2. dönem hibe desteği başvuruları başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, engellilerin kendi işlerini kurabilmeleri adına 2. dönem hibe desteklerinin başladığını söyledi.
15 Haziran 2020 Pazartesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlar için müjdeli haberler verdi. Bakan Selçuk, gibe desteğinin 65 bin TL'ye kadar çıktığını ve 2.dönem hibe desteği başvurularının da başladığını belirtti. Bakan Selçuk, 2014 yılından bu yana engelliler için birçok destek çalışması gerçekleştirdiklerini belirtirken, 2 bin 291 engelli vatandaşın işyeri kurma konusunda desteklendiğini ve bu desteklerin tutarının toplam 96 milyon TL'ye ulaştığını ekledi.

Normal şartlarda engellilere işyeri kurabilmeleri adına verilen desteğin 50 bin TL olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, bu tutarın güncellenerek 65 bin TL'ye çıkarıldığını belirtti. Ayrıca Bakan Selçuk, söz konusu destekten yararlanmak isteyen engelli vatandaşların 17 Temmuz tarihine kadar İŞKUR'a başvurmaları gerektğini de ekledi. Engellilere yönelik desteğin sadece maddi anlamda değil, eğitim olarak verildiğini söyleyen Zehra Zümrüt Selçuk, bu tür desteklerin sürekli olarak devam edeceğini ve engellilere hep umut olmak istediklerini dile getirdi. Verilen eğitimlerin işyeri yönetimi, teknoloji, rehabilitasyon ve daha birçok alanda engellilere destek sağladığını söyleyen Bakan Selçuk, İŞKUR'a gitme konusunda problem yaşayan engellilerin projelerini İŞKUR'a çeşitli yollarla göndererek söz konusu destekten yararlanabileceklerini aktardı. 

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler