Ziraat Genç Kart Para Yükleme

Ziraat Genç Kart para yükleme işleminin, birden fazla seçenek ile yapılması mümkündür.


Ziraat Genç karta para yükleme işlemi, Ziraat Genç kart kullanıcıların çeşitli para yükleme yöntemleri sayesinde kısa süre içerisinde gerçekleştirebilecekleri işlemler olarak tanımlanabilir. Para yükleme işlemleri konusunda ATM veya para gönderme gibi iki temel seçenek vardır. Bunun yanı sıra hesaplar arası virman seçeneğiyle de karta para yükleme işlemi yapılabilir. Ziraat Genç karta para yükleme işleminin kartsız bir şekilde yapılması da söz konusudur. Tüm bu yöntemler ile Ziraat Genç Kart ya da başka bir deyişle Ziraat Genç Bankkart ürününüze saniyeler içerisinde para yüklemeniz söz konusudur. Peki, Ziraat Genç karta para yükleme nasıl yapılır? Tüm para yükleme seçenekleri nelerdir?

Ziraat Genç Karta Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Ziraat genç karta para yükleme nasıl yapılır?” sorusunun, henüz bu kart türü ile yeni tanışmış olan ya da bu karta para yükleme konusunda yeni yöntemlerle tanışmak isteyen bireyler tarafından sıklıkla sorulduğunu söylemek doğru olacaktır. Bireylerin bu konuda tercih edebilecekleri en temel yöntemlerin başında ATM’ler gelir ancak diğer birçok yöntemle de Ziraat Bankkart Genç para yatırma işlemi yapılabilir. Bu konuda tercih edilebilecek işlemler ise şu şekildedir:
  • Ziraat ATM’den Genç Kartla Para Yükleme: Ziraat Bankası ATM’lerine kartınızı takarak, “Para Yatırma” menüsü sayesinde kartınıza nakit para yükleyebilirsiniz. Bu işlem için para yatırma ünitesi olan Ziraat Bankası ATM’lerini tercih etmeniz gerekir.
  • Ziraat ATM’den Kartsız Genç Karta Para Yükleme: Kartsız bir şekilde para yüklemek adına giriş tuşuna bastıktan sonra “Para Yatırma” işlemleri menüsünden; TC kimlik no, telefon numarası ve sizden istenen diğer bilgileri girmeniz durumunda para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ziraat QR İşlemleri ile Genç Karta Para Yükleme: Ziraat Mobil uygulaması ile yanınızda kartınız olmasa dahi ATM’ler üzerinden para yükleme işlemi yapabilirsiniz. Mobil bankacılık ana menüsünde yer alan “QR İşlemleri” seçeneği içerisindeki “QR ile Para Yatırma” işlemi sayesinde Ziraat Genç karta para yükleme işlemini anında yapabilirsiniz.
  • Ziraat Para Transferi ile Genç Karta Para Yükleme: Ziraat Genç kartınızın bağlı olduğu hesaba, farklı bir banka hesabınızdan veya farklı bir gönderici hesaptan EFT/havale işlemi yaparak para yükleme işlemi yapabilirsiniz.
  • Ziraat Nakit Avans ile Genç Karta Para Yükleme: Ziraat kredi kartınızdan nakit avans ile taksitli ya da normal para çekme işlemi yaparak, Ziraat Genç kartınıza para yükleyebilirsiniz.
  • Ziraat Harçlık Avans ile Genç Karta Para Yükleme: Her ay KYK ödemelerinin yapılmasıyla birlikte KYK kredi ya da burs ödemeniz sonucunda hesabınıza para yüklenecektir. Ayrıca bir önceki ay harçlık avans limitiniz dolduysa, devam eden ayda harçlık avans limitiniz yenilenecektir.

Ziraat Genç Kart Para Yatırma ve Çekme Limiti

Ziraat Genç para yatırma ve çekme limiti detaylarının, normal hesaplar veya kartlarla aynı olup olmadığı en sık merak edilen konulardan biridir. Ziraat Genç kartın, KYK nedeniyle açılan hesaba tanımlı olmasından ötürü bireylerin para çekme ve yatırma işlemlerinde çok daha az limitlere sahip olduklarını düşünmeleri söz konusudur ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Ziraat Genç kartlar ve bağlı oldukları hesaplar için para çekme limitleri tamamıyla normal hesaplarla aynıdır. Tüketicilerin gün içerisinde 5.000 TL’ye kadar para çekme işlemi yapmaları söz konusudur. Ayrıca para yatırma işlemi konusunda herhangi bir tutar sınırlaması söz konusu değildir. Para yatırma konusunda tüm hesaplarda olduğu gibi Ziraat Genç hesap ve kartlarında da sınırsız para yatırma işlemi yapılabilir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler