Ziraat Cebe Havale Gönderme Nasıl Yapılır? Ücretleri Ne Kadar?

Ziraat Cebe havale gönderme işlemi için Ziraat mobil uygulaması ve internet bankacılığı ile Para Transferleri menüsünden, Cebe Havale seçeneğiyle para gönderebilirsiniz.


Ziraat Cebe Havale işlemi için Ziraat Bankası mobil uygulaması veya internet bankacılığına giriş yaparak, Menü>Para Transferleri>Cebe Havale>TC Kimlik Numarası ve Cep Telefonu Girişi>Tutar>Onay adımlarını takip ederek, para transferini gerçekleştirebilirsiniz.
Ziraat Cebe havale işlemi sayesinde Ziraat Bankası hesabınız ile herhangi bir telefon numarası ve TC kimlik numarasına para gönderebilirsiniz. Özellikle karşıdaki kişinin banka hesabı olmaması veya çeşitli nedenlerden ötürü banka hesabı kullanamaması durumunda bu işlem kolaylıkla para transferi sağlar. Günlük olarak belirli limitler dahilinde gerçekleşen bu işlem, bu limitlerin dışında yapılamaz ve gerçekleşemez. Özellikle yasadışı para transferlerin veya şüpheli işlemlerin önüne geçebilmek adına Ziraat Cebe Havale işlem limitleri uygulanır ve böylelikle bazı yasal sorunların önüne geçilir. Peki, cebe havale işlemi nedir? Nasıl yapılır? Limitleri nelerdir? Kimler yapabilir?
 

Ziraat Cebe Havale İşlemi Nedir?

"Ziraat Cebe Havale işlemi nedir?" sorusu için şu yanıt verilebilir: Ziraat Cebe Havale işlemi banka hesabı olmadan, TC Kimlik numarası ve telefon numarası gibi bilgiler sayesinde gerçekleştirilebilen bir para transfer işlemidir.

Cebe Havale işlemi en çok Ziraat Bankası ve diğer banka hesabı olmayan tüketiciler için önem taşır. Bu tüketiciler herhangi bir IBAN ya da hesap numarası gibi bilgilere sahip olmasalar da TC Kimlik numarası ve telefon numarası gibi basit bilgiler sayesinde para çekebilirler. Bununla birlikte özellikle mesai saatleri dışında yapılmak istenen para transferleri konusunda büyük kolaylık sağlar. Mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemleri genel olarak en yakın mesai saatleri içerisinde karşı tarafın hesabına geçer. Cebe Havale işlemi ile süre veya zaman kısıtlaması söz konusu olmaz. Para transferi direkt olarak TC Kimlik veya telefon numarası üzerinden gerçekleşir. Böylelikle acil para transferleri çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Cebe Havale işlemleri konusunda alıcının para çekme işlemini yalnızca Ziraat Bankası ATM'leri vasıtasıyla yapılabilir. Diğer banka ATM’leri ile para çekimi yapılmaz veya ortak ATM’ler Cebe Havale işlemi için kullanılamaz. Para çekme işlemi sırasında alıcıdan herhangi bir komisyon alınmaz. İşlem ücreti yalnızca gönderici kişiden veya hesaptan tahsis edilir.

Ziraat Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Cebe Havale işlemi nasıl yapılır?” sorusuna şu şekilde yanıt verilebilir: Ziraat Mobil uygulaması veya internet bankacılığına giriş yapınız. Menü kısmından Para Transferleri>Cebe Havale> adımlarını izleyiniz. Karşınıza çıkan Telefon ve TC Kimlik numarası kısmında alıcının TC Kimlik numarası ve telefonunu giriniz. TC Kimlik No ve Telefon Numarası Giriş>Hesap Seçimi ekranına ilerleyiniz. Hesap seçimi ekranında, para gönderme işleminizin hangi hesaptan yapılacağını seçiniz. Hesap Seçimi>Tutar Girişi ekranına geldiğinizde ise karşı tarafa göndermek istediğiniz ücreti TL olarak giriniz. Hesap Seçimi>Tutar Girişi>Onay Ekranı adımında ise para transfer bilgilerinizi kontrol edip, alt kısımda yer alan “Onayla” butonuna tıklayınız.

Ziraat Cebe Havale Para Gönderme Adımları Görsel Anlatımı Şu Şekildedir:
 • Ziraat Cebe Havale Para Gönderme
  Öncelikle Menü kısmında bulunan "Para Transferleri" seçeneğine tıklayın.
   

 • Ardından "Cebe Havale" seçeneğine tıklayın.
   
 • Ziraat Cebe Havale Gönderme
  Karşınıza çıkan ekranda alıcının TC Kimlik numarası ve Telefon Numarası gibi bilgilerini giriniz.
   
 • Ziraat Cebe Havale Gönderme
  Para göndermek istediğiniz Ziraat Bankası hesabınızı seçin.
   
 • Ziraat Cebe Havale Gönderme
  Göndermek istediğiniz tutarı belirleyin ve Devam butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan onay ekranında ise "Onayla" butonuna tıklayın. Ardından karşınıza çıkan SMS doğrulama sayfasında, telefonunuza SMS ile gönderilen kodu ekranda bulunan kutucuğa girin. Böylelike Ziraat Cebe Havale para transferi başarıyla gerçekleşmiş olur.
İşlemi onayladıktan sonra telefonunuza gelen SMS’si doğrulama ekranında yer alan SMS Doğrulama bölümüne yazınız. Bu işlemlerin ardından para transfer işleminiz başarılı bir şekilde tamamlanır ve karşı tarafın telefon numarasına mesaj gider. Bu mesaj doğrultusunda karşıdaki kişi Ziraat Bankası ATM’sine giderek para çekme işlemini yapabilir.

Ziraat Cebe Havale Para Çekme

Ziraat Cebe Havale para çekme işlemi yapmak isteyen alıcılar, telefonlarına gelen SMS ile para çekme işlemi gerçekleştirebilirler. Eğer alıcının telefonuna SMS gelmemişse, para transferi işleminin gerçekleşmediği ve bu nedenle para çekme işleminin yapılacağı bilinmelidir.
Para çekme işlemi için telefonunuza Ziraat Cebe Havale SMS’i geldiyse size en yakın Ziraat Bankası ATM’sine gidip, şu adımları izleyebilirsiniz.
 • Giriş,
 • Kartsız Para Çekme,
 • Cebe Havale Para Çekme,
 • TC Kimlik Numarası Giriş,
 • Telefon Numarası Giriş,
 • Cebe Gelen SMS Şifresi Giriş,
 • Çekilecek Tutar Giriş,
söz konusu adımları takip etmeniz durumunda ATM'de paranız hazırlanır ve tarafınıza teslim edilir. Böylelikle her iki taraf için de para transferi işlemi başarıyla gerçekleşmiş olur.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler