Ziraat Mobil İşlem Saatleri (2022)

Ziraat Mobil işlem saatleri, Ziraat Bankası'nın mobil uygulamalarıyla hangi işlemleri hangi saatlerde yapabileceğinizi belirler.


Ziraat Mobil işlem saatleri kavramı, Ziraat Mobil uygulamasıyla yapmış olduğunuz işlemlerin ya da ödemelerin, hangi saatler içerisinde yapılabileceğini ifade eden saatlerdir. Bu saatler dışında sistemler kapalı olduğu için herhangi bir ödeme yapılması söz konusu olmaz. Ödeme ya da işlem saatlerinin sadece Ziraat Bankası’nın değil, tüm bankaların uyguladığı bilinir. Her bankaya göre saat farklılıklarının olması da söz konusu olabilir. İşlem saatleri konusunda bankaların ortak bir saat üzerinden çalışmadığını söylemek mümkündür. Öte yandan bazı işlemlerde ya da ödemelerde herhangi bir saat sınırı olmaz. Bu durum da Ziraat mobil işlem saatleri içerisinde değerlendirilerek, mutlaka tüketiciler tarafından bilinmesi gereken detaylardan biri olarak nitelendirilebilir. Söz konusu saatler veya işlem zaman dilimleri sayesinde ödeme ya da işlem planlarınızı daha sağlam temeller üzerine yapmanız mümkün olur.

Ziraat Mobil EFT İşlem Saatleri 2022

Ziraat mobil EFT işlem saatleri 2021 yılında 08:30 ila 17:00 saatleri arasında hafta içi ve mesai saatlerinin olduğu günlerde gerçekleştirilebilir. Bununla birlikte bazı durumlarda hafta içi uygulanan resmi tatiller nedeniyle yarım gün mesai uygulanabilir. Yarım gün mesai durumlarında ise 08:30 ila 12:30 arasında EFT işlemleri gerçekleştirilir. Öte yandan FAST sayesinde de 7/24 belirli limitler dahilinde hızlı bir şekilde EFT işlemi de gerçekleştirilebilir.

Ziraat Mobil SWIFT Saatleri

Ziraat Mobil SWIFT saatleri de merak edilen konulardan biridir. Bilindiği üzere SWIFT işlemi, uluslararası para göndermeye yarayan bir işlemdir. Uluslararası para gönderim işlemlerinde prosedürlerin biraz daha karışık olması ve ülkeler arası zaman dilimi farklılarının olması da tüketicilerin ciddi oranda kafasını karıştırmaktadır. Bu durum nedeniyle Ziraat Mobil SWIFT saatleri nedeniyle birçok kişinin kafa karışıklığı yaşadığı söylenebilir. Tıpkı havale işleminde olduğu gibi SWIFT işleminde de 24 saat gibi bir imkan vardır. Tüketiciler istedikleri saatte Ziraat Mobil uygulamasından SWIFT emri vererek, uluslararası para transferi gerçekleştirebilirler.

Ziraat Mobil Döviz Alış-Satış Saatleri

Ziraat Mobil döviz alış-satış saatleri de son dönemlerin en çok merak edilen konularından biri olarak nitelendirilebilir. Şöyle ki; döviz alım-satım saatleri konusunda aslında herhangi bir saat yoktur. Yatırımcılar 24 saat boyunca döviz alım ya da satım işlemleri gerçekleştirebilirler. Bu konu özelindeki en önemli problemlerden biri piyasaların kapanış saatleridir. Genel anlamda 17:00 itibariyle kapanan piyasalar 09:00 dolaylarında da harekete geçer. Mesai günleri dışında bu saatler geçerli değildir ve sadece mesai günlerine dair bu saatlere dikkat etmeniz gerekir. Bu saatlerin önemi ise döviz kurlarının değerleriyle alakalıdır. Söz konusu saatler dışında döviz kurları genel olarak sabitlenir ve alım ile satım arasındaki makas da ciddi oranda açılır.
 Ziraat Mobil döviz alış-satış saatleri konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise 24 saat sınırının sadece TL hesaplardan yapılan alım-satım işlemlerinde olmamasıdır. Örneğin; altın alım-satım işlemleri yapmak isteyen bireylerin USD hesaplarından bu işlemi gerçekleştirmek istemeleri durumunda 09:00 ve 18:00 saatleri arasında bu işlemi yapmaları gerekir.

Ziraat Mobil Ödemeler ve Saatleri

Ziraat mobil ödemeler ve saatleri konusu da birçok ödeme türüne ilişkin bir konudur. Bilindiği üzere tek bir ödeme seçeneği ya da işlem seçeneği Ziraat Mobil uygulamasında yer almaz. Birçok ödeme ve işlem seçeneği yer aldığı için her işlemin de kendine has saatleri olabilir. Bu nedenle bireylerin bu saatlere dikkat etmeleri gerekir. Ziraat Mobil ödemeler ve saatleri ise şu şekildedir:
  • Başkent Doğalgaz Ödeme 08:00 – 20:00,
  • D-Smart NET, Smile ADSL 01:00 – 17:30,
  • İSKİ Su Ödeme 01:00 – 21:00,
  • Fatura, Vergi, Şans Oyunları, Eğitim TL Bakiye Yükleme, Bağış, SGK, Sigorta ve Diğer Ödemeler 24 Saat,
 

Ziraat Mobil Fonlara Dair Ödeme Saatleri

Ziraat Mobil fonlara dair ödeme saatleri de fonlarla sürekli olarak işlem yapan kullanıcılar için önem taşıyan bir noktadır. Her fon ödemesinin aynı saatler içerisinde olmadığı ya da fon ödemelerinin 24 saat boyunca yapılamadığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenle fon ödemelerine dair saat detaylarına dikkat etmek gerekir. Ziraat Mobil fonlara dair ödeme saatleri ise şunlardır:
  • Likit Dışı B Tipi Fonlar: 09:00 – 16:30 ve 18:00 – 08:59,
  • B Tipi Likit Fon: 24 Saat,
  • A Tipi Fonlar: 09:00 – 16:30 ve 18:00 – 08:59,
  • Ana Para Koruma Amaçlı Fonlar: 09:00 – 17:00,

Ziraat Mobil Yurtkur Ödeme Saatleri

Ziraat Mobil Yurtkur ödeme saatleri de bu kurumla ilgili ödemeleri olan birçok birey tarafından merak edilir. Ziraat Bankası ve Yurtkur arasında yapılan protokole göre ödeme saatleri 01:00 ve 23:30 olarak belirlenmiştir. Sadece gün içerisinde 1 buçuk saatlik bir zaman dilimi içerisinde ödeme yapılamazken, yaklaşık her saat ödeme yapmak mümkündür.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler