Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Sorgulama

Ziraat kredi kartı limit sorgulama işlemi yaparak, kredi kartınızla yapacağınız alışverişleri daha belirgin bir şekilde planlayabilirsiniz.


Ziraat kredi kartı limiti sorgulama işlemi ile kredi kartınızın yaptığınız harcamalar ya da dönem borcu ödemesinin ardından ne kadar kullanılabilir limiti olduğunu öğrenebilirsiniz. Limit sorgulama işlemi özellikle tüketicilerin harcama planlamaları adına önem düzeyi yüksek olan bir işlemdir. Bazı durumlarda alışverişlerin şekillenmesi, limit durumuna göre söz konusu olabilir. Alışveriş için gereken tutarın arttırılması ya da yeterli olup olmadığı kontrol edilebilir. İşte bu gibi durumlarda Ziraat kredi kartı limiti sorgulama işlemi yapılabilir. Ziraat Bankası tüketicilerine hemen hemen her iletişim kanalı vasıtasıyla limit sorgulama yetkisi verir. Bu nedenle istediğiniz an ve istediğiniz yerde Ziraat kredi kartınızın limiti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 Ziraat kredi kartı limiti sorgulama işlemi genel olarak bilinçli kredi kartı kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilen bir işlemdir. Kredi kartı maksimum harcama limiti ile güncel kullanılabilir limit arasındaki fark sayesinde dönem içerisinde yapılan harcamalar da kolaylıkla hesaplanabilir. Limit kontrolü sayesinde daha bilinçli ve aşırıya kaçmadan alışverişler gerçekleştirilebilir. Bilindiği üzere bazı durumlarda kredi kartından ödeme yapıldığı için harcama işlemleri çok daha kolay yapılır. Halbuki düzenli olarak yapılan limit kontrolü sayesinde ödemelerin ve kart limitinin usule uygun bir şekilde kullanımı söz konusu olur. Peki, Ziraat kerdi kartı limiti sorgulama nedir? Ne gibi bir işlemdir?

Ziraat Kredi Kartı Limit Sorgulama Nedir?

Ziraat kredi kartı limit sorgulama nedir?” sorusunun yanıtı olarak; “Ziraat kredi kartı kullanıcılarının çeşitli yöntemler vasıtasıyla kredi kartı limitleri hakkında bilgi alıp, çeşitli harcama planlarını ya da harcama geçmişlerini öğrendikleri işlem, Ziraat kredi kartı limit sorgulama işlemi olarak adlandırılır” şeklinde bir yanıt verilebilir.
 
Ziraat Bankası bu konuda online kanallar, telefon kanalları ve ATM gibi çeşitli birçok seçenek sunar. Limit sorgulama işleminin saatler sürmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Tüketiciler tek bir SMS’le bile kredi kartı limitlerini çok basit bir şekilde öğrenebilirler. Kredi kartı limitinizi sorgulamanız durumunda herhangi bir şekilde ödeme yapmanız ya da ücret ödemek zorunda kalmanız gibi bir durum söz konusu olmaz. Ziraat kredi kartı limit sorgulama işlemi ücretsiz olarak yapılan bir işlemdir.

Ziraat Kredi Kartı Sorgulama Limit Nasıl Yapılır?

Ziraat kredi kartı limit sorgulama nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını arayan tüketicilerin, en kısa yoldan limit sorgulama yöntemleri hakkında bilgi almak istedikleri bilinmektedir.
 
Limit sorgulama işlemleri için Ziraat kredi kartı kullanıcılarının tercih edebilecekleri sorgulama yöntemleri şu şekildedir:
  • Ziraat internet bankacılığı ile kredi kartı limit sorgulama,
  • Ziraat telefon bankacılığı ile kredi kartı limit sorgulama,
  • Ziraat ATM’den kredi kartı limit sorgulama,
  • Ziraat SMS bankacılığı ile kredi kartı limit sorgulama,
Yukarıda yer alan kredi kartı limit sorgulama yöntemleri sayesinde kredi kartınızın güncel limiti hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu yöntemlerin dışında ekstra olarak kredi kartı limitinizi şubeler vasıtasıyla da öğrenebilirsiniz ancak diğer yöntemlere göre şube üzerinden sorgulama yöntemi son derece uzun ve zahmetli bir işlemdir. Haliyle yukarıda yer alan yöntemler vasıtasıyla yapılan sorgulama hem zaman kazandırır hem de daha az zahmete girmenize olanak sağlar.

Ziraat İnternet Bankacılığı ile Kredi Kartı Limit Sorgulama

Ziraat internet bankacılığı ile kredi kartı limit sorgulama işlemi yapmak adına öncelikle Ziraat Mobil uygulamasına ya da Ziraat Bankası internet bankacılığı sayfası ile hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Giriş işlemlerinin ardından direkt olarak ana menüden Kartlarım> Kredi Kartlarım> Kredi Kartı Seçimi adımlarını izlemenizin ardından karşınıza çıkan ekranda kredi kartı limitinizi görüntüleyebilirsiniz. Ekranın hemen alt kısmında “Kullanılabilir Limit” ibaresinin karşısında yer alan tutar, sizin kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde harcayabileceğiniz güncel tutardır. Bu tutarın dışında işleminiz taksitli de olsa herhangi bir şekilde alışveriş yapmanız söz konusu olmaz.
 
Ziraat internet bankacılığı ile kredi kartı limit sorgulama işlemi, en kolay ve en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelir. Bu yöntem sayesinde 1 dakika dahi sürmeden direkt olarak kredi kartınızın güncel limitini öğrenme şansına erişebilirsiniz. Kredi kartınızla işlem yapmadan önce bu sorgulamayı hızlı bir şekilde yapıp, alışveriş planlamanızı da hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Ziraat Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı Limit Sorgulama

Ziraat telefon bankacılığı ile kredi kartı limit sorgulama, işlemi aslında başlıktan da anlaşılacağı üzere direkt olarak Ziraat müşteri hizmetlerini arayarak, kredi kartı güncel limiti hakkında bilgi almak işlemidir. Bu yöntem de internet bankacılığı gibi sıkça tercih edilen yöntemlerin başında gelir. Direkt olarak 444 00 00 ya da 0850 222 00 00 numaralı telefonlar aranarak, dakikalar içerisinde kredi kartı limiti öğrenilebilir. Ziraat telefon bankacılığı ile kredi kartı limit sorgulama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  • Tuşlayarak işlem yapmak istiyorsanız öncelikle 1(bir) tuşuna basarak “Kart İşlemleri” menüsüne ilerleyiniz.
  • Kart İşlemleri menüsünde ise yine 1(bir) tuşuna basarak “Ekstre, Limit ve Borç Bilgileri” menüsüne ilerleyiniz.
  • Ardından limit bilgisi dinlemek adına 2(iki) tuşuna basınız. İşleme telefon bankacılığı ile şifrenizle devam etmek istiyorsanız 1(bir), kredi kartı şifrenizle devam etmek istiyorsanız 2(iki) tuşuna basınız.
  • Bu adımda ise seçiminize göre telefon bankacılığı şifresi ya da kart şifrenizi giriniz.
Yukarıda yer alan adımları izlemeniz durumunda operatör tarafından size güncel limitiniz belirtilecektir.
 
Bu yöntemi kullanırken çok daha kısa bir yol kullanabilir ve direkt olarak müşteri hizmetlerini aradığınızda, sesli yanıt sistemine “Kredi Kartı Güncel Limitimi Öğrenmek İstiyorum” diyerek de ilgili menüye kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

Ziraat ATM’den Kredi Kartı Limit Sorgulama

Ziraat ATM’den kredi kartı limit sorgulama işlemi yapmak da yine sık tercih edilen yöntemlerden biridir. ATM’ler üzerinden sorgulama işlemleri için herhangi bir ücret alınmaz ancak farklı banka ATM’si ile yapılan limit sorgulama işlemleri için ücret alındığını söylemek mümkündür.
 
Ziraat ATM’den kredi kartı limit sorgulama işlemi yapmak adına öncelikle kartınızı takıp, kredi kartı ekranını seçtikten sonra şifre girişi yapmanız gerekir. Ana menüde ise ister kredi kartı borcu ödeme isterseniz de limit-bakiye sorgulama menüleri sayesinde direkt olarak kredi kartınızın güncel limiti hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat SMS Bankacılığı ile Kredi Kartı Limit Sorgulama

Ziraat SMS bankacılığı ile kredi kartı limit sorgulama işlemi de oldukça basit olan yöntemlerden biri olarak nitelendirilebilir. Ayrıca Ziraat kredi kartı limit sorgulama işlemi bakımından yine en hızlı sonuç alınan seçeneklerden biri olduğu da rahatlıkla söylenebilir. Limit sorgulama işlemleri için öncelikle telefonunuzun mesaj bölümüne gidip, yeni mesaj oluşturarak alıcı bölümüne 4747 yazmanız gerekir. Ardından mesaj bölümüne gelerek KKLIMIT yazıp, mesajı göndermeniz durumunda limit sorgulama işlemleriniz başarıyla gerçekleşir. Limit sorgulama işlemleriniz için sizden operatörünüze göre bir SMS ücreti alınır. Genel olarak bu SMS bedelinin 1 TL’yi geçmediğini söylemek mümkün olacaktır. Hattınızda TL yoksa sorgulama işlemi yapılmazken, hattınız faturalı ise direkt olarak tutar faturanıza yansıtılır.

Ziraat Kredi Kartı Puan Sorgulama

Ziraat kredi kartı puan sorgulama işlemi adına en uygun seçenek, Ziraat internet bankacılığı seçeneğidir. Bilindiği üzere Ziraat kredi kartınız ile yapmış olduğunuz harcamalar sonucunda “Bankkart Lira” adı altında ekstra puanlar elde edersiniz. Harcama türüne göre kazanımlarınız değişim gösterebilirken, bu bakiye kartınızda birikir. Bakiyenin sizin için yeterli ya da harcanabilecek bir seviyeye gelmesi durumunda ise kazandığınız puan bakiyesini tıpkı kartla nakit harcaması yapar gibi harcayabilirsiniz. Sadece işlem yapılan POS cihazının, Ziraat Bankası tarafından verilmiş bir POS cihazı olması büyük önem taşıyan bir konudur. Ziraat kredi kartı kullanıcıları ise puan bakiyelerinin ne olduğunu merak ettikleri için puan sorgulama işlemi yapmak isterler.
 
Ziraat kredi kartı puan sorgulama işlemi adına internet bankacılığı üzerinden yapılan sorgulamadan çok daha hızlı bir şekilde netice almanız mümkün olur. Puan sorgulama işlemleri için Kartlarım> Kredi Kartlarım> Kart Seçimi adımlarını izlemeniz durumunda karşınıza çıkan ekranda puan bilgileriniz yazacaktır. Söz konusu ekranda “Toplam Bankkart Lira” başlığı altında yer alan bilgiler, sizin kartınızda biriken puan bilgileridir.

Ziraat Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat kredi kartı limit arttırma konusu da limit sorgulama işlemleriyle birlikte merak edilen ya da her limit sorgulama işleminde düşünülen bir konudur. Tüketiciler bazı durumlarda limitlerini yetersiz bulabilirler ve bu nedenle limit arttırma talebinde bulunarak, daha esnek alışveriş ya da harcama seçeneğine sahip olmak isterler. İşte tam olarak bu noktada birçok yöntemden faydalanmak mümkün olacaktır. Bu yöntemlerden ilki ise kredi kartı limitinin arttırılması adına şubeye gitmektir. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek, direkt “Müşteri Temsilcisi” bölümünden limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri temsilcinizin sizden aldığı bilgiler neticesinde, limit artırım talebiniz sisteme iletilir. Yapılan incelemeler sonucunda ise Ziraat kredi kartı limit arttırma başvurunuz olumlu ya da olumsuz gibi seçeneklerle değerlendirilebilir.
 
Ziraat kredi kartı limit arttırma ne kadar sürer?” sorusu da bu konunun en önemli detaylarından biridir. Genel olarak 7 iş günü gibi bir maksimum bir süre belirtilmiştir ve bu süre içerisinde limit artırımı ya da limit artırım başvurusunun olumsuz sonuçlanması söz konusu olur.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler