Fibabanka Hesap İşletim Ücreti

Fibabanka’daki hesap işletim ücretinin ne kadar olduğu aşağıdaki tabloda yer alıyor. Fibabanka hesap işletim ücreti muafiyeti konusunda ve banka aidatları hakkında da bilgi alabilirsiniz

Açıklama
Toplam Ücret
Hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
0₺

Tüm bankaların Hesap İşletim Ücretlerini karşılaştırın!

Fibabanka hesap işletim ücretleri kapsamında 3 ayrı hesap tipi için uygulama belirleyen bankadır. Bu hesap tipleri; Türk Lirası vadesiz mevduat hesabı, Dolar vadesiz mevduat hesabı ve Euro vadesiz mevduat hesabıdır. Fibabanka'da yabancı para cinsinden açılan vadesiz mevduat hesaplarından alınan hesap işletim ücreti aynı miktardadır. Her ikisinden de 2 Dolar/Euro hesap işletim ücreti tahsil edilmektedir. TL üzerinden açılan hesaplarda ise ücret ve komisyon farklılıkları bulunmaktadır. 

FİBABANKA HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ÖDEMEMEK İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Fibabanka yıllık hesap işletim ücreti üzerinden yüzde 5 oranında Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi alındığı için Bankaların Hesap İşletim Ücretleri tablosunda belirtilen Fibabanka hesap işletim ücretine BSMV de eklenerek tahsilat yapılmaktadır. Hesap işletim ücreti ödemek istemeyen tüketicilerin uygulayabileceği birkaç yöntem bulunmaktadır.

Hesap işletim ücreti otomatik ödeme talimatı Fibabanka uygulaması işletim ücreti ödemekten muaf olabilirsiniz. Ancak banka bu konuda net bir prosedüre sahip değildir. Bu nedenle size en yakın Fibabanka şubesine giderek, 2 adet fatura ödemesi için talimat vereceğinizi söyler ve şubedeki yetkili personele bu talimatı onaylattırırsanız Türk Lirası ve yabancı para mevduat hesaplarınızdan hesap işletim ücreti alınmayabilir. Size bu konudaki tavsiyemiz Fibabanka banka hesabı açma işlemlerinizden önce mutlaka hesabın açılacağı şubedeki yetkililer ile birebir görüşmeniz ve onay alarak hesap açtırmanızdır. İlk başta da belirttiğimiz gibi bankanın hesap işletim ücreti muafiyeti ile ilgili net bir uygulaması bulunmamaktadır.

FİBABANKA HESAP İŞLETİM ÜCRETİ TAHSİLAT DÖNEMİ

Hesap işletim ücreti tahsilat dönemi Fibabanka'da aylıktır. Hesap açılışının ardından her ay tahsil edilen bu ücret hesabınızdan otomatik olarak çekilmektedir. Ancak yukarıdaki belirttiğimiz muafiyet şartını sağlarsanız, Fibabanka hesap işletim ücreti talep etmez. Söz konusu şartı sağladığınız halde banka kesintisi yapılıyorsa Fibabanka hesap işletim ücreti iadesi isteyebilirsiniz.

Fibabanka hesap işletim ücreti geri alma talebinde bulunmak için kesintiyi kanıtlayan dekonta ve hesap işletim ücreti itiraz dilekçesine ihtiyacınız olduğunu unutmayınız. Bankaların hesap işletim ücreti iadesi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Fibabanka hesap işletim ücretleri hakkında aklınıza takılan sorular için 444 88 88 telefon bankacılığını arayabilirsiniz. Fibabanka ürün ve hizmetleri hakkında bilgi almak için 5'i, müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için 0'ı tuşlayınız. Hesaplarınızdan yapılan kesintilerle ilgili ATM bankacılığını kullanarak da inceleme yapabilirsiniz.

Güncelleme:

T.C. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, 18.11.2015 tarihli 2015/1215 esas numaralı kararında Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 13. maddesinin 1. fıkrasının ve buna bağlı olan Ek-1'de yer alan 2.1. Hesap İşletim Ücreti yönünden yürütmenin durdurulmasına oy birliği ile karar vermiştir. Dolayısıyla Danıştay tarafından yürütmenin durdurulması kararı kapsamında finansal tüketicilerden yurt içi şubelerde hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.