3600 ek göstergeyi Erdoğan açıklayacak!

3600 ek göstergede çalışmalar bitti. Taslak Cumhurbaşkanı'na sunuldu. Düzenlemenin en geç hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulması bekleniyor.
02 Haziran 2022 Perşembe 14:00


3600 ek göstergesiyle ilgili çalılamalar tamamlandı. Çalışmalar neticesinde 3600 ek göstergenin kimleri kapsayacağı da belli oldu. 3600 ek gösterge, polis, hemşire, din görevlisi ve diğer meslek gruplarındaki kamu personelini kapsayacak. Yeni düzenleme Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 3600 ek gösterge çalışmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. Ardından kamuoyuna açıklanacak. Çalışmanın kapsamı da nihai açıklama ile netleşecek.
 

4 MESLEK GRUBU YARARLANACAK


Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin, düzenlemenin detaylarını TRT Haber'de değerlendirdi. 4 ana meslek grubunun kesinlikle bu düzenlemeden yararlanacağını söyleyen Zengin, "Kapsam içerisinde, belki kamu görevlilerin tamamına 500-600 gösterge verilmesi söz konusu olabilir. 3600'ün üstünde ve altında olanları da kapsaması söz konusu olabilir" dedi.
 

ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Düzenlemenin hafta sonu açıklanması bekleniyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, 3-5 Haziran tarihlerinde Kızılcahamam'da yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düzenlemeyi burada kamuoyuna duyurması bekleniyor.

Diğer Haberler