150 Bin TL Hibe İçin Başvurular Başladı

TÜBİTAK tarafından verilen 150 bin TL hibe için TEB başvuruları kabul etmeye başladı.
11 Temmuz 2015 Cumartesi 10:06


TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında 150 bin TL hibe veriyor. Bu hibeden yararlanmak isteyen girişimciler Türkiye Ekonomi Bankası'na başvuruda bulunabilecekler.

150 BİN TL HİBE İÇİN BAŞVURULABİLECEK TEK BANKA TEB

TEB Girişim Bankacılığı, yenilikçi ve katma değerli iş fikirlerini ekonomiye kazandırma amacıyla girişimcilere destek vermeye devam ediyor. TEB, TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında verilen hibe için başvuru yapılabilecek kuruluşların listesindeki tek banka oldu.TEB, TÜBİTAK'ın program kapsamında verdiği 150 bin TL hibe için başvuruları kabul etmeye başladı. Ayrıca Türkiye Ekonomi Bankası, girişimcilere özel BİGG TEB Girişim Evi projesini de hayata geçirdi.

TEB Girişim Bankacılığı, yenilikçi iş fikrine sahip olan girişimcilere Danışman Banka anlayışıyla her konuda yol göstermeye devam ediyor. TEB Girişim Evi projesi hayata geçirildiğinden bu yana girişimcilere eğitim, danışmanlık ve mentorluk desteği veriliyor. TEB'in ücretsiz sunduğu destekler sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Girişimcilere iş yönetim danışmanlığı, yatırımcı buluşmaları ve network marketing ile müşteri edinme gibi imkanlarda sunuluyor.TEB, Türkiye'nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı'na sahip olduğu için TÜBİTAK’tan hibe almak isteyenlerin 1. aşama başvurularını kabul edecek olan 17 kuruluş arasında uzmanlığı ve bilgi birikimiyle yer alan tek banka oldu.

TÜBİTAK'A DOĞRUDAN YAPILAN HİBE BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEK

TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında verecek olduğu hibeler için başvuruları doğrudan almayacak. Başvuruları, BiGG 1. Aşama Uygulayıcı Kuruluş Çağrısı için belirlenen 17 kuruluş üzerinden alacağını açıkladı. TÜBİTAK 150 bin TL hibesi için başvuruda bulunacak girişimcilerin gidebileceği tek banka ise TEB oldu. Programdan yararlanmak isteyen girişimciler TEB'e başvuru yaptıklarında 21 gün süren BiGG TEB Girişim Evi 1512 Girişim Seçme StepUP Programı’na alınacaklar. Özel olarak oluşturulan bu program uygulama, kişisel, girişimcilik ve teknik eğitimler olarak dört ana modülden oluşacak. Programın sonunda başarılı olan girişimciler 2. aşama için aday olarak TÜBİTAK'a yönlendirilecekler.
HİBEYİ ALABİLMEK İÇİN ABD SİLİKON VADİSİ'NDE MENTORLUK DESTEĞİ TEB

Girişim Bankacılığı'na TÜBİTAK’ın vereceği hibeler için başvuruda bulunan girişimcilere özel oluşturulan programda TÜBİTAK’a başvuru sürecinde donanımlı olabilmeleri için eğitimler verilecek. Programda başarılı olan girişimciler ise ABD Silikon Vadisi’ndeki T-Jump TEB Girişim Evi Noktası’na gitmeye hak kazanacak. Bir hafta sürecek olan bu ziyarette mentorluk desteği verilerek girişimciler daha donanımlı hale getirilecekler. Ayrıca girişimciler Microsoft BizSpark Plus teknolojisini ücretsiz kullanma hakkına sahip olacak.

TEB'DEN GİRİŞİMCİLERE ÖZEL FIRSATLAR

Türkiye Ekonomi Bankası TÜBİTAK hibesi için aday olan girişimcilere özel fırsatlar sunuluyor. TEB tarafından, TÜBİTAK’ın vereceği hibeler girişimcilerin hesaplarına geçene kadar sıfır faizli krediler de verilecek. Girişimcilere bu süreçte kullanabilmeleri için bir ay süre ile 10 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlanacak. Bununla birlikte girişimcilerden bir yıl boyunca hesap işletim ücreti, havale/EFT ve şirket kredi kartı ücreti alınmayacak. TEB tarafından, TÜBİTAK’ın desteklerinden faydalanmaya hak kazanan adaylara eş finansman veya teminat mektubu da sağlanabilecek.

Girişimciler TEB’in piyasa bilgisinden ve network marketing havuzundan faydalanabilecekleri gibi ücretsiz reklam yapabilme ve iş fikirlerini değerlendirebilme gibi sunulan birçok avantajdan da yararlanabilecekler. Ayrıca TÜBİTAK 1. aşamayı geçen girişimcilere ihracat potansiyeli bulunan projelerin sahipleri arasında yer alma avantajı da verilecek.

BAŞVURULAR TEB KOBİ TV'ye YAPILACAK

Hibeden yararlanabilmek için başvuruda bulunacak girişimciler ilk olarak TEB Girişim Evi 1512 Girişim Seçme StepUP Programı’na dahil olmalıdırlar. Bu program kapsamında yer alabilmek için TEB KOBİ TV üzerinden başvuruda bulunmaları gerekiyor. 31 Temmuz Cuma günü son gün olan başvurular için www.tebkobitv.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler