TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti Bankası 2015 EFT Saatleri değişti. Garanti Bankası müşteri ihtiyaçları ve memnuniyetini göz önünde bulundurarak yaptığı bu değişiklikle EFT Kapanış Saati’ni 15 dakika ileri aldı. Böylece Garanti Bankası Müşterileri banka hesaplarından başka bir banka hesabına yapacakları EFT işleminde 15 dakika gibi fazla bir süre avantajından faydalanabiliyorlar. Ayrıca Garanti bankasından internet bankacılığı, mobil bankacılık şube ve telefon bankacılığı kanalları ile de EFT işlemi gerçekleştirilebiliyor.
 

Garanti Bankası EFT Saati Kaçta Başlıyor?

Garanti Bankası 2015 EFT Saati09:00 veGaranti Bankası 2015 EFT Bitiş Saati 17:15’tir.  Bu saatler arasında yapacağınız bir EFT işlemi sonucunda yatırmış olduğunuz para karşı tarafın banka hesabına aynı gün geçiyor. Garanti Bankası hesabınızı kullanarak 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz bir EFT işlemi ise diğer bankalarda olduğu gibi bir sonraki gün sonuçlanıyor. Cuma günü 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz EFT işleminiz ise hafta sonunu takip eden ilk mesai gününde sonuçlanacaktır.
Garanti Bankası EFT İşlemi Ne Kadar Sürer?
 
Garanti Bankası EFT İşlem Süresiyaklaşık 5 dakika ile 10 dakika arasında sonuçlanıyor. Fakat bankanın işlem yoğunluğunun arttığı saatlerde bu süre 30 dakikaya kadar çıkabiliyor. Bu yüzden Garanti Bankası EFT İşlemleriiçinbankanın yoğunluk saatlerini de göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Garanti Bankası EFT Sorgulama

Gerçekleştirdiğiniz EFT işleminiz sonucunda yatırdığınız para karşı taraf hesabına geçmemiş iseGaranti Bankası EFT Sorgulama yapmanız gerekmektedir. Garanti Bankası EFT Sorgulama İşlemi yapmadan önce EFT işleminiz üzerinden makul bir sürenin (5 – 30 dakika) geçmiş olmasını beklemenizi öneriyoruz.Çünkü yukarıda belirttiğimiz üzere banka yoğunluğu dolayısıyla bir gecikme söz konusu olabilir.Makul süreler aşılmış fakat paranız karşı taraf hesabına hala geçmemiş ise birinci adım olarak EFT işleminizi, hesap bilgilerinizi önce kendiniz tekrar kontrol etmelisiniz. Hesap bilgilerinizde de bir sorun görünmüyorsa ikinci adım olarak Garanti Bankası hesabınızın bağlı olduğu Banka Şubesini aramanız gerekmektedir. Bu işlemi telefon bankacılığı aracıyla da yapabilirsiniz. Banka müşteri hizmetleri gönderici ve alıcı hesap bilgilerinin doğruluğunu, uyuşup uyuşmadığını kontrol edecek gerekirse EFT işleminizi iptal ya da tekrar edecektir.