19. BES Şirketi Katılım Emeklilik Oldu

Kuveyt Türk Katılım Bankası ile Albaraka Türk Katılım Bankası ortak kurduğu Katılım Emeklilik, faizsiz emeklilik planları sunan ikinci BES şirketi olacak.
31 Mart 2014 Pazartesi 01:04


Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) katılım hızla büyürken sektörün yeni oyuncusu ısınma turları atmaya başladı. Mayıs ayında tanıtım kampanyaları yapmaya hazırlanan sektörde 19’uncu şirket olan Katılım Emeklilik’in yeni logosu da ortaya çıktı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası ile Albaraka Türk Katılım Bankası’nın ortak girişimi olan Katılım Emeklilik, faizsiz emeklilik planları sunan ikinci BES şirketi olacak. Bilindiği gibi Bank Asya'nın iştiraki olarak kurulan Asya Emeklilik ve Hayat, faizsiz emeklilik sunan ilk BES şirketi olmuştu ve halen faaliyetlerini sürdürüyor.  
  Geçtiğimiz günlerde Albaraka Türk Strateji ve Vizyon Toplantısı’nda bir sunum gerçekleştiren Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, katılımcı olan şube müdürlerine BES’i anlattı.
Her sene gerçekleştirilen Albaraka Türk Strateji ve Vizyon Toplantısı’na katılan Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, şube müdürleriyle Katılım Emeklilik’in kuruluş sürecini ve hedeflerini paylaştı. 

“Katılım Emeklilik En Hızlı Kurulan Sigorta Şirketi”

Katılım Emeklilik’in Albaraka Türk ve Kuveyt Türk gibi Türkiye’nin iki büyük katılım bankasının güç birliğinden ortaya çıktığını belirten Ayhan Sincek, bunun bir ilk olduğunun da altını çizdi.
An itibarıyla Katılım Emeklilik’in en hızlı kurulan sigorta şirketi olduğunu belirten Sincek, Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili bilgiler verdi. Şube müdürlerinin sorularını da yanıtlayan Sincek, Katılım Emeklilik olarak sektöre yeni ürünlerle birlikte yeni bir heyecan getireceklerini de vurguladı. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler