TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

Denizbank IBAN Sorgulama - Öğrenme

Denizbank IBAN Sorgulama
Denizbank Hesabı IBAN numarasını Denizbank İnternet sitesi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Denizbank IBAN No Hesaplama https://www.Denizbank.com/hesaplama-araclari/ adresindeki Denizbank Hesaplama Araçları Sayfası’ndan IBAN Sorgulamayı seçmelisiniz. Hesaplama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki bilgilere gereksinim duyacaksınız:

  • Denizbank Hesabının açıldığı il ve ilçe.       
  • Denizbank Hesap Numarası
  • Denizbank Ek Numara

Denizbank Şube İl ve İlçesi; Hesaba ait İl ve İlçe bilgileri seçilmelidir. (Örneğin: İstanbul – Bayrampaşa). Şube Kodu bilgisine gerek yoktur.

Denizbank Hesap No ; 8 Hanelidir. Hesap numaranızdaki ilk 4 haneden sonraki 8 hanede yazan numarayı girmelisiniz.

Denizbank Ek No ; 5 hanelidir. Hesapla butonuna tıkladığınızda Denizbank Hesabınıza ait IBAN numarası oluşacaktır.

Denizbank IBAN Numarası Kaç Hanelidir?

Tüm bankaların IBAN numarası 26 hanelidir.

Denizbank IBAN Numarası ile Neler Yapabilirsiniz? IBAN Numarası Neden Gerekli?

Denizbank Hesaplar Arası Para transferi yanı sıra, EFT ve Havale işlemleri yapabilirsiniz. IBAN Numarasını bilmeniz bu işlemleri daha kısa sürede yapmanıza yardımcı olacaktır.

IBAN Hesaplama işlemini sadece kendi hesabınız için değil, para transferi gerçekleştireceğiniz başka bir hesap için de kullanabilirsiniz. Bunun için de yukarıda yazan 3 bilgiye ihtiyacınız olacak. Para göndereceğiniz hesabın IBAN numarasını biliyor olmanız, işleminizi çok daha kısa sürede yapmanızı sağlar.

IBAN Doğrulama Nedir?

IBAN No Kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim? IBAN Numarası Hangi Bankaya Ait? IBAN Hesaplama Araçlarıyla hesapladığınız IBAN Numaranızı ya da işlem yapacağınız karşı tarafın IBAN Numarasını şu adresle doğrulayabilirsiniz: Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu Doğrulama Sayfası Bu sayfa ile girdiğiniz IBAN Numarasının kime ait olduğunu ve hangi bankaya ait olduğunu kontrol edebilirsiniz. IBAN Geçerlilik Hesabını da böylece yapmış olursunuz.

Yurtdışı IBAN Numaralarının doğruluğunu yine bu sayfadan kontrol edebilirsiniz. Yurtdışı IBAN numarasının kime ve hangi bankaya ait olduğunu böylelikle öğrenebilirsiniz.