerinde, bilgi güncelleme işlemlerinde ve daha birçok işlem türünde bu bilgi sizden talep edilir. Bu bilgiye kart dışında edinebilme konusunda birçok yöntem mevcuttur ancak kartınızın üzerinde yazıyorsa çok kısa süre içerisinde öğrenmeniz mümkün olur. Müşteri numarasını telefonunuza kaydetmeniz durumunda ise tekrar öğrenmek ya da kaybetmeniz gibi bir durum yaşanmaz.
 
Ziraat Bankkart müşteri numarası bazı durumlarda kart üzerinde yazmayabilir. Özellikle banka tarafından size hızlı kart verilmişse, kartınızın üzerinde müşteri numarası veya IBAN numarası gibi detaylar yer almaz. Bu nedenle müşteri numarasını farklı şekillerde öğrenmek gerekir. Peki, kart üzerinde müşteri numarası yazmıyorsa müşteri numarası nereden öğrenilir?

Ziraat Bankkart Üzerinde Müşteri Numarası Yoksa Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankkart üzerinde müşteri numarası yoksa müşteri numarası öğrenme konusunda; internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve şube gibi seçenekleri tercih ederek müşteri numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 
Müşteri numaranızı öğrenebilmek adına aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  • Telefonla arayarak telefon bankacılığı ile müşteri numarası öğrenme: Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak, çok kısa bir süre içerisinde müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken 444 00 00 numaralı telefonu aramak ve 2(iki) tuşuna basmaktır. 2(iki) tuşuna basınca “Bankacılık İşlemleri” menüsüne bağlanırsınız ve bu menüde de 0(sıfır) tuşuna basarak da müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Müşteri temsilcisinden müşteri numaranızı öğrenmek istediğinize dair talepte bulunarak, müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.
  •  Ziraat Bankası şubesinden müşteri numarası öğrenme: Müşteri numarasının öğrenilmesi konusunda en basit yöntemlerden biri de şubedir. Şubeye gidip, gişe işlemlerinden sıra almanız durumunda yazılı olarak verilen belge sayesinde müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.
  • Ziraat internet bankacılığından müşteri numarası öğrenme: İnternet bankacılığına giriş yapıp, “Hesaplarım” bölümünde herhangi bir hesabınızı seçmeniz durumunda, ardışık olarak yazılan sekiz haneli sayının de müşteri numaranız olduğunu belirtmek isteriz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler