Ziraat Bankası Kiralık Kasa

Ziraat Bankası kiralık kasa ücretleri ve Ziraat Bankası kiralık kasa hizmeti hakkında en güncel ve en detaylı bilgileri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Ziraat Bankası Kiralık Kasa Ücretleri ve Özellikleri | Detaylı İnceleme

Ziraat Bankası kiralık kasa ücretleri, kiralık kasa boyutları, özellikleri ve kiralık kasa fiyatları bugünkü makalemizde incelenmiş olacak. Kiralık kasa nedir? Aile videoları, fotoğraflar ve eski anıların saklandığı kutular yeri doldurulamaz hatıralardan bazılarıdır. Yangın, sel, vandalizm gibi felaketler bu değerli eşyaların bir kısmını saniyeler içinde yok edebilir. Anıları korumak için bu tür eşyaların bankada kiralık kasa içinde tutulması her zaman tavsiye edilir.
Güvenli bir kasa bu değerli eşyalarınızı kaybolmaya veya çalınmaya karşı koruyacaktır. Kiralık kasa sizi olağanüstü her türlü durumdan koruyan tek unsurdur. Ziraat Bankası kiralık kasa ise devlet güvencesinde bu hizmeti alabileceğiniz en güvenli yerdir. Bugünkü makalemizde kiralık kasa fiyatları gibi detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Ayrıca kiralık kasaya hangi eşyalar konulur bunları da göreceğiz.

Ziraat Bankası Kiralık Kasa Ücretleri ve Kiralık Kasa Boyutları - 2020 Yılı Güncellemesi

Ziraat Bankası Kiralık Kasa Ücretleri 2020 yılı güncel bilgileri aşağıdaki gibidir.

Kiralık Kasa Boyutu        Ücreti

Büyük boy                          650 TL
Küçük boy                           410 TL
Orta boy                              530 TL
Özel boy                              650 TL
Depozito                             410-740 TL

Ziraat Bankası’nda kiralık kasaya hangi eşyalar konulabilir?

Bankalardaki kiralık kasa içinde her türlü kıymetli evrağınızı ve özel eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Sadece yanıcı, patlayıcı ve uçucu maddelere izin verilmez. Ayrıca ruhsatsız silahlar ve yasadışı belgeler, uyuşturucu gibi yasadışı ürünler ve mallar da bankadaki kiralık kasalara konulamaz.

Bankadaki kiralık kasaların avantajları nelerdir?

Kiralık Kasanın Güvenliği
Kiralık kasalar yangına, sellere, patlamaya ve diğer felaketlere dayanıklı ve güvenli yerlere kurulurlar. Bankalardaki kiralık kasa, eşyalarınızı soyulmaya veya yok edilmeye karşı koruyacaktır. Kiralık kasalar ayrıca eşyalarınızın yanlış ellere geçmesini de önler.

Değerli eşyalarınızı korumanın uygun ve maliyetli bir yoludur
Kiralık kasalar diğer güvenlik sistemlerinden çok daha ucuzdur. Çoğu kasa, kasanın fiyatıyla karşılaştırılamayacak kadar pahalı şeyleri saklamak için kullanılır. Bazı öğelerin değiştirilmesi pahalı olduğundan güvenlik önemlidir. Bu yüzden en güvenilir yerler olan banka kasaları seçilir.

Tasarruf
Bu kasalar az veya çok miktarda parayı ya da kıymetli madeni düzenli olarak sakladığınız bir tasarruf hesabı olarak da kullanılabilir. Bu kasalar çok kullanılmadığı için, belirli bir süre içinde büyük miktarda birikebilir. Daha sonra bir proje üstlenmek ya da yatırım amacıyla kullanılabilir. Biriken bu para acil durumlarda sizi kurtarabilir.

Aile üyeleri değerli belgelerinizi nerede bulacaklarını bilecek
Kasalar hayati belgelerin saklandığı merkezi bir yer görevi görür. Herhangi bir sorun olması durumunda, aile üyeleri belgelerinizi çok kolay bir şekilde bulabilirler. İçinde tutulması gereken, ancak aile üyelerinin ulaşabileceği şeylerden bazıları; hastaneye yatış kayıtları, aşı kayıtları, ameliyat kayıtları, yedek anahtarlar ve doğum belgelerinin kopyaları.

Kiralık kasa mı yoksa ev mi daha güvenli? Bankadaki kiralık kasanın güvenliği

Para veya değerli eşyalarımız söz konusu olduğunda, onları mümkün olduğunca korumak istiyoruz. Bir evimiz, arabamız varsa veya bankada iyi bir miktarımız varsa mesela. O zaman tüm önemli belgelerimizi nereye koymamız gerektiğinden endişe duymamız gerekmeli öyle değil mi? Bu önemli bir konu. Onları evde bir yere koyarsak güvenli olmadığını düşünebiliriz. Bu nedenle onları bankadaki güvenli kasaya koymalısınız. Belgelerinizi ve değerli eşyalarınızı bu kutularda saklayabilirsiniz; bu kutular güvenli ve emniyetli olacaktır, bankaya güvenebilirsiniz.
Bunun ana nedeni, değerli eşyalarınızı kasalarda tutmanız durumunda çalınmayacak veya hasar görmeyecek olmasıdır. Özellikle de banka gibi korunan kurumlarda. Eşyalarınızı evinizde güvende tutarken her zaman koruyamayacağınız için bankalar genelde en iyi yoldur. Birçok kişi evde güvenli ortam oluşturamaz ve her zaman hırsızlık, deprem veya yangın gibi diğer doğal afetlerle karşı karşıya kalırlar. Ancak öte yandan, banka kasaları güvenli alanlarda bulunur ve eşyalarınız kesinlikle güvende olur.

Neden kiralık kasa tutmalıyım? Banka kiralık kasa bilgilendirmesi

Bu emanet kasalarının güvenli olup olmadığı konusunda şüpheniz mi var? Bankadaki kasalar; video kameralar ile takip edilirler. Ayrıca alarmlarla korunur ve yüksek güvenlikli kilitlerle düzgün bir şekilde sabitlenirler. Yani bu kasalara ulaşmanın bir yolu yok. Bu nedenle, hassas belgelerinize zarar gelmeyeceğini bilerek bu üst düzey gizliliğin tadını çıkaracabilersiniz, bankalar güvenlidir. Kiralık kasalar akrabalarınızın veya oda arkadaşınızın eşyalarınızı çalmasını önler. İşin özü; her türlü ortamda en güvenilir şeydir.

Bankaların çoğunda kutunuzu açmak ve kullanmak için özel bir odada yalnız kalırsınız, o alan size aittir. Hassas belgelerinizi koymak için bankalar dünya genelinde en iyi yer olarak kabul edilir. Bazılarınız ev kasasının güvenli bir banka kasasından daha iyi olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Belgelerinizi ihtiyacınız olduğunda hemen alabileceğiniz fikri cazip gelebilir. Evet, böylesi kolay görünebilir; bankaya gitmeye ve tüm o uzun prosedürleri uygulamaya gerek yok…

Ancak arkadaşlarınızla dışarıda takılırsanız ya da gece geç saatlerde partilere katılırsanız eve çok da erken gelemezsiniz! Belki gece boyunca hiç gelmezsiniz. Peki, onları böyle bir durumda 7/24 nasıl koruyabilirsiniz? Mümkün değil. Onları bankadaki kasalarda bulundurduğunuzda ise o kadar da endişelenmenize gerek yoktur. Yaz boyunca tatile gidip geri dönmeyebilirsiniz, kasa tuttuğunuzda bu hiç sorun olmaz.

Bir banka kasası kiralama işleminde ücretler oldukça makul görünüyor ve bazı evrak işlerini de yapmanız gerekiyor. Ancak kısa bir prosedürden sonra artık güvenilir bir kasanız olacak. Unutmadan hatırlatalım; pasaport, nakit veya tıbbi raporlar gibi herhangi bir zamanda acilen ihtiyaç duyabileceğiniz eşyalarınızı banka kasalarına koymamalısınız. İstediğiniz zaman onlara ihtiyacınız olabilir. Yani ehliyet, kartvizit, cüzdan gibi şeyleri bu kasalar koymamalısınız. Yine de son tercih sizin elbette, sonuçta kasa sizin öyle değil mi!

Sonuç
Her bireyin bir kiralık banka kasası opsiyonuna sahip olması önemlidir. Aşağıdaki durumlardan biri size uyuyorsa derhal bir bankada kiralık kasa tutmanız önerilir.

Yüksek suç mahallesinde yaşıyorsanız,
Varlıklı bir mahallede veya evde yaşıyorsanız,
Gözetimsiz bebek bakıcılarınız varsa,
Dadılar ve hizmetçilerle yaşıyorsanız
Evinizi birkaç günlüğüne de olsa gözetimsiz bırakacaksanız,
Güven problemi yaşıyorsanız… kiralık kasalar tam size göre.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler