200 Bankacı İşten Çıkarıldı

Türkiye Finans Katılım Bankası'nın 200 kişiyi işten çıkarmasını içermektedir.
04 Agustos 2015 Salı 07:37


200 personelini işten çıkartan Türkiye Finans Katılım Bankası, iddialara göre 300 çalışanıyla daha yollarını ayıracak. İşten çıkarmaların sebebi olarak, bankanın acil küçülme kararı aldığı söyleniyor.

BANKACILIK SEKTÖRÜNDE FLAŞ GELİŞME

Türkiye Finans Katılım Bankası'nın 200 çalışanını işten çıkarması bankacılık sektörüne bomba gibi düştü. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Türkiye Finans Katılım Bankası'nın işten çıkarmaları ile ilgili olarak, acil küçülme kararının alındığı belirtiliyor. 4.600 personeli bulunan bankanın, son yıllarda plansız bir büyüme politikasıyla 2000'e yakın yeni personel aldığı bankacılık kulislerinde konuşuluyor. 
İşten çıkarılmalarda özellikle bireysel bankacılık alanının hedef alındığı belirtiliyor. Bireysel bankacılığın hedef alınmasının arkasında ise beklenen büyümenin gerçekleşmemesi ve bu alanda yapılan yatırımlardan sonuç alınamaması olduğu öne sürülüyor. Ayrıca iddialara göre, Türkiye Finans Katılım Bankası acil küçülme politikasıyla 300 kişiyi daha işten çıkarma kararı aldı.

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI'NDAN YANIT

Türkiye Finans Katılım Bankası, işten çıkarmalarla ilgili bilgilerin basına sızması üzerine bir açıklama yayınladı. Açıklamada banka 200 personeli işten çıkardığını doğruladı. Ancak işten çıkarmaların ardında acil küçülme kararının olmadığını belirten banka, yenilenen organizasyonel yapılanma planı çerçevesinde 200 kişi ile yollarını ayırdıklarını vurguladı. 300 personelin daha işten çıkarılması iddialarını ise yalanladı.

Kategori:

Diğer Haberler