2.el araç satın alırken dolandırıcılık olaylarına son! Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi

Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi, araç satın alırken güvenli bir ticaret yapmanıza yardımcı olur.
07 Eylül 2020 Pazartesi

Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi sayesinde araç satın alırken yaşanılan dolandırıcılık olaylarına karşı ciddi anlamda korunabilirsiniz. Referans numarasına bağlı gerçekleşen bu işlem sayesinde, araç satışı gerçekleştiği an para karşı tarafında veya satıcı sizseniz, sizin hesabınıza geçer. Böylelikle noterde yapılan dolandırıcılık işlemleri vb. sorunlar tarihe karışmış olur.

 

Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi Nedir?

"Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi nedir?" sorusu, 2.el araç satışının nasıl daha güvenli hale geleceği hakkında araştırma yapmak isteyen hemen hemen herkesin ortak sorularından biri olarak bilinir.

Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi sayesinde hem alıcı hem de satıcı taraf, sistemde hesap kaydı oluştururlar. Bu kayıt, sisteme tanımlanan hesaplar arasında araç satın alım işlemi olacağını belirleyen bir kayıttır. Sonrasında ise taraflara özel oluşturulan referans numarası ile noter işlemleri tamamlanır. Ödeme süreci ve tescil işlemleri aynı anda gerçekleştiği için direkt olarak aracın bedeli karşı tarafın hesabına geçer. Hesap tanımlamaları ve güvenli araç satım alım işlemleri Garanti BBVA Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı kanalları üzerinden gerçekleşir. Böylelikle araç satın alım işlemleri son derece güvenli bir şekilde gerçekleşir.

Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi Başvurusu

Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi başvurusu yapabilmeniz için Garanti Bankası'nın online kanallarını kullanmanız gerekir. Garanti BBVA Mobil Bankacılık Uygulaması ve Garanti BBVA İnternet Şubesi üzerinden başvuru işlemleri yapılabilir. Ayrıca hafta sonuna veya mesai günleri dışında olan günlerde ise direkt olarak nobetçi notlerler üzerinden işlemler gerçekleştirilebilir. 

Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi Şartları

Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi avantajlarından faydalanabilmek adına her iki tarafında da Garanti BBVA müşterisi olması gerekir. Aksi halde iki taraf için de işlem yapılması mümkün olmaz. Tarafların TL hesapları üzerinden gerçekleşen bu işlem, yalnızca taraflar tarafından yapılabilir. Vekalet ya da yakınlarla yapılabilen bir işlem değildir. Araç sahibi ve aracı satın alacak olan kişinin sisteme tanımlama yapmasının ardından işlemler başarılı bir şekilde gerçekleşir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler