QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti

2022 yılı QNB Finansbank hesap işletim ücreti bilgisine aşağıda yer alan tablodan ulaşabilirsiniz. QNB Finansbank’tan hesap aidatı ödemeden nasıl hesap olacağınızı alt tarafta yer alan makaleden okuyabilirsiniz. 

Açıklama
Toplam Ücret
Hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
0₺

Tüm bankaların Hesap İşletim Ücretlerini karşılaştırın!

Düzenli ödemeleriniz, EFT, havale, para çekme ve kart ödemeleriniz gibi bankacılık işlemleriniz için kullandığınız banka hesabınızdan aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık periyotlarla tahsil edilen tutara hesap işletim ücreti adı verilmektedir. Türk Ticaret Kanunu'nun ilgili maddesindeki hükme göre bankaların bütün işlem ve hizmetleri üzerinden masraf ve ücret alınmasına izin verildiği için hesap işletim ücretinin yasal dayanağı olduğu bilinmektedir.

QNB FİNANSBANK HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİ

QNB Finansbank hesap işletim ücreti olarak bankanın ürün ve hizmet ücretleri tablosunda belirtilen tutara Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi dahildir. Ayrıca Finansbank yıllık hesap işletim ücreti tahsilatında müşteri bazı alınarak fiyatlandırma yapılır. Müşterinin kaç tane hesabı olursa olsun hesap işletim ücreti QNB Finansbank tarafından belirtilen tutar müşterinin sadece bir hesabından tahsil edilir.

QNB Finansbank hesap işletim ücreti haricinde banka yılda bir kez de hizmet bedeli talep etmektedir. Ayrıca vadesiz mevduat hesaplarında olduğu gibi DTH hesapları da Finansbank hesap işletim ücretine tabidir.

QNB FİNANSBANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ TAHSİLAT DÖNEMİ

QNB Finansbank hesap işletim ücreti tahsilat dönemi her 3 ayda bir olarak belirlenmiştir. Tahsilat dönemlerinde kontrolü sağlanan hesaplarda para olmama durumu ortaya çıkarsa, izleyen dönemlerde tamamen yada bakiye yeterince kesinti yapılır. Döviz Tevdiat Hesapları'nda da Finansbank hesap işletim ücreti tahsilat dönemi aynıdır.

QNB Finansbank hesap işletim ücretleri ile ilgili muafiyet sağlanan bazı imkanlar sunulmaktadır. Özellikle hesap işletim ücreti almayan banka hesabı olarak bilinen enpara.com uygulaması bankanın müşterilerine sunduğu en güzel imkanlardan biridir. Finansbank enpara internet şubesi aracılığıyla açacağınız mevduat hesabından hesap işletim ücreti alınmaz. Enpara.com'da TL, Euro ve USD cinsinden birer adet banka hesabı açma ve bu hesaplardan üzerinden işletim ücreti ödememe ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. 

Hesap işletim ücreti Finansbank ile ilgili www.qnbfinansbank.com adresinden, QNB Finansbank şubelerine asılan ücret ve komisyon tablolarından yada 0850 222 0 900 müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Şunu da belirtmekte fayda var ki 180 günden uzun süredir işlem yapmadığınız QNB Finansbank hesaplarınızdan hesap işletim ücreti alınamaz. Ayrıca 360 günden daha fazla süredir işlem görmeyen QNB Finansbank hesabınızda bakiye olmaması durumunda, hesap aktifken yansıtılmış işletim ücreti varsa dahi bu ücretler silinir. Sadece 90 günden kısa zamandır QNB Finansbank müşterisi olan tüketicilerden, banka müşterisi oldukları süre kadar hesap işletim ücreti tahsil edilebilir. Bu tahsilatın yapılabileceği, bankada hesap açma işlemleriniz sırasında imzaladığınız sözleşmede yer almaktadır.

2022 Güncelleme:

T.C. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, 18.11.2015 tarihli 2015/1215 esas numaralı kararında Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 13. maddesinin 1. fıkrasının ve buna bağlı olan Ek-1'de yer alan 2.1. Hesap İşletim Ücreti yönünden yürütmenin durdurulmasına oy birliği ile karar vermiştir. Dolayısıyla Danıştay tarafından yürütmenin durdurulması kararı kapsamında finansal tüketicilerden yurt içi şubelerde hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.