7 Milyar TL'lik Talepte Bulunan Denizbank'a Onay

Denizbank'ın 7 milyar TL'lik ihraç talebine SPK'dan onay geldi.
25 Agustos 2015 Salı 07:00


Denizbank'ın bono ve tahvil ihracı talebi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı. Banka, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada 7.000.000.000 bono ve/vaya tahvil ihracının gerçekleştirilmesi için SPK'ya yapılan başvurunun kabul edildiği belirtti.

DENİZBANK'IN KAP YAPTIĞI O AÇIKLAMA

İlgide kayıtlı açıklamamız ile Bankamız Yönetim Kurulu'nun 22 Haziran 2015 tarihli kararı doğrultusunda, Bankamızın değişik vadelerde, Türk Lirası cinsinden, yurt içinde, bir veya birden çok seferde, halka arz edilerek ve/veya halka arz edilmeksizin, halka arz edilmeksizin ihraçta ise tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle, en fazla 7.000.000.000 TL (yedi milyar Türk Lirası) tutara kadar bono ve/veya tahvil ihracının gerçekleştirilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulduğu duyurulmuştu.

Söz konusu başvurumuz Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanarak Kurulun 2015/21 sayılı Haftalık Bülten'inde yayınlanmıştır. Haberin KAP'ın sitesindeki yayınlanmış halini ve ekli dosyalarını okuyabilmek için tıklayınız.

Kategori:
Etiket:
SPK

Diğer Haberler