Ziraat Bankkart Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankkart sayesinde tüketicilerin hem kredi kartını hem de banka kartını bir arada kullanmaları mümkündür.


Ziraat Bankkart, Ziraat Bankası müşterilerinin yararlanabilecekleri bir kart türüdür. Söz konusu kart türünün en temel özelliklerinden biri kredi kartı ile banka kartını bir arada buluşturuyor olmasıdır. Ayrıca Ziraat Bankası müşterileri, Bankkart ile yapmış oldukları harcamalar neticesinde Bankkart Lira kazanarak, bir nevi harcama yapmakta bir nevi de kazanç sağlamaktadırlar. Bankkart Lira ile kazanılan tutarların sonraki dönemlerde alışverişlerde kullanımı da mümkündür.
 Ziraat Bankkart, birçok işyeri veya firmayla da doğrudan anlaşmalar yapar. Bu anlaşmalar sayesinde tüketicilerin çok daha indirimli alışveriş yapmaları, ekstra taksit imkanlarından yararlanmaları ve en önemlisi de çok ciddi fırsatlar elde etmeleri söz konusudur. Temassız alışveriş özelliği de bulunan Bankkartların, aynı zamanda nakit avans ve taksitli nakit avans gibi özelliklerinin olduğunu da belirtmekte fayda vardır. Ayrıca kendinize en uygun Bankkart seçeneğini de harcama veya hesap kullanım detaylarına göre seçebilirsiniz.

Ziraat Bankkart Nedir?

Ziraat Bankkart nedir?” sorusu, bir şekilde Bankkart özelliğinden haberdar olan bireylerin sıklıkla sordukları soruların başında gelir.
 
Ziraat Bankası’nın kredi kartı ve banka kartını bir araya getirdiği, ön yüzünde kredi kartı, arka yüzünde ise banka kartı bilgilerinin yer aldığı, banka kartı için ayrı CVC ve kredi kartı için ayrı CVC kodunun yer aldığı, özel kampanyaları ve fırsatları olan kart türüne Ziraat Bankkart adı verilir. POS ile yapılan alışverişlerde kredi kartı veya banka kartı seçimi yaparak, kartın iki şekilde kullanımı söz konusu olur. Ziraat Bankası ATM’leri de hem kredi kartı hem de banka kartı adına iki farklı ekran içermektedirler.
 
“Ziraat Bankkart nedir?” sorusuna istinaden verilebilecek bazı detaylar ise şu şekildedir:
 • Ziraat Bankkart sayesinde nakit taşıma ve nakdi güvenle saklama derdi son bulur.
 • Ziraat Bankası ATM’leri sayesinde Bankkart’a dair dilediğiniz zaman bilgi edinebilir ve kontrol sağlayabilirsiniz.
 • VISA, Master Card ve TROY amblemlerinin bulunduğu ATM’ler sayesinde para çekme işlemi yapabilirsiniz.
 • Son derece geniş bir kullanım ağı olduğu için Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde alışveriş için kullanabilir veya ödeme yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankkart başvurusu işlemini son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Aylık ödemeli KMH ürünü sahibi olmanız durumunda anlaşmalı işyerlerinden indirimli, taksitli veya ertelemeli gibi seçenekleri olan alışverişler yapmanız mümkündür.

Ziraat Bankkart Genç

Ziraat Bankkart genç, 18-26 yaş aralığında olup aynı zamanda öğrenci statüsünde yer alan bireylerin kullanabilecekleri, Ziraat Bankkart yan ürünü olarak tanımlanabilir. Üniversite öğrencilerine özel limit, harçlık avans ve faiz seçenekleri bulunan Bankkart Genç ürününün, Ziraat Bankkart ile tüm özellikleri aynıdır. Sadece Bankkart Genç ürünü, normal Bankkart ürününe göre çok daha fazla avantaj içerir ve gençlere özel kampanyalar sunar.

Ziraat Bankkart Temassız Açma

Ziraat Bankkart temassız açma işlemi sonrasında alışverişlerinizi temassız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankkart temassız özelliği hem kredi kartı hem de banka kartı için kullanılabilen bir işlemdir. Eğer Ziraat Bankkart ürününüzün temassız özelliği kredi kartı için açıksa harcamalarınızı dilediğiniz gibi gerçekleştirmeniz mümkün olur. Eğer Ziraat Bankkart ürününüz içerisinde kredi kartı özelliği yoksa harcamalarımızı 350 TL’ye kadar şifresiz ve temassız olarak, 350 TL üstünü ise temassız ancak şifreli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankkart temassız açma işlemi ekstra olarak yapılmaz. Zaten Bankkart’lar temassız özellikleri açık olarak gerçekleşir ve sadece temassız özelliğinin tam olarak aktif olması adına ilk alışverişin temaslı bir şekilde yapılması gerekir. Eğer temassız özelliği açık değilse direkt olarak Ziraat telefon bankacılığı yani, 444 00 00 veya 0850 222 00 00 No’lu numaralar vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankkart Şifre Alma

Ziraat Bankkart şifre alma konusunda faydalanabileceğiniz birçok kanalın olduğunu söylemek isteriz. Bu kanalların başında ise SMS kanalı gelmekte ve Ziraat SMS bankacılığı sayesinde son derece kolay bir şekilde Ziraat Bankkart şifresi almak mümkün olmaktadır. Ziraat Bankkart şifre alma işlemleri tam olarak şu şekillerde kolaylıkla gerçekleştirilebilir:
 • Ziraat ATM’leri,
 • Ziraat Telefon Bankacılığı 444 00 00 – 0850 222 00 00,
 • Ziraat Bankası Şubeleri,
 • Ziraat İnternet Bankacılığı,
 • Ziraat SMS Bankacılığı ile Ziraat Bankkart şifre alma işlemleri yapabilirsiniz.
Ziraat SMS bankacılığı ile Ziraat Bankkart şifre alma işlemi yapabilmek adına uygulamanız gereken şablon şu şekildedir:
 • KARTIN SON ALTI HANESI boşluk ANNE KIZLIK SOYADI SON IKI HARFI veya DOGUM YERI boşluk KARTIN CVC KODU > Alıcı: 4757. Örnek; 123456 ISTANBUL 123 > Alıcı: 4757.

Ziraat Bankkart Kampanya

Ziraat Bankkart kampanya özelliği, alışveriş yaparken sizlere birçok avantaj sağlar. Alışverişleriniz sırasında Ziraat Bankkart ile anlaşmalı olan birçok marka ile indirimler, taksit fırsatları veya çeşitli diğer avantajlar elde etmeniz mümkündür. Ziraat Bankkart kampanya seçenekleri sürekli olarak değişim gösterebilmektedir ve çoğu kampanyanın sınırlı süreli geçerli olduğu söylenebilir. Bu yüzden bireylerin yapmaları gereken, Ziraat Bankkart kampanya sayfası veya Bankkart Mobil uygulamasının Kampanyalar bölümünü sürekli olarak takip etmektir. Böylelikle Bankkart ürününe dair tanımlanana kampanya seçeneklerinden haberdar olmanız söz konusudur. Ziraat Bankkart kampanya kategorileri ise genel olarak şu şekildedir:
 • Akaryakıt
 • Beyaz Eşya ve Ev Aletleri
 • Eğitim, Kitap ve Kırtasiye
 • Elektrik ve Telekomünikasyon
 • E-ticaret
 • Giyim ve Aksesuar
 • Market ve Gıda
 • Mobilya ve Dekorasyon
 • Turizm ve Seyahat
 • Yapı Sektörü ve İklimlendirme
 • Genel ve Diğer Ziraat Bankkart kampanyaları

Ziraat Bankkart Alışverişe Açma

Ziraat Bankkart alışverişe açma işlemi sayesinde kartınızın e-ticaret alışverişlerine açık olmasına ve diğer alışveriş seçeneklerine de açık olmasına izin verebilirsiniz. Bankkart alışverişe açma işlemi adına yapmanız gereken; EONAY yazıp boşluk bırakıp KARTIN SON ALTI HANESİ şablonuna uygun bir şekilde 4757’ye SMS göndermektir. Bunun yanı sıra şu adımları izleyerek, internet bankacılığı üzerinden de Ziraat Bankkart alışverişe açma işlemi yapabilirsiniz:
 • Ziraat internet bankacılığı ana menüsünde “Kartlar” seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan ekranda kart seçimi yapınız.
 • Kart seçiminin ardından sağ üst kısımda yer alan “Ayarlar” simgesine tıklayınız.
 • Kart Ayarları kısmına giriş yapıunız ve “İşlem Kısıtı” bölümüne ilerleyiniz.
 • İşlem Kısıtı ekranından Ziraat Bankkartınızı tüm alışveriş seçeneklerine açabilir veya kapatabilirsiniz.
Bunların yanı sıra Ziraat Bankası şubelerinden veya 444 00 00 ile 0850 222 00 00 numaralı telefonlardan da yardım alabilirsiniz.

Ziraat Bankkart Aidat

Ziraat Bankkart aidat ücretinin olup olmadığı, kartı kullananlar veya kullanmak isteyen bireyler için en çok merak edilen konuların başında gelir. Eğer tüketicilerin Ziraat kredi kartı ürünü varsa, Ziraat Bankkart kullanımı adına belirli bir aidat ücreti öderler. Eğer tüketicilerin herhangi bir Ziraat kredi kartı ürünü bulunmuyorsa, aidat ücreti ödemeleri söz konusu olmaz. Ziraat Bankkart Aidat ücreti ise belirli bir harcama sözüne istinaden iade edilebilir. Ziraat Bankkart aidat iade işlemi adına yapmanız gereken, aidat iade başvurusu yapmak ve belirli bir harcama taahhüdünde bulunmaktır. Böylelikle tarafınızdan alınan Ziraat Bankkart aidat ücreti Ziraat Bankkart Lira olarak tarafınıza iletilecektir ve bu tutarı da alışverişlerinizde kullanmanız söz konusu olacaktır.

Ziraat Bankkart Lira

Ziraat Bankkart Lira, bir diğer adıyla Ziraat Bankkart Kumbara olarak da bilinir. Ziraat Bankkart Lira sayesinde yapmış olduğunuz alışverişlerinize göre Ziraat Bankkart Kumbara içerisinde belirli bir tutar birikir ve biriken tutarı ise Ziraat Bankası ile anlaşması olan işyerlerinde harcamanız söz konusu olur. Kredi kartı veya normal banka kartı harcamaları fark etmeksizin tüm Bankkart Lira aynı yerde birikir. Böylelikle tüketicilerin tüm alışverişlerinde Ziraat Bankkart Kumbara içerisinde belirli bir tutara sahip olmaları söz konusu olur.
 
Ziraat Bankkart Lira kazanabilmek adına kullanıcıların yapmaları gereken en az 10 TL tutarında Ziraat kredi kartı veya banka kartı ile alışveriş yapmaktır. Tutara göre belirli oranda Bankkart Lira, Kumbara içerisinde birikir. Kumbara içerisinde biriken tutarların alışveriş ve akaryakıt harcamaları olarak iki farklı şekilde toplandığı görülebilir. Ziraat Bankkart Lira tutar bilgisi alabilmek adına; Ziraat Bankası şubeleri, Ziraat Bankası ATM’leri, Ziraat telefon bankacılığı ve Ziraat SMS bankacılığı gibi seçenekler kullanılabilir. BANKKART LIRA boşluk KARTIN SON ALTI HANESI şablonuna uygun bir şekilde 4747’ye SMS gönderilmesi durumunda direkt olarak Bankkart Lira bilgileri SMS olarak alınabilir.

Ziraat Bankkart Başvuru

Ziraat Bankkart başvuru işlemi için Ziraat Bankası müşterilerinin faydalanabilecekleri birçok seçeneğin olduğunu söylemek mümkündür. Saniyeler içerisinde Ziraat Bankkart başvurusu yapmak ve günler içerisinde de Ziraat Bankkart sahibi olunabilir. Ziraat Bankkart başvuru işlemi adına kullanıcıların başvurabilecekleri yöntemler şu şekildedir:
 • Ziraat Bankkart Başvuru Sayfası: Başvuru sayfasında yer alan mini formu; TCKN ve cep telefonu bilgileriniz ile doldurmanızın hemen ardından Ziraat Bankkart başvuru işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ziraat Bankkart SMS ile Başvuru: BANKKART boşluk TC KIMLIK NO şablonuna uygun bir şekilde 4757’ye SMS göndermeniz durumunda Ziraat Bankkart SMS ile başvuru işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ziraat Telefon Bankacılığı: 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralı telefonları arayarak, başvuru işlemleri menüsü vasıtasıyla Ziraat Bankkart başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası Şubeleri: Ziraat Bankası şubelerine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek, Ziraat Bankkart başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankkart Avantajları

Ziraat Bankkart avantajları, Bankkart ürününü kullanmadan önce en çok merak edilen konulardan biridir. Bankkart avantajlarının öğrenilmesi durumunda neden bu kart ürününün kullanılması gerektiği konusunda çok daha net bir fikir sahibi olunabilir. Ziraat Bankkart avantajları ise genel noktalarıyla şu şekilde özetlenebilir:
 • Ziraat Bankkart sayesinde üye işyerleri vasıtasıyla kredi kartı özelliği ile taksitli alışveriş yapmak ve özel taksit fırsatları elde etmek mümkün olur.
 • Ziraat Bankkart kullanırken, kredi kartınız olmasa dahi taksitli alışveriş yapmanız mümkündür ve tek yapmanız gereken KMH özelliği olan bir Bankkart ürününe sahip olmaktır.
 • Biriken Ziraat Bankkart Lira tutarını çeşitli alışverişlerinizde kullanabilirsiniz ve böylelikle alışverişlerinizi çok daha indirimli olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ziraat Bankkart ile Türkiye’nin her yerinden ve birçok ATM’sinden, aynı zamanda yurt dışında Visa/Mastercard logolu ATM’lerden nakit çekim işlemi yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankkart, sahip olduğunuz nakit tutarın son derece güvenli bir şekilde harcanmasına olanak sağlayan bir üründür.
 • 3D Secure özelliği sayesinde Ziraat Bankkart ile internet alışverişlerinizi son derece güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Temassız alışveriş özelliği sayesinde hem hızlı hem de güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankkart Avans Çekme

Ziraat Bankkart avans çekme seçeneği sayesinde kredi kartınızdan veya KMH bakiyenizden anında nakit elde edebilirsiniz. Üstelik çekmiş olduğunuz nakit tutarları 12 ay taksit imkanları ve uygun faiz oranlarıyla geri ödeyebilirsiniz. 100 TL ile 20.000 TL’ye kadar Ziraat Bankkart avans çekme işlemi yapılabilirken, çekilebilecek tutar kart hamilinin kullanılabilir nakit avans limitine bağlıdır. Taksitli nakit çekim işlemleri için Ziraat Bankkart ürününün kredi kartı limiti kullanılmaktadır.
 
Ziraat Bankkart avans çekme işleminde faiz tutarı üzerinden %5 oranında BSMV ve oranında KKDF tahsil edilmektedir. Ayrıca taksitli nakit avans işlemlerinde Bankkart Lira kazanımı söz konusu olmamaktadır. Bununla birlikte nakit avans işleminin iptali veya geri iadesi gibi durumlar da söz konusu değildir.

Ziraat Bankkart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankkart bloke kaldırma işlemi sayesinde kredi kartınız veya banka kartınız üzerinde buluna yani, direkt olarak Bankkartınız üzerinde bulunan blokeyi kaldırmanız söz konusu olur. Blokenin nedenine bağlı olarak kaldırılması adına tercih edilebilecek yöntemler farklılık gösterebilir ancak genel olarak şu seçenekler ile Ziraat Bankkart bloke kaldırma işlemi yapılabilir:
 • Ziraat ATM’leri,
 • Ziraat Bankası Şubeleri,
 • Ziraat Telefon Bankacılığı,
 • Ziraat SMS bankacılığı,
Ziraat Bankkart bloke kaldırma işlemi adına Ziraat Bloke kaldırma içeriğimize göz atarak çok daha detaylı bilgiler almanız söz konusudur.

Ziraat Bankkart Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankkart bakiye sorgulama işlemi birçok kanal vasıtasıyla gerçekleştirilebilir ve tüm kanalların son derece hızlı olduğu söylenebilir. Bankkart bakiye sorgulama işlemi için şu seçenekler kullanılabilir:
 • Ziraat Bankası Şubeleri: Ziraat Bankası şubelerine giderek, Bankkart bakiyenizi hızlı bir şekilde öğrenmeniz mümkündür.
 • Ziraat İnternet Bankacılığı: Ziraat internet bankacılığı, Ziraat Mobil veya Bankkart Mobil uygulamalarını kullanarak, kısa süre içerisinde kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.
 • Ziraat Telefon Bankacılığı: 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralı telefonları kullanarak, Bankkart bakiye sorgulama işlemini son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ziraat SMS Bankacılığı: BAKIYE yazıp 4747’ye SMS göndermeniz durumunda ilk 10 hesabınıza dair bakiye öğrenme işlemleri yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası ATM’leri: Ziraat Bankası ATM’lerine giderek Bankkart veya Bankkart kredi kartınıza dair “Bakiye Bilgileri” menüsünden sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankkart Başvuru İptal etme

Ziraat Bankkart başvuru iptal etme işlemi telefon bankacılığı ve aynı zamanda Ziraat Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilebilir. 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralı telefonları aramanız durumunda direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız ve Ziraat Bankkart başvuru iptal etme işlemi yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Bu talebin hemen ardından başvurunuz iptal edilecektir ve kart gönderim işleminiz durdurulacaktır. Bununla birlikte Ziraat Bankası şubelerine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte gişe görevlisine Ziraat Bankkart başvuru iptal etme talebinizi iletirseniz, Ziraat Bankkart başvurunuz iptal edilecektir.

Ziraat Bankkart Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankkart müşteri numarası öğrenme işlemi son derece kolay bir şekilde yapılabilir ve birçok seçenek üzerinden müşteri numarası öğrenilebilir. Müşteri numaranızı öğrenmek adına kullanabileceğiniz seçenekler ise şu şekildedir:
 • Ziraat internet bankacılığı,
 • Ziraat telefon bankacılığı,
 • Ziraat Bankası şubeleri,
 • Ziraat Bankası ATM’leri,
 • Ziraat Bankkartınız.
Bankkart müşteri numaranızı öğrenmek adına daha detaylı bilgiler almak istiyorsanız hemen Ziraat Bankkart müşteri numarası öğrenme içeriğimize göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankkart CVV Kodu

Ziraat Bankkart CVV kodu, hemen sahi olduğunuz Bankkartınızın arka kısmında yer almaktadır. Kredi kartı ve banka kartına dair CVV kodları aynı değildir. Bu yüzden yapacağınız internet harcamalarında, kredi kartı veya banka kartınıza dair doğru kodu dikkatli seçmeniz gerekir. Ziraat Bankkart CVV kodu, kredi kartı için kartın arka yüzünde “Kredi Kartı: XXX” ve “Banka Kartı: XXX” şeklinde yer alır.

Ziraat Bankkart Para Çekme ve Limitleri

Ziraat Bankkart para çekme ve limitleri, bireylerin en çok merak ettikleri konuların başında gelir. Ziraat Bankkart sahiplerinin kartlarıyla birlikte Ziraat Bankası ATM’lerinden 24 saat içerisinde para çekebilecekleri tutar sadece 5000 TL olarak belirlenmiştir. Ne yazık ki bu tutar üstüne çıkmak mümkün değildir ancak banka ile görüşerek, Ziraat Bankası şubeleri üzerinden bu tutarın genişletilmesi adına bir talep oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankkart’da Hesap Numarası Nerede Yazar?

Ziraat Bankkart’da hesap numarası nerede yazar?” sorusu tüketicileri tarafından en çok merak edilen konulardan biridir.
 
Ziraat Bankkart üzerinden direkt olarak hesap numarasına dair bilgi yer almaz yani, “Hesap Numaranız: 123456” şeklinde bir bölümün bu kısımda yer almadığını söylemek doğru olacaktır. Kart üzerinde yer alan IBAN numarasının bir bölümü ise direkt olarak hesap numarasını içerir. Kartı üzerinde yer alan son 12 hane, Bankkartınızın hesap numarasını ifade eden numaralardır. Hesap numaranıza ihtiyaç duymanız durumunda direkt olarak bu kısımda yardım almanız mümkün olacaktır.

Bankkart Kredi Kartı mı?

Bankkart kredi kartı mı?” sorusu, özellikle Bankkart başvurusu yapmadan önce tüketicilerin en çok sordukları soruların başında gelir.
 
Ziraat Bankkart hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği içeren bir karttır. Tüketicilerin isteğe bağlı olarak sadece banka kartı veya hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanmalarında herhangi bir sakınca yoktur. Başvuru işlemleri sırasında veya kartınız size ulaştıktan sonra kredi kartı özelliğini kullanmak istemiyorsanız, direkt olarak Bankkartınızın bu özelliğini de kapattırabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler