Denizbank Satılık Gayrimenkuller, İcradan Satılan Evler, Konutlar, Daireler

Denizbank’tan satılık gayrimenkuller; icralık işlemleri başlatılmış olan ipotekli meskenlerin, iş yerlerinin, arsa ve tarlaların satılmasını ifade ederler. Bankalar, normal piyasalara nazaran daha uygun fiyatlar ile bu ürünlere erişmenize imkân verdiğinden, tercih sebebi olmaktadır. İhtiyaçtan ya da yatırım amacıyla uygun fiyatlara sahip olabileceğiniz.

Denizbank’tan satılık gayrimenkuller ile ilgili her evreyi içeriğimizde bulabileceksiniz. Sizler de Denizbank’a ait satılık taşınmazları incelemek ve satın almak isterseniz, yazımızı inceleyebilirsiniz.

Denizbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Denizbank’tan satılık gayrimenkuller; spot piyasalarda, normal piyasa koşullarına satılan mesken, iş yeri gibi taşınmazlardan ve taşıtlardan daha uygun ve avantajlı fiyatlara alıcı bulabilmektedir. Denizbank, ülke genelinde geniş bir bankacılık ağına sahip olduğundan; yüzlerce şubesiyle ve mobil kanallarıyla milyonlarca kişiye hizmet sunmaktadır.

Bankanın ekonomik faaliyetleri arasındaki en önemli hizmeti şüphesiz kredilerdir. Konut kredileri, araç kredileri gibi tüketicilerin rağbet gösterdikleri kredilerde; kredi kullanan kurum ya da şahıslar, almış oldukları kredileri geri ödeme güçlüğü yaşayabilmektedir. Bunun bir sonucu olarak banka ipotek karşılığında kullandırmış olduğu krediye karşılık satın alınan taşınmazları ya da araçları satışa çıkarmaktadır. Denizbank’tan satılık gayrimenkuller bankanın kendi internet sitesi üzerinden ve doğrudan teklif usulü ile satılmaktadır.

Denizbank’tan Satılık Taşınmazlar Almak Avantajlı Mıdır?

Denizbank’tan satılık gayrimenkuller daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi normal piyasa koşullarına göre daha uygun fiyatlara alıcı bulabilirler. Zira en önemli sebepleri arasında, gayrimenkul ürünlerinin artık ikinci el statüsünde değerlendirilmesidir. Kredi kullanan kurum ya da şahıslar ürünü 5 ay önce satın almış olsa da bu durum değişmez. Bunun yanında bankalar, ellerinde taşınmazlar ya da araçlar tutmak istemezler. Bunun yerine nakit para bulundurmak ve piyasaya kredi gibi enstrümanlar ile destek vermek amacındadırlar. Bu nedenle asetlerinde bulunan gayrimenkulleri bir an önce elden çıkarmak amacı güderler.

Bankalar, kanunları uyarınca para alış – verişi esnasında dekont kesen kurumlardır. Bu da bir satış esnasında fatura kesmelerine gerek kalmadığını gösterir. Bu nedenle KDV ödemezler ve alıcı da KDV ödemeyecektir. Bunun yanında önemli bir diğer nokta da Denizbank’tan satılık gayrimenkuller için muhammen bedel üzerinden satım işlemi gerçekleşir. Muhammen bedel, bilirkişi tarafından değerlemeye konu taşınmaz biçilen hak ediş bedelidir.

Bankalar özelinde satılık gayrimenkuller satın almanın bir avantajı da emlak komisyonu kavramının olmamasıdır. Normal şartlarda bir gayrimenkul satın alırken KDV tutarı ile emlakçı komisyonu da ödemeniz gerekir. Ayrıca diğer bankaların uyguladığı aracı siteler yardımıyla gayrimenkul satışı yöntemini Denizbank tercih etmemektedir. Her banka kendi istediği yöntem ile ellerindeki asetleri satışa çıkarmaktadır.

Denizbank’tan Satılık Taşınmazların Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Denizbank’tan satılık gayrimenkuller için bilir kişilerin belirlediği raporlardaki esas fiyat geçerlidir. Ödenemeyen kredilerden doğan sorumluluğunu yerine getirememiş kurum ya da kişilerin gayrimenkulleri öncelikle icra daireleri üzerinden satışa çıkarılırlar. Bu süreçte ederini bulamamış ya da banka tarafından satış tutarı yeterli bulunmayan gayrimenkul ya da araç için bankanın avukatı devreye girerek gayrimenkulü satın alır. Böylece bankanın asetine geçen taşınmaz Gayrimenkuller Denizbank’tan Satılık Gayrimenkuller sayfalarında satışa sunulur.

Bunun yanında Denizbank’a ait Ekipmanlar bölümü de bulunmaktadır. Bu bölümde iş makinelerinden tutun da sektörel pek çok malzemeyi satın almak için teklif verebilirsiniz.

Denizbank’tan Satılık Gayrimenkul Nasıl Alınır?

Denizbank’tan satılık gayrimenkul ihalesine girerek gayrimenkul gibi bankanın asetlerini satın alabilirsiniz. Denizbank, diğer aracı internet siteleri aracılığında satışlarını gerçekleştirmez. Satılık asetlerini kendi internet sitesi üzerinden müşterilerine sunar. Beğendiğiniz bir gayrimenkul için bankanın açmış olduğu ilana başvurmanız gerekir. Bu bölümde başvuru süreci ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Denizbank Satılık Gayrimenkul İlanına Nasıl Başvuru Yapılır?

Denizbank satılık gayrimenkul ilanları banka internet sitesinde Hakkımızda bölümünde yer almaktadır. Bu bölüme geldiğinizde sizi üç temel yapı karşılar; Gayrimenkuller, Taşıt Araçları, Ekipmanlar. İlanlarını görmek istediğiniz kategoriyi seçtikten sonra altta bulunan arama alanında il, ilçe bilgileri ya da tür bilgilerini doldurarak istediğiniz gayrimenkul türünü seçerek bankaya teklifinizi iletmeye başlayabilirsiniz.

İyi bir araştırma sonucunda istediğiniz gayrimenkulü bulduğunuzu varsayarsak, sırada kaparo bedelinin ödenmesi bulunuyor. Denizbank’ın gayrimenkuller için istediği kaparo oranı ise ürünün yüzde 3’üdür. Bankanın ürününe başvurmanızdan önce bu kaparo tutarının ödenmesi önemlidir. Diğer bankaların ya da aracı internet sitelerinin yöntemlerinde olduğundan farklı olarak Denizbank’ın satış süreci ve koşulları daha esnetilmiş hissettirir. Bu açıdan kaparo bedelinin ödenmesi sonrasında başvuru süreci tamamlanmaktadır. Dilerseniz sadece kaparo bedelini değil, taşınmazın istenen toplam tutarını da ödeyebilirsiniz.

Diğer bankaların uyguladığı yöntemlerin bazılarını kanunen Denizbank da uygular. Satış Şartnamesini linkten indirerek imzalayıp size en yakın Denizbank şubesine giderek işlem yapmanızı öneriyoruz. Kaparo ödemenizi de yine bu banka şubesinin yönlendirmesi ile yaparsanız sağlıklı bir sonuç alacaksınızdır.

En yakın Denizbank şubesini hemen öğrenmek isterseniz, Denizbank Şubeleri sayfamızı inceleyerek; İl, ilçe bilgilerini girdikten sonra aratabilir ve konumunuza en yakın şubeleri öğrenebilirsiniz.

İstenen Belgeler Nelerdir?

Bununla ilgili Denizbank internet sitesinde ya da satış şartnamesinde açık bir cümle görülmese de banka şubelerinden başvurmak isteyen müşteriler için yanlarında götürmelerini önerdiğimiz belgeleri aşağıda sunuyoruz.
  • Alıcının kimlik fotokopisi (Kurumlar için yetkilinin kimlik fotokopisi)
  • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (Tüzel kişiler)
  • Yetki belgesi (Tüzel kişiler)
  • Vergi levhası fotokopisi (Tüzel kişiler)
  • İmza sirküleri (Tüzel kişiler)

Teminat (Kaparo) Bedelini İlk Yatırmak Önemli Midir?

Denizbank satış şartnamesinde bulunan maddeye göre, başka bir müşteri ile aynı teklifi vermişseniz ilk teklifi veren avantajlıdır. Buna dikkat edilmesi gerekir.
Bu noktada belirtelim, kaparo bedelini ya da tutarın tamamını yatırmak istediğinizde bankanın gösterdiği IBAN numarasına; teklif sahibinin adı, soyadı, taşınmazın ada – parsel bilgisi ve (kaparo yatırıyorsanız) kaparo bedeli yazılmalıdır.

Denizbank’tan Satılık Gayrimenkul Satışı Nasıl Yapılıyor?

Başvuru işleminin sonucunda, Denizbank’tan satılık gayrimenkul başvurunuz için kısa süre içerisinde yanıt gelecektir. Gelen yanıt satışın size yapılmasının kararlaştırıldığı da olabilir, sizden düşük teklif sunan bir katılımcının fiyat artırma kararı ile başvurması sonucunda banka açık ihale yapma kararını da size bildirebilir. Bu karar bankanın inisiyatifindedir. Satışın size yapılması kararı aldıysanız, artık satış aşamasına geçtiğiniz anlamına gelir ve işlemlere başlayabilirsiniz. Eğer bu süreçte yalnızca kaparo bedelini yatırmışsanız, sonraki adım tutarın tamamını bankaya ödemektir.

Teklif sonucunda bankadan taşınmaz ürününü satın almaya hak kazandığınız durumda, en geç 10 gün içerisinde banka tapu devrini gerçekleştirecektir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise eğer satın alma işleminden herhangi bir nedenle vazgeçerseniz kaparo haricinde yatırmış olduğunuz bedel size iade edilecektir. Yüzde 3 oranındaki kaparo bedeli ise size iade edilmemektedir.

Denizbank Satılık Taşınmazlar Kredi İle Satın Alınabilir Mi?

Beğendiğiniz ve satın almak istediğiniz Denizbank’tan satılık gayrimenkuller için kredi imkânı sunulmaktadır. Dilerseniz Denizbank’tan dilerseniz farklı bankalardan bu ürünler için kredi kullanabilirsiniz. Ancak elbette konut ya da taşıt kredileri kullanabilmeniz için bu ürünlerin kredi kullanılabilir ürünler olmaları önemlidir. Başvuru süreci öncesinde ilan altındaki Satılık Yönetimi bölümünde bulunan telefon numaralarını arayarak kredi durumlarını sorun.

Denizbank Konut Kredisi kullanarak ya da Denizbank Taşıt Kredisi kullanarak mesken, iş yeri ya da araç sahibi olabilmek için linklere tıklayabilir ve bankanın sizin için sunmuş olduğu kredi oranlarını inceleyebilirsiniz.

Denizbank’tan Satılık İlanlarına Başvurmadan Önce ve Başvuru Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Denizbank satılık ilanlarına başvurmadan ve başvurduktan sonra dikkat edilmesi elzem bazı koşullar bulunmaktadır. Banka herhangi bir aracı ile çalışmadığından ve bankadan hiçbir yetkili size satın alacağınız taşıtı ya da gayrimenkulü tanıtmayacağından, kendi araştırmalarınızı kendiniz yapmalısınız. Sadece internet üzerinden yapacağınız araştırmalarla; ürünlerin fotoğraflarına bakarak, ürün yazılarını okuyarak satın alma işlemi yapmamalısınız. Satın aldığınız ürünün istediğiniz ya da beklediğiniz gibi çıkmaması sonrası bankaya hak talebinde bulunamazsınız. İmzalamış olduğunuz satış şartnamesi ile banka kendini güvence altına almıştır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, kesinlikle satın almayı düşünmediğiniz ya da emin olmadığınız bir gayrimenkul için bankaya kaparo tutarı ödemeyiniz. Zira yine satış şartnamesinde alenen belirtildiği gibi değerlendirme sonucu size satış gerçekleştirilmek istenirse, kaparo tarafınıza iade edilmeyecektir. Zira kaparo cayma tazminatı olarak nitelenmektedir.

Diğer bankalardan satılık gayrimenkuller