2 Milyon Kişiye Fark Ödemesi Yapılacak

SGK'nın yapacağı emekli fark ödemesinin ayrıntılarını kapsamaktadır.
22 Temmuz 2015 Çarşamba 12:42


Sosyal Güvenlik Kurumu malullük, vazife malullüğü, emekli, yetim ve dul aylığı alan yaklaşık 2 milyon kişiye fark ödemesi yapacak. 1 Temmuz 2015'ten geçerli olan fark tutarı Ağustos ayı içerisinde ödenecek.

SGK'DAN MERAKLA BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre 2 milyon 14 bin 79 kişiye fark ödemesi yapılacak. SGK'dan 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanununun mülga hükümlerine göre-4/1-c malullük, vazife malullüğü, emekli, yetim ve dul aylığı alan kişilerin aylıklarının fark tutarları, ilgili banka ve PTT şubelerine, aylıklarının alındığı dün itibariyle ödeneceği bildirildi. 1 Temmuz 2015'ten geçerli olmak üzere, ödenecek olan aylıkların fark tutarının 220 milyon 342 bin 127 lira 85 kuruş olduğu kaydedildi.

SGK'DAN AYLIKLARINI ÜÇER AYLIK DÖNEMLER HALİNDE ALANLARA

SGK'dan Mayıs-Haziran- Temmuz döneminde aylık almakta olanlara Temmuz ayı olmak üzere bir aylık tutarında fark ödemesi yapılacağı bildirildi. Haziran-Temmuz-Ağustos aylarını içeren dönemde aylıklarını alanlara Temmuz ve Ağustos aylarını içerdiği için 2 aylık tutarında aylık farkı ödeneği belirtilirken, Temmuz-Ağustos-Eylül döneminde aylık alanlara ise Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları olmak üzere 3 aylık tutarında ödeme yapılacağı açıklandı.

SGK'DAN AYLIKLARINI HER AY ALANLARA

SGK'nin açıklamasında, her ay aylık alanlara sadece Temmuz ayı olmak üzere 1 aylık tutarında fark ödemesi yapılacağı ifade edildi. Toplamda 2 milyon 14 bin 79 kişiye, aylık fark tutarı olarak 220 milyon 342 bin 127 lira 85 kuruş ödeneceği belirtildi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler