Ziraat Mobil İşlem Limitleri (2022)

Ziraat Mobil işlem limitleri, Ziraat Mobil uygulamasını kullanarak gerçekleştirmiş olduğunuz bankacılık işlemlerinin sınırlarını belirleyen bir kavramdır.
Ziraat mobil işlem limitleri, Ziraat Bankası’nın internet bankacılığının mobil kanalı olan Ziraat Mobil uygulamasıyla hangi işlemi kaç TL limitle yapabileceğinizi ifade eden limitlerdir. Ziraat Bankası hem kullanıcıların güvenliği hem de sistem güvenliği adına her faaliyet için kullanıcılara limitler sunar. Bu limitlerin ise ATM’den farklı, şubede farklı, mobil uygulamada farklı ve telefon bankacılığında farklı olduğunu söylemek mümkündür. Bu limitler sadece Ziraat Bankası tarafından oluşturulmaz ve tüm bankalar Ziraat Bankası’nda olduğu gibi birtakım limitlere sahip olurlar. Ziraat mobil işlem limitleri hakkında bilgi sahibi olarak da hangi işlemi ne gibi limitler çerçevesinde yapabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylelikle limit dışı işlem yapmak istediğinizde limit yükseltme başvurusunda bulunabilir veya planlamalarınızı da bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz. Limitlerin birçok ürün veya hizmet türüne göre farklılık gösterdiğini söylemek doğru olacaktır.

Ziraat Mobil İşlem Limitleri Nedir?

Ziraat mobil işlem limitleri nedir?” gibi bir konunun, özellikle limitlere bir şekilde takılmış olan bireyler tarafından sıkça sorulduğunu söylemek doğru olacaktır.
 



Mobil uygulama ile para gönderme, para çekme, harcama yapma, QR işlemleri ve daha birçok işlem türünün belirli sınırlar içerisinde uygulanması durumu “Ziraat Mobil işlem limitleri” olarak adlandırılmaktadır. Limitlerin esnetilmesi veya düşürülmesi gibi imkanların olduğunu söylemek mümkündür. Kullanıcılar limit esnemeleri sayesinde daha rahat işlemler yapabilirken, limit düşürerek de hesaplarını ya da bankacılık faaliyetlerini çok daha güvenli bir hale getirebilirler.
Ziraat Mobil işlem limitleri olarak tüketicilerin karşılaşacakları limit türleri ise şunlardır:
 • Kredi kartı işlem limitleri,
 • Banka kartı işlem limitleri,
 • Havale/EFT işlem limitleri,
 • QR İşlem Limitleri,
 • Fatura Ödeme İşlem Limitleri,
 • Günlük Döviz Alım – Satım İşlem Limitleri
Yukarıda belirtmiş olduğumuz işlem limitlerini dikkate alan kullanıcıların, çok daha rahat bir şekilde söz konusu işlemleri gerçekleştirmeleri mümkündür.

Ziraat Mobil İşlem Limitleri Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Mobil işlem limitleri nasıl öğrenilir?” sorusunu yanıt veren bireylerin genel anlamda işlem limitlerini yaptıkları işlemler sonucunda öğrendiklerini görmek mümkündür. Örneğin; bir para transferi işlemi sırasında Ziraat Mobil’e göre son derece yüksek olan ve limit aşımına giren bir işlemin yapılması durumunda, işlem sırasında uygulamanın vermiş olduğu uyarı neticesinde limitler hakkında bilgi sahibi olunabilir. Öte yandan Ziraat Mobil işlem limitleri zaten işlem yapılırken kullanıcılara bildirilen limitlerdir. Öte yandan Ziraat Bankası işlem limitleri sayfasında da mobil uygulamaya dair birtakım işlem limitleri de yer alır. Bu sayfa sayesinde ya da içeriğimiz sayesinde işlem limitleri hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Ziraat Mobil İşlem Limitleri Kredi Kartı

Ziraat Mobil işlem limitleri kredi kartı için de geçerlidir ve bu konuda kredi kartına özel bir ekran tanımlanır. Kredi kartına ilişkin birçok işleme dair limitler yer alır ve bu limitlerin Ziraat Mobil uygulaması ile güncellenmesi söz konusu olur. Limitler hakkında bilgi sahibi olmak ve değiştirmek için; Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapın ana menüde yer alan arama bölümüne “Limit” yazın. Ardından Ziraat kredi kartı seçimi yaparak, kredi kartınızın Ziraat Mobil limit bilgilerini görüntüleyin. Karşılaşabileceğiniz limit seçenekleri ise tam olarak şunlardır:
 • Kredi Kartı Nakit Çekim Limiti: 5.000 TL,
 • Kredi Kartı Alışveriş Limiti: 5.000 TL,
 • Kredi Kartı E-Ticaret Harcamaları Limiti: 5.000 TL,
Ziraat Mobil işlem limitleri kredi kartı türüne göre ve kredi kartının toplam limitine göre değişim gösterebilir. Bu limitler örnek limitler olarak bilinir ve ilerleyen süreçte istenildiği gibi düzenlenebilir.

Ziraat Mobil İşlem Limitleri Banka Kartı

Ziraat mobil işlem limitleri banka kartı için de geçerli olan limitlerdir. Tıpkı kredi kartında limitleri görüntülemek için geçerli olan adımları kullandığınız gibi Ziraat Mobil uygulaması ile banka kartına dair limitleri görüntüleyebilirsiniz. Ziraat Mobil limit belirleme ekranı sayesinde limitler görüntülenebilir ve düzenlenebilir. Ayrıca kredi kartına olduğu gibi banka kartında da işlem limitlerinin 5.000 TL olduğu görülebilir.

Ziraat Mobil EFT/Havale Limitleri

Ziraat Mobil EFT/Havale limitleri hesap türüne göre değişim gösterebilir ancak bu konuda iki farklı hesap türünün öne çıktığı söylenebilmektedir. Bunlardan birincisi bireysel hesaplar, ikincisi ise tüzel hesaplardır. Tüzel hesaplar işletmelerin kullandıkları hesaplar olarak bilinirken, bireysel hesaplar ise normal müşteri statüsünde kullanılan hesaplardır. Ziraat Mobil EFT/Havale limitleri konusunda ise şu şekilde bir limit uygulamasına yer vermektedir:
 • Bireysel Hesap EFT İşlemleri için EFT Limiti En Fazla 200.000 TL’dir. En Düşük EFT Limiti ise 1 TL’dir. Bu işlemler için alınan masraflar ise 1,50 TL ile 2 TL arasında değişir.
 • Tüzel Hesap EFT İşlemleri için EFT Limiti En Fazla 1.500.000 TL’dir. En Düşük EFT Limiti ise 1 TL’dir. Tüzel hesap EFT masrafları ise 1,50 TL’den başlar, 4 TL’ye kadar çıkabilir.
Ziraat Mobil EFT limitleri bu şekilde tüketicilerin karşılarına çıkarken, Ziraat Mobil Havale limitleri ise şu şekildedir:
 • Ziraat Mobil Havale En Düşük Alt Limit 1 TL’dir. En yüksek havale limiti 500.000 TL’dir.
 • Ziraat Mobil aylık en yüksek havale işlem limiti ise 5.000.000 TL’dir.
Belirtmiş olduğumuz işlem limitlerinin ilerleyen süreçte genişletilmesi söz konusudur. Öte yandan her hesap türüne göre bu limitlerin değişmesi söz konusu olacağı için söz konusu işlem limitlerinin kesin olmayan limitler olduğunu da belirtmek isteriz.

Ziraat QR İşlem Limitleri

Ziraat QR işlem limitleri de QR işlemlerini kullanmayı düşünen ya da sık sık QR işlemleri gerçekleştiren bireyler tarafından dikkat edilmesi gereken bireylerdir. QR işlemler, kartınızı yanınızda taşımınız gibi bir zorunluluğu ortadan kaldırsalar da Ziraat Bankası güvenlik nedeniyle Ziraat QR işlemleri için belirlenen limitleri biraz daha düşük tutar. Bu nedenle limitler hakkında bilgi sahibi olmak son derece önemlidir. Ziraat QR işlem limitleri ise tam olarak şu şekildedir:
 • Ziraat QR para çekme işlemi için günlük en düşük tutar 10 TL, en yüksek tutar ise 1.500 TL’dir. Gün içerisinde QR ile yalnızca 5 defa para çekilebilir.
 • Ziraat QR para yatırma konusunda bireylerin karşılarına herhangi bir limit çıkmamaktadır.
 • Ziraat QR ile ödeme işlemi için de yine aynı şekilde herhangi bir limit belirtilmemiştir.

Ziraat Mobil Fatura Ödeme Limitleri

Ziraat Mobil fatura ödeme limitleri de sürekli olarak Ziraat Bankası’nın mobil uygulaması üzerinden fatura ödeyen bireylerin dikkat etmeleri gereken bir konudur. Özellikle çok sayıda fatura ödeyen bireyler, bu limitlere daha çok dikkat ederek, fatura ödemesi konusunda herhangi bir aksaklık yaşamamak adına dikkatli olmalıdırlar.
 
Ziraat Mobil uygulaması ile bireysel müşterilerin en fazla ödeyebilecekleri fatura adedi aylık 20 adet olarak belirlenmiştir. Kurumsal yani, tüzel müşterilerin de aylık olarak 50 adet fatura ödeme hakları vardır. Ödenecek faturaların tutarı konusunda herhangi bir limit belirlenmemiştir. 1 TL’lik fatura da 1.000.000 TL’lik fatura da istenildiği gibi ödenebilir.

Ziraat Mobil Günlük Döviz Alım – Satım Limitleri

Ziraat Mobil günlük döviz alım – satım limitleri de bu işlemi sıklıkla gerçekleştirmekte olan bireylerin dikkat etmeleri gereken limitler olarak tanımlanabilir. Aslında döviz alım – satım konusunda her para birimi ya da döviz türü için farklı bir limitin olmadığını söylemek doğru olacaktır. Bu konu özelindeki tek limit, 100.000 USD olarak bilinir. Kullanıcıların 24 saat içerisinde en fazla işlem döviz alım ya da satımı yapabilecekleri tutar 100.000 USD’dir. Ayrıca en düşük döviz alım tutarı 1 USD olarak belirlenmiştir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler