Burgan Bank Hesap İşletim Ücreti

Burgan Bank 2022 yılı vadesiz hesap işletim ücreti bilgisini aşağıdaki tablodan görebilirsiniz. Burgan Bank’a hesap işletim ücreti aidatı ödememek için yapmanız gerekenlerle ilgili makaleyi aşağıda okuyabilirsiniz.

Açıklama
Toplam Ücret
Hesap işletim ücreti almıyor
0₺

Tüm bankaların Hesap İşletim Ücretlerini karşılaştırın!

Bankaların mevduat hesaplarından ayda bir, 3 ayda bir, yılda bir yada yılda iki kere tahsil ettiği kesintilere hesap işletim ücreti adı verilmektedir. Finansal kurumlar bu ücreti müşterilere sunulan bankacılık hizmetlerinin karşılığı olarak almaktadır. Makalemize Burgan Bank hesap işletim ücreti ne kadar, tahsilat dönemleri ne zaman ve Burgan Bank hesap işletim ücreti muafiyet şartları nelerdir konularında bilgi sahibi olmak isteyen okuyucularımız için yer verdik. Tüm bankaların hesap işletim ücretlerini bir arada görmek için tıklayın

BURGAN BANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ TAHSİLAT DÖNEMİ

Burgan Bank hesap işletim ücreti 2016 yılı için ayda bir tahsilat yapılmaktadır. Tahsilata Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi dahildir. Dolayısıyla Burgan Bank hesap işletim ücreti tahsilat döneminde vadesiz mevduat hesabınızdan sadece tabloda belirtilen tutar kesilir. Peki, banka müşterisinin birden fazla hesabı varsa her birinden ayrı ayrı hesap işletim ücreti kesilecek mi?

Burgan Bank müşterilerinin birden fazla vadesiz hesabı olsa dahi yalnız bir hesaptan ücret alınmaktadır. Böyle durumlarda ek bir ücret talep edilmez fakat hesap işletim ücreti tahsilatı herhangi bir hesabınızdan alınabilir. Ayrıca hesap işletim ücreti Burgan Bank uygulaması tüm TL ve YP cinsi vadesiz hesaplar için geçerlidir. Bankanın YP hesaplarından hesap işletim ücreti olarak tabloda belirtilen tutarın muadili olan döviz kesilir. Yabancı mevduat hesaplarından alınan ücretler için 0850 222 8 222 numaralı çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.

HESAP İŞLETİM ÜCRETİNDEN MUAF OLMAK İÇİN NE YAPILABİLİR?

Burgan Bank hesap işletim ücreti kesilmemesi için hesabınız üzerinden minimum 2 tane otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Burgan Bank'ta kredili mevduat hesabı açtırarak, 2 otomatik ödeme talimatı veren müşterilerden işletim ücreti talep edilmez. Ancak bankanın otomatik fatura için bütün firmalarla anlaşması bulunmamaktadır.

Burgan Bank hesap işletim ücretleri için ödeme talimatı verebileceğiniz anlaşmalı firmalar Türk Telekom ile cep telefonu operatörleridir. Hesap işletim ücreti tahsilat dönemi içerisinde bu firmaların faturaları için vereceğiniz talimatların en az birer defa gerçekleşmiş olması da şarttır. Ayrıca banka hesabınızda para olması otomatik ödeme talimatı konusunda önem arz eder. Çünkü Burgan Bank'ta hesap açma işlemlerinizin ardından ancak banka hesabınıza bir miktar para yatırarak muafiyet isteyebiliyorsunuz. Hesabında para bulunmayan müşterilerin vadesiz mevduat hesaplarına hesap işletim ücreti muafiyeti tanımlanmıyor.

Özel koşullar haricinde bazı Burgan Bank müşterilerinden de hesap işletim ücreti alınmaz. Bu müşteriler mevduat tipine ve meblağsına göre bankanın özel müşterileri olarak kaydedilmektedir. Ancak bu tip müşterilerin banka şubesine hesap işletim ücreti muafiyetini mutlaka onaylatması gerekmektedir. Aksi halde işletim ücreti tahsil edilmeye devam edecektir. Hesap işletim ücreti Burgan Bank konusunda detaylı bilgi almak isterseniz size en yakın Burgan Bank şubesine giderek müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

2022 yılı güncelleme:

T.C. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, 18.11.2015 tarihli 2015/1215 esas numaralı kararında Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 13. maddesinin 1. fıkrasının ve buna bağlı olan Ek-1'de yer alan 2.1. Hesap İşletim Ücreti yönünden yürütmenin durdurulmasına oy birliği ile karar vermiştir. Dolayısıyla Danıştay tarafından yürütmenin durdurulması kararı kapsamında finansal tüketicilerden yurt içi şubelerde hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.