Ziraat Sanal Banka Kartı | Oluşturma, Açma, Özellikleri ve Limit Belirleme 2022

Ziraat sanal banka kartı oluşturma işlemi ile banka kartınızı internet harcamalarınızda belirlediğiniz sınırlar dahilinde çok daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.


​Bankalar genelinde sanal kartların büyük bir kısmı kredi kartı özelinde kullanılır ancak Ziraat Bankası banka kartınız varsa, banka kartınıza dair Ziraat sanal banka kartı sahibi olmanız söz konusu olan bir durumdur. Kredi kartınız olmasa dahi banka kartınızla, kartınızda bulunan tutara göre ve sanal banka kartına dair belirlemiş olduğunuz limiti göre internet alışverişlerinizi çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik alışveriş sonrasında Ziraat sanal banka kartı limit belirleme işlemi ile sanal banka kartının limitini sıfırlayabilir veya kartı tamamen kullanıma kapatarak hem hesabınızı hem de banka kart bilgilerinizi tamamıyla güvence altına alabilirsiniz.
 Ziraat sanal banka kartı ile yapacağınız internet alışverişleri, alışveriş yaptığınız platforma güvenseniz de güvenmeseniz de her şekilde çok ciddi bir güven unsuru özelinde gerçekleşecektir. Banka kart bilgilerinizi herhangi bir internet alışverişinde kullanmanız durumunda, kart bilgilerinizin üçüncü taraf şahıslar tarafından kötü niyetli olarak kullanılması söz konusudur ancak Ziraat sanal banka kartı oluşturma işlemi sonucunda elde ettiğiniz sanal banka kartı, böylesi bir durumu tamamen ortadan kaldırır. İnternet bankacılığı, Ziraat bankası şubeleri ve 0850 220 00 00 numaralı Ziraat telefon bankacılığı ile Ziraat sanal banka kartı açma işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Sanal Banka Kartı Oluşturma | Banka Kartı ile Sanal Kart Oluşturma Ziraat

Banka kartı ile sanal kart oluşturma Ziraat Bankası’nın sunduğu birçok kanal ile yapılabiliyor olsa da direkt olarak internet bankacılığından son derece hızlı bir şekilde yapılabilir. Sadece birkaç adımda, Ziraat internet bankacılığı veya Ziraat Mobil uygulaması üzerinden sanal banka kartı oluşturulabilir ve hemen ardından sanal banka kartı kullanılabilir.
 
Ziraat sanal banka kartı oluşturma işlemleri adına takip etmeniz gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir:
 • İlk olarak Ziraat Bankası internet bankacılığı veya mobil şubeye giriş yapınız. Ardından ana menüde yer alan ve aşağıdaki işaretlemiş olduğumuz “Kartlarım” seçeneğine tıklayınız.
 • Hemen sonrasında açılan ekranda ise aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere “Sanal Kartlarım” adımına giriş yapınız.
 • Bir sonraki adımda ise aşağıdaki görseldeki gibi karşılaştığınız ekranda “Sanal Banka Kartlarım” seçeneğine doğru ilerleyiniz.
 • Açılan ekranda aşağıdaki görselde işaretlemiş olduğumuz bölümde bulunan “Sanal Kart Ekle” seçeneğine doğru devam ediniz.
 • Alt kısımda yer alan görselde karşılaştığınız adımda ise sanal banka kartınızın hangi banka kartınıza bağlı olacağını seçiniz.
 • Ardından aşağıdaki görselde işaretlemiş olduğumuz 1(bir) numaralı alanda Ziraat sanal banka kartı limit belirleme işlemi, 2(iki) numaralı alanda ise banka kartınızın döviz cinsini seçiniz.
 • Aşağıdaki görselde karşınıza çıkan adımda ise limit iade şeklini belirleyiniz.
 • Ardından alt kısımda bulunan görseldeki adımda da işaretlemiş olduğumuz yerde bulunan “Onayla” seçeneğine tıklayarak, Ziraat sanal banka kartı oluşturma işlemine dair onay veriniz.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları takip etmeniz durumunda sanal banka kartı oluşturma işleminiz tamamlanacaktır. Artık Ziraat sanal banka kartınızı tüm alışverişlerinizde kullanmanız mümkün olacaktır.

Ziraat Sanal Banka Kartı Nedir?

Tüketicilerin sanal kart konusunda, özellikle de banka kartına dair sanal kart konusunda sordukları ilk sorulardan biri de “Ziraat sanal banka kartı nedir?” sorusu olur. Sanal kredi kartı kavramı dışında böyle bir kavramın ortaya çıkması, doğal olarak tüketicilerin bu tarz bir soru sormalarına yol açar.
 
Ziraat Bankası hesabı ve banka kartı olan tüketicilerin, internet alışverişlerinde kendi banka kartlarının numaralarını, CVV kodlarını ve son kullanma tarihlerini değil de sanal banka kartı oluşturarak, çok daha güvenli bir şekilde banka kartı ile internet üzerinden alışveriş yapılmasına olanak sağlayan kart türüne Ziraat sanal banka kartı adı verilir. Limiti tüketiciler tarafından belirlenen bu kartın, internet alışverişlerinde bir nevi ana banka kartınızı arka planda tutarak çok daha güvenli olmasını sağlaması söz konusu olur. Bu nedenle Ziraat sanal banka kartı son derece önem taşıyan konulardan biridir.

Ziraat Sanal Banka Kartı Nasıl Kullanılır?

Ziraat sanal banka kartı oluşturan veya oluşturma arifesinde olan tüketicilerin direkt olarak “Ziraat sanal banka kartı nasıl kullanılır?” sorusunu sordukları bilinen bir gerçektir.
 
Tüketicilerin Ziraat sanal banka kartı kullanımı konusunda aşağıdaki adımları takip etmeleri yeterli olacaktır:
 • İlk olarak Ziraat internet bankacılığı veya mobil uygulamasına giriş yapınız. Ardından “Kartlar” adımına doğru ilerleyiniz.
 • Hemen sonrasında açılan ekranda ise “Sanal Kartlarım” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından açılan ekranda “Sanal Banka Kartlarım” sayfasına doğru ilerleyiniz.
 • Ardından açılan ekranın hemen üst kısmında sanal banka kartınıza dair kart numarası, alt kısımda kart limiti, hemen altında son kullanma tarihi ve son bölümde de CVV kodu yer alacaktır.
 • Bu bilgileri ister kopyalayarak isterseniz de kaydederek, internet üzerinden yaptığınız sanal POS harcamalarında doğru noktalara ilgili bilgileri yerleştirerek, Ziraat sanal banka kartı kullanımı yapabilirsiniz.

Ziraat Sanal Banka Kartı Limit Belirleme

Ziraat sanal banka kartı limit belirleme işlemi, hemen sanal banka kartının ilk olarak açıldığı veya oluşturulduğu aşamada yapılan bir işlemdir. Bu işlemin sadece bu aşamada değil, ilerleyen süreçte istediğiniz her an da yapılması söz konusudur.
 
Ziraat sanal banka kartınızın limitini belirleme konusunda aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:
 • Ziraat Bankası’nın internet şubesin veya mobil şubesine giriş yapınız. Ardından ana menüde yer alan “Kartlarım” seçeneğine doğru ilerleyiniz.
 • Ardından “Sanal Kartlarım” sayfasına giriş yapınız.
 • Bu aşamada ise “Sanal Banka Kartlarım” seçeneğine doğru ilerleyiniz.
 • Ardından sanal banka kartımı seçimi yapınız.
 • Sonrasında açılan ekranda ise alt kısımda yer alan “Limiti Değiştir” ekranına doğru ilerleyiniz.
 • Ardından açılan ekranda “Sanal Kart Limiti” kısmında bulunan bölüme yeni limit değerini giriniz.
 • Hemen ardından açılan ekranda da limit iade şekli belirleme işlemi yapınız ve ardından onay adımında alt kısımda bulunan “Onayla” seçeneğine tıklayarak, sanal kartınızın yeni limitini belirleyebilirsiniz.

Ziraat Sanal Banka Kartı İptal Etme, Kapatma ya da Silme

Ziraat sanal banka kartı iptali etme, kapatma ya da silme gibi işlemler, direkt olarak internet bankacılığı üzerinden ya da Ziraat Bankası mobil uygulaması üzerinden yapılabilecek işlemler değillerdir.
 
Ziraat sanal banka kartı iptali için ilk etapta 0850 220 00 00 numaralı telefonu arayarak, Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetleri üzerinden “Kart İşlemleri” menüsüne bağlanarak ve hemen sonrasında da müşteri temsilcisi ile iletişim kurarak, sanal banka kartınızın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Öte yandan size en yakın Ziraat Bankası’ şubesine giderek, “Gişe İşlemleri” bölümünden sıra numarası almanız durumunda da sanal kart kapatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Sanal Banka Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Ziraat sanal banka kartı oluşturan tüketicilerin akıllarında canlanan ilk sorulardan biri de “Ziraat sanal banka kartı borcu nasıl ödenir?” sorusudur.
 
Tüketicilerin Ziraat Bankası bünyesinde kullandıkları sanal banka kartı ile yaptıkları harcamalar için herhangi bir şekilde borç ödemelerine gerek yoktur. Bunun nedeni ise tüketicilerin zaten banka kartlarında bulunan bakiye doğrultusunda harcama yapabilmeleridir. Haliyle tüketiciler, herhangi bir ekstra ödeme yapmadan, direkt olarak banka kartlarında bulunan bakiye üzerinden sanal banka kartları ile harcama yapabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Ziraat Bankası sanal banka kartı nasıl kullanılır?
  Ziraat Bankası bünyesinde bulunan sanal banka kartının kullanımı için sanal banka kartının kart numarasını, CVV kodunu ve son kullanma tarihi öğrenmeniz yeterli olacaktır. Hemen internet bankacılığından bu bilgilere ulaşarak, internet alışverişlerinde direkt olarak kart kullanımı yapabilirsiniz.
 2. Sanal banka kartı nedir Ziraat?
  Tüketicilerin Ziraat Bankası banka kartlarını internet alışverişlerinde çok daha korunaklı bir hale getirebilmeleri adına kullandıkları kart türüne Ziraat sanal banka kartı adı verilir.
 3. Ziraat sanal kart nasıl alınır?
  Ziraat internet bankacılığı, mobil şube ve Ziraat Bankası şubeleri üzerinden Ziraat sanal banka kartı başvurusu kolaylıkla yapılabilir.
 4. Sanal kartın yıllık ücreti var mı?
  Ziraat Bankası bünyesinde kullanmış olduğunuz sanal banka kartının herhangi bir şekilde yıllık ücreti olmaz. Aynı şekilde Ziraat Bankası banka kartınızın veya hesap kartınızın da yıllık ücreti bulunmaz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler