Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat kredi kartı başvurusu yaparak, kredi sicilinize en uygun şekilde ve en uygun limitle Ziraat Bankası'nın avantajlı kredi kartı ürünlerinden faydalanabilirsiniz.


Ziraat kredi kartı başvurusu sayesinde banka nezdinde size en uygun limitle kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Kredi kartıyla yaptığınız harcamaları ay sonunda ekstre gününüz geldiğinizde ödeyebilir ve kredi kartının en önemli avantajlarından biri olan taksitlendirme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat kredi kartı ile diğer özel bankalar kredi kartlarına göre çok daha uygun faiz oranlarından ve çok daha uygun kredi kartı aidatlarından yararlanabilirsiniz.
 Ziraat kredi kartı başvurusu sonucunda almış olduğunuz kredi kartınızı, size en uygun ödeme seçenekleriyle ödeyebilirsiniz. Ekstre atlatma, ekstre taksitlendirme ve sonradan taksitlendirme gibi birçok imkandan, başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda istediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi birçok kanal vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz. İ ster Ziraat Bankası internet bankacılığı, ister şube, isterseniz de direkt olarak telefon bankacılığından başvuru işlemlerinizden gerçekleştirebilirsiniz.
 
Ziraat kredi kartı başvurusu yaparken tercih ettiğiniz başvuru kanalına göre istenen belgeler ve bilgiler değişim gösterebilirken, son dönemlerde en çok tercih edilen yöntemlerin başında internet bankacılığının geldiğini de söylemek isteriz. Sadece birkaç tuşlama ya da tıklama sonucunda kredi kartı başvurusu yapmanız mümkündür. Başvurunuz alındıktan sonra sistem tarafından otomatik olarak başvurunuz değerlendirilir ve sizin için en uygun kredi kartı limiti sunulur. Kredi kartı başvurularında kredi skoru ve varsa diğer bankalardaki kredi kartlarınızın ödemelerine çok dikkat edilir.
 
Ziraat kredi kartı başvurusu için herhangi bir ücret ya da komisyon ödemeniz söz konusu olmaz. Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra kartınız onaylanırsa direkt olarak belirtmiş olduğunuz kart adresinize anlaşmalı kurye yardımı ile teslim edilir. Bununla birlikte direkt Ziraat Bankası şubelerinden de kartınızı teslim edebilirsiniz. Peki, tercih edilen kanala göre Ziraat kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?” sorusuna yanıt arıyorsanız, kredi kartı başvurusu için telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve şube gibi kanalların olduğunu söylemek isteriz. Başvuru işlemlerinin her kanal özelinde farklı aşamalar ile ilerlediğini belirtmek isteriz. Kredi kartı başvurunuzun sonucunu ise genel olarak dakikalar içerisinde alabilirsiniz. Bazı durumlarda ise direkt olarak şubeye yönlendirilip, şube üzerinden başvuru yapmanız yönünde bir öneri alabilirsiniz. Ziraat kredi kartı başvurusu ise şu kanallar sayesinde yapılabilir:
 • Ziraat internet üzerinden kredi kartı başvurusu: İnternet üzerinden başvuru yapmak adına Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu sayfasına girmeniz ve bu sayfada sizden istenen bilgileri ilgili kutucuklara girmeniz gerekir. İlk sayfada sizden TC kimlik numaranız ve telefon numaranız istenir. Bu bilgileri girmenizin ardından telefonunuza onay SMS’si gönderilir ve kredi kartı başvurusu için gönderilen SMS’yi ilgili ekrana girmeniz istenir. Giriş yaptıktan sonra aylık geliriniz sorulur ve başvurunuz alınır. Böylelikle Ziraat kredi kartı başvurusu internet üzerinden kolaylıkla yapılmış olur. İnternet üzerinden yapılan başvurulardan sonra telefonla aranırsınız ve başvurunun müşteri hizmetleriyle tamamlanması sağlanır.
 • Ziraat telefon bankacılığı ile kredi kartı başvurusu: 0850 220 00 00 numaralı telefonu aramanızın ardından, “kredi kartı başvurusu yapmak istiyorum” ibaresini sesli yanıt sistemine belirtmeniz durumunda ilgili menüye yönlendirilirsiniz. Bu menüde sizden birtakım bilgiler istenir ve kişisel bilgilerinizle sisteme başvurunuz kaydedilir. Ardından SMS ile sonuç size bildirilir.
 • Ziraat şubeleri üzerinden kredi kartı başvurusu: Adresinize en yakın Ziraat Bankası şubesinde nüfuz cüzdanınızla birlikte giderek, müşteri hizmetlerine sıra almanız ve kredi kartı başvurusu yapmak istediğiniz belirtmeniz yeterlidir. Ardından size bir form verilecek ve bu formu doldurmanız istenecektir. Kredi kartı başvurunuz sisteme iletilecek, başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda ise başvuru evrakları tamamlanacak ve kredi kartı sözleşmesi imzalatılacaktır. İmzalanan kredi kartı sözleşmesinin ardından kartınız adresinize 10 iş günü için gönderilecektir. Kartınız geldiği andan itibaren kullanıma başlamanız mümkündür.
Ziraat kredi kartı başvurusu, yukarıda yer alan adımlardan ve seçeneklerden oluşur. Kredi kartı başvuruları uzun sürmeyen ve kısa süre içerisinde tamamlanan işlemlerdir.

Ziraat Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ziraat kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler olmadan, kredi kartı başvuru işlemleriniz tamamlanmaz. Kredi kartı başvuruları, krediler kadar teferruatlı olmadığı için başvuru işlemleri kolaylıkla yapılabilir ve ekstra belge hazırlıklarına gerek kalmaz. Ziraat Bankası genel olarak başvurularda şu belgeleri ister:
 • Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ya da Pasaport,
 • Maaş Bordrosu,
 • Adresinizi Belgeleyen Fatura ya da Herhangi Bir Belge,
Bu belgeleri başvuru sırasında iletmeniz durumunda başvurunuz tamamlanacaktır. Çoğunlukla nüfuz cüzdanı vb. belgelerin yeterli olduğu da söylenebilir.

Ziraat Kredi Kartı Başvurusu Sonucu Sorgulama

Ziraat kredi kartı başvurusu sonucu sorgulama işlemi sayesinde, kredi kartı başvurunuz hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz. Bazı durumlarda kredi kartı başvurunuzdan bir haber almayabilir veya sistemsel problemlerden ötürü tarafınıza SMS iletimi gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu nedenle başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek zorlaşabilir. Ziraat Bankası ise tüketiciler için sorgulama ekranı gibi bir hizmet vererek, başvurunun aşamaları hakkında tüketicilerin de haberdar olmalarını istemişlerdir.
 
Ziraat kredi kartı başvurusu sonucu sorgulama sayfası üzerinden; TC kimlik no ya da başvuru no ve telefon numaranızla birlikte sorgulama yaparak, hemen sorgulama ekranın altında telefon numaranızı bulabilirsiniz.
 

Ziraat Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat aidatsız kredi kartı başvurusu genel olarak bireysel müşterilere sunulmayan bir karttır. Ticari kartların bazılarında ya da banka ile anlaşma içerisinde olan şirketlerle, öğrenci kartlarında kredi kartı aidatı gibi bir ücret alınmaz. Bu tür durumlar dışında her türlü kredi kartından birtakım aidat ücretleri alınır ancak genel kredi kartı aidatlarına bakıldığı zaman, diğer banka kartlarına göre son derece ideal başvuruların tüketicilerin karşılarına çıktığı söyleyebiliriz.
 
Ziraat aidatsız kredi kartı başvurusu için tüzel kişi olmanız ya da öğrenci olmanız gerekir. Tüzel müşterilere özel olarak sunulan kredi kartı ürünlerinin bazılarından aidat alınmayabilirken, Ziraat Genç Bakkart gibi özel bir kredi kartından da aidat alımı söz konusu olmaz.
 

Kimler Ziraat Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir?

Kimler Ziraat kredi kartı başvurusu yapabilir?” sorusunun aslında tüm tüketicilerin başvuru yapmadan önce araştırması gereken bir nokta olduğunu söylemek isteriz. Her ne kadar çok vakit almasa da kredi kartı başvuru işlemleri belirli sürelerde gerçekleşirler. Eğer kredi kartı başvurusuna uygun değilseniz ya da başvuru ihtimaliniz oldukça yüksekse, başvuru yaparak hiçbir şekilde zaman kaybetmemenizi önermekteyiz. Peki, kimler Ziraat kredi kartı başvurusu yapabilir? Hangi özellikleri taşımak gerekir? Hangi tüketicilerin başvuruları yüksek bir ihtimalle olumsuz sonuçlanır?
 • 18 yaşından küçük bireylerin Ziraat kredi kartı başvurusu yapmaları gibi bir durum söz konusu olamaz.
 • Kara liste ya da kırmızı liste olarak belirtilen, kredi veya kredi kartı ödemelerinde aksamalar yaşayıp, yasal takibe düşmüş tüketicilerin başvuruları direkt olumsuz yanıtlanır.
 • Herhangi bir gelir belgesi olmayan tüketicilerin kart başvuruları yüksek bir ihtimalle olumsuz yanıtlanır.
 • Birden fazla kredi kartı olup, kredi kartı borç ödemelerinde problem yaşayan tüketicilerin kart başvuruları genel olarak olumsuz yanıtlanır.
 • Başkasının adına kredi kartı başvurusu yapılmaz.
 
 

Ziraat Kredi Kartı Avantajları

Ziraat kredi kartı avantajları, aslında bu banka ürünlerinin neden kullanıldığını açıklayan unsurlardır. Çoğu tüketici kredi kartını sağlamış olduğu bu avantajlar için kullanırken, kredi kartının avantajlarının oldukça fazla olduğunu söylemek doğru olacaktır. Taksitli alışverişlerden tutun da alışverişlerin sonradan taksitlendirilmesi ve ekstre atlatılması gibi birçok avantaj söz konusudur. Ziraat kredi kartı avantajları ise genel olarak şu şekildedir:
 • İnternet üzerinden taksitli veya peşin alışveriş yapma fırsatı,
 • Yurt içi ve yurt dışı online ödemeler,
 • Temassız ve hızlı ödeme,
 • POS alışverişlerinin taksitlendirilmesi veya sonradan banka tarafından taksitlendirilmesi,
 • Kredi kartı ekstrenizin ertelenmesi,
 • Harcadıkça kazandığınız Bankkart Lira,
 • Diğer bankalara göre daha uygun faiz oranları,
 • Diğer bankalara göre daha uygun fiyatlı kredi kartı aidatları,
 

Ziraat Kredi Kartı Faiz Oranları

Ziraat kredi kartı faiz oranları ve aidat ücretlerine göre kredi kartı başvurusu yaparken seçim yapmak çok daha mantıklı bir işlem olacaktır. Kredi kartı türünün, faiz oranlarının ve aidat ücretlerinin size en uygun olacak şekilde yapılması durumunda, ilerleyen süreçlerde bu gibi konularda sorun yaşamanız söz konusu olmaz.
 
Ziraat kredi kartı faiz oranları ve aidat ücretleri ise şu şekildedir:
 • Bankkart Başak (Faiz Oranı – Kart Aidatı): YOK – 280,0 TL
 • Bankkart Kurumsal (Faiz Oranı – Kart Aidatı): YOK – 280,0 TL
 • Bankkart Business (Faiz Oranı – Kart Aidatı): YOK – 170,0 TL
 • Bankkart Genç – Ziraat Genç Kart (Faiz Oranı – Kart Aidatı): 1,89 - YOK
 • Ziraat Kredi Kartı - Gold (Faiz Oranı – Kart Aidatı): 1,89 – 56,0 TL
 • Ziraat Kredi Kartı - Klasik (Faiz Oranı – Kart Aidatı): 1,89 – 33,0 TL
 • Ziraat Kredi Kartı - Platinum (Faiz Oranı – Kart Aidatı): 1,89 – 67,0 TL
 • Ziraat Kredi Kartı - Ücretsiz (Faiz Oranı – Kart Aidatı): 1,89 – YOK
Ziraat kredi kartı faiz oranları ve hangi kartın yıllık ne kadar aidatının olduğunu yukarıda yer alan bilgiler vasıtasıyla kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Ziraat Kredi Kartı Borcu Ödeme

Ziraat kredi kartı borcu ödeme işlemi de kartı alan tüketicilerin merak ettikleri konuların başında gelir. Borç ödeme konusunda Ziraat Bankası tüketicilere birçok seçenek sunar. ATM, şube, internet bankacılığı veya diğer bankaların internet bankacılığı uygulamalarından kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler