Ziraat Başakkart Nedir?

Ziraat Bankası tarafından sunulmakta olan Başakkart ile tarımsal ve hayvansal sektöre ait olan ihtiyaçlarınızı avantajlı bir şekilde yapabilirsiniz.


Tarımsal ve hayvansal sektörlere destek veren bankaların sayısında son yıllarda büyük bir artış yaşanıyor. Ülkemizde bu sektörün canlanması ve bu sektör içerisindeki kişilerin ihtiyaçlarını daha avantajlı yollardan giderebilmesi için bankalar arasında büyük bir rekabet ortamı da ortaya çıkmaya başlıyor.
Türkiye’nin en büyük öz sermaye sahibi olan kamu bankası Ziraat Bankası’da tarım ve hayvan sektörüne en büyük destek veren bankalarımız arasında yer alıyor. Başakkart adını verdikleri hizmetini hayata geçiren Ziraat Bankası, Başakkart sayesinde gübre, tohum, tarım araç ve gereçleri, tarım ilacı, hayvan yemi ve veterinerlik hizmeti gibi geniş alanlarda sektör içerisindeki kişilerin ihtiyaçlarını giderebilmelerini sağlıyor.

Başakkart Limiti Ne Kadar?

Başakkart sahibi olmak istiyorsanız size en yakın Ziraat Bankası şubesine başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisiyseniz internet bankacılığını da kullanabilir veya Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşarak Başakkart başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru yapacağınız Başakkart’ların limitleri genellikle sizin gelir oranlarınız ile doğru orantılı bir şekilde şekillenmektedir. Kartın limitleri 1.000 TL ile 10.000 arasında olabilmektedir. Başakkart’ı bir kredi kartı olarak düşünmek ise yanlıştır. Başakkart’ınızı pos cihazı olan alışveriş mağazalarında kullanamazsınız. Bu kart sadece Ziraat Bankası ile anlaşma yapmış olan tarımsal ve hayvancılık ürünlerinin satıldığı sektör ile alakalı olan iş yerlerinde geçmektedir. Başakkart ile günlük olarak belirlenmiş olan tutarda nakit çekimi de yapabilirsiniz.

Başakkart Faiz Oranları Nedir?

Başakkart’ların faiz oranları ise kredili mevduat hesaplarındaki kartlara göre daha ekonomik ve hesaplıdır. Başakkart’ın yıllık faiz oranı %8.75 olarak belirlenmiştir. Başakkart’ınızın limitini arttırabilmek için Ziraat Bankası şubelerine bu talebinizi bildirmeniz yeterli olacaktır. Ancak taleplerinizin olumlu karşılanabilmesi için daha önce Başakkart ödemeleriniz ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamamış olmanız gereklidir. Başakkart ile anlaşmalı olan iş yerlerinden alacağınız ürünlerde ise 5 ay boyunca geri ödemesiz ve faizsiz alışveriş yapabilirsiniz.

Başakkart’ın geçerli sayıldığı alışveriş mağazalarında kart limitinizin tamamı kadar alışveriş yapabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama ve günlük kullanılabilecek limit yoktur. Ödemelerinizi ise aylık olarak değil, 3 aylık olarak ayrı periyotlarda yapabilirsiniz.

Kart kullanımlarında herhangi bir hesap işletim ücreti ve kart kullanım ücreti alınmaması, faiz oranlarının uygun olması ve 3 ayda bir ödeme yapılması sizi pek çok konuda avantajlı duruma geçirmektedir. Kart ve hesaplarda banka tarafından uygulanan 365 gün 6 saat güvenli koruma sistemi Başakkart sahiplerinin de yararlanabileceği ücretsiz bir hizmettir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler