Ziraat Mobil Uygulamadan Fatura Ödeme

Ziraat Mobil uygulamadan fatura ödeme ekranı sayesinde; elektrik, doğalgaz, su, televizyon, internet ve telefon gibi fatura ödemelerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.
Ziraat Mobil uygulamadan fatura ödeme işlemi sayesinde tüketicilerin fatura ödeme noktalarına gitmeden, saatlerce sıra beklemeden, nakit taşıma gibi bir problemle karşılaşmadan fatura ödeme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmeleri mümkündür.
 Fatura ödeme konusunda son dönemlerde kurumlar tarafından birçok imkan tüketicilere tanınıyor olsa da fatura ödeme işlemlerinin halen daha çeşitli fatura ödeme noktalarından gerçekleştiriliyor olması birtakım sorunlara yol açmaktadır. Fatura ödeme konusunda sıra bekleme, fatura ödeme işlemlerinin belirli bir mesai saatleri içerisinde olması, fatura ödemek için gerekli nakit tutarın güvenli bir şekilde saklanması gibi birçok detay, fatura ödeme işlemlerinin bir zahmet olmasına yol açar. Ziraat Mobil uygulamadan fatura ödeme işlemi ise tüketicileri tüm bu zahmetlerden kurtararak fatura ödeme işlemlerini hem daha az masraflı hem de daha az zahmetli hale getirir. Üstelik Ziraat Bankası’nın mobil uygulama sayesinde hemen hemen her türlü fatura ödeme imkanını sunduğunu da söylemek doğru olacaktır.
 
Ziraat Mobil uygulamadan fatura ödeme işlemi yapmak isteyen tüketicilerin şu fatura ödeme seçenekleriyle karşılaşacaklarını belirtmek isteriz:
 • Elektrik faturaları ödeme
 • Su faturaları ödeme
 • Doğalgaz faturaları ödeme
 • İnternet faturaları ödeme
 • TV abonelik faturaları ödeme
 • Diğer fatura ödeme işlemleri
Ziraat Mobil uygulamadan fatura ödeme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına tüketicilerin gerek nakit bakiyelerini gerekse kredi kartı bakiyelerini kullanmalarında herhangi bir sakınca yoktur. Fatura ödeme işlemlerinin sonradan taksitlendirilmesi veya ekstre atlatma gibi seçeneklerle ertelenmesi de mümkün olacaktır.
 
Peki, Ziraat Mobil uygulamadan fatura ödeme nasıl yapılır? Tüm faturaların ödeme işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

Ziraat Mobil Uygulama Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Ziraat Mobil uygulama fatura ödeme nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını merak eden tüketicilerin ilk olarak yapmaları gereken Ziraat Mobil uygulamasına sahip olmak ve internet bankacılığı şifresi edinmektir. Eğer telefonunuzda söz konusu uygulama yüklü ve internet bankacılığı şifreniz varsa tüm işlemlerin son derece kolay bir şekilde işleyeceğini söylemek mümkündür. Fatura türüne göre ödeme işlemleri ise şu şekilde ilerlemektedir:
 • Ziraat Mobil uygulama ile internet faturası ödeme: Ziraat Mobil uygulamasında Ödemeler kısmında Fatura Ödeme ve sonrasında Kurum Seçimi ekranı içerisinde “Telefon” seçimi yapılmalıdır. Bu seçimin ardından ise karşılaşılan ekranda internet sağlayıcı firmanın ismi bulunarak, abone numarasının girilmesiyle birlikte internet faturası ödeme işlemi kolaylıkla yapılabilir.
 • Ziraat Mobil uygulama ile telefon faturası ödeme: Ziraat Mobil ile telefon faturası ödemek adına yukarıda yer alan adımların aynısı uygulanması yeterli olacaktır.
 • Ziraat Mobil uygulama ile su faturası ödeme: Ziraat Mobil uygulaması ile su faturasının ödenmesi için Ödemeler> Kurum Seçimi> Su Faturası> Su Dağıtıcı Kurum Seçimi ve Abone Numarası Girişi adımlarının takip edilmesi yeterli olacaktır.
 • Ziraat Mobil uygulama ile elektrik faturası ödeme: Ziraat Mobil uygulama vasıtası ile elektrik faturasının ödenebilmesi adına Ödemeler> Kurum Seçimi> Elektrik Faturası> Elektrik Dağıtıcı Firma Seçimi ve Abone Numarası Girişi adımlarının takip edilmesi yeterli olacaktır.
 • Ziraat Mobil uygulama ile doğalgaz faturası ödeme: Ziraat Mobil uygulaması üzerinden doğalgaz faturasının ödenebilmesi adına; Ödemeler> Kurum Seçimi> Doğalgaz Faturası> Doğalgaz Dağıtıcı Firma Seçimi ve Abone Numarası Girişi adımları izlenebilir.
 • Ziraat Mobil uygulama ile TV faturası ödeme: Ödemeler>Kurum Seçimi> TV Faturası> TV Aboneliğinin Bağlı Olduğu Firma Seçimi ve Abone Numarası Girişi adımlarının takip edilmesi durumunda TV aboneliğinizin bulunduğu faturanın ödeme işlemi gerçekleştirilecektir.

Ziraat Mobil Uygulama Fatura Ödeme Ücretleri

Ziraat Mobil uygulama fatura ödeme ücretleri tüketicilerin fatura ödeme işlemleri konusunda en çok merak ettikleri konuların veya detayların başında gelir. Kimi kaynaklarda mobil uygulama ile yapılan fatura ödeme işlemlerinin ücretli olduğu kimi kaynaklarda ise ücretsiz olduğu belirtilir. Bu konudaki kesin bilgi ise aslında bir nevi fatura ödemesi yapılacak kaynağa bağlıdır. Eğer tüketiciler fatura ödeme işlemlerini hesap bakiyeleri vasıtasıyla yaparlarsa, ücretsiz bir şekilde Ziraat Mobil uygulaması ile fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirirler. Tüketicilerin Ziraat Mobil uygulamasında fatura ödeme işlemini kredi kartı ile yapmaları durumunda ise bu işlemi ücretli bir şekilde gerçekleştirmeleri söz konusu olacaktır. Kredi kartı ile yapılan fatura ödeme işlemlerinde ise tüketicilerden tahsil edilecek ücret, tamamıyla Ziraat Bankası ve fatura ödemesi yapılan kurum arasındaki anlaşmaya bağlıdır. Bu nedenle net bir tutar söylemek söz konusu değildir ve kredi kartı ile yapılan ödemelerde alınan komisyon veya aracılık ücretinin direkt olarak kredi kartına yansıtılması durumu söz konusudur.

Ziraat Mobil Uygulama Fatura Ödeme Saatleri

Ziraat Mobil uygulama fatura ödeme saatleri konusu da tüketiciler tarafından en çok merak edilen konuların başında gelir. Normal şartlarda tüketicilerin fatura ödeme saatlerini 24 saat olarak bildiklerini söylemek doğru olacaktır ancak fatura ödeme saatleri konusunda 24 saat detayı sadece belirli faturalar için geçerlidir. Bazı kurumlar için 24 saat boyunca ödeme yapmak ne yazık ki söz konusu olmayabilir. Bu nedenle ödeme yaparken, 24 saat boyunca fatura ödemesi yapılamayacak kurumlar hakkında da bilgi sahibi olmak büyük önem taşır. Böylelikle bireylerin Ziraat Mobil uygulama fatura ödeme saatleri konusunda herhangi bir mağduriyet yaşamaları söz konusu olmaz.
 
Ziraat Mobil uygulama ile fatura ödeme saatleri ise şu şekildedir:
 • Başkent Doğalgaz: 08:00 – 20:00
 • D-Smart Net, Smile ADSL: 01:00 – 17:30
 • İSKİ SU: 01:00 – 21:00
 • Diğer Tüm Fatura Ödeme İşlemleri 24 Saat Boyunca Yapılabilir.
Ziraat Mobil uygulama ile fatura ödeme saatleri konusunda tüketicilerin sadece yukarıda ilk 3 maddede yer alan ödemelere dikkat etmeleri gerekir. Bu ilk 3 maddede yer alan faturalar dışında diğer ödemeleri istedikleri saatlerde gerçekleştirmeleri söz konusudur. Aynı zamanda fatura ödeme konusunda herhangi bir şekilde mesai günü detayı önemli değildir. Bireyler istedikleri gün istedikleri saatte fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirler.

Ziraat Mobil Uygulamadan Faturalar için Otomatik Ödeme Talimatı Oluşturma

Ziraat Mobil uygulamadan faturalar için otomatik ödeme talimatı oluşturma işlemi sayesinde faturalarınızı direkt olarak tek tek ödeme ya da fatura takibi yapma gibi bir dertten de tamamen kurtulmanız söz konusu olacaktır.
 
Fatura ödeme işlemlerinin Ziraat Mobil uygulaması ile hızlı bir şekilde yapılması mümkündür ancak her ay tüm faturalara dair tek tek ödeme işlemi yapma gibi bir zorunluluk söz konusu değildir. Ziraat Bankası’nın mobil uygulama vasıtasıyla sunmuş olduğu otomatik ödeme talimatı sayfası sayesinde tüm faturaların otomatik bir şekilde ve düzenli olarak son ödeme günlerinde ödenmesi gibi bir imkandan faydalanabilirsiniz. Üstelik Ziraat Mobil uygulamadan faturalar için otomatik ödeme talimatı oluşturma işlemi sırasında faturaların kredi kartından mı yoksa banka hesabından mı ödeneceğini de rahatlıkla seçebilirsiniz.
 
Ziraat Mobil uygulamadan faturalar için otomatik ödeme talimatı oluşturma işlemi şu şekilde yapılabilir:
 • Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapınız ve ardından ana menüde yer alan Ödemeler ekranına doğru ilerleyiniz.
 • Ödemeler ekranında ise Otomatik Talimatlarım kısmına giriş yapınız.
 • Yeni Otomatik Ödeme Talimatı ile otomatik ödeme talimatı oluşturma sayfasına ilerleyiniz.
 • Fatura türünü seçtikten sonra firma seçimi yapınız.
 • Abone numarasını dikkatli bir şekilde girdikten sonra ödemenin hangi seçenek vasıtasıyla yapılacağını belirleyiniz.
 • Ödeme seçeneğinin belirlenmesiyle birlikte işlemi onaylayınız.
Bu şekilde son derece kolay bir şekilde mobil uygulamadan otomatik ödeme talimatı oluşturmanız söz konusudur. Otomatik ödeme talimatının yine söz konusu Otomatik Talimatlarım ekranı sayesinde iptal edilmesi mümkündür.

Ziraat ATM Fatura Ödeme

Ziraat ATM fatura ödeme, mobil uygulama veya bir başka deyişle internet bankacılığı üzerinden yapılan ödemelerin bir alternatifi olarak kullanılabilir. Sadece ATM üzerinden yapılan fatura ödeme işlemlerinde uygulanan komisyonlar farklılık gösterebilirken, bu işlem sırasında tüketicilerin mutlaka para yatırma ünitesi olan bir ATM tercih etmeleri önerilir. Bunun dışında ATM üzerinden fatura ödeme detaylarına ilişkin tüm bilgileri Ziraat ATM fatura ödeme içeriğimizden öğrenmeniz mümkündür.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler