Akaryakıt fiyatları yeniden artar mı? Petrol için tahminler…

Akaryakıt fiyatları yeniden artar mı? Tüm Türkiye’nin merak ettiği sorulardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Açıklamada bulunan Morgan Stanley, petrol fiyatlarıyla ilgili tahmin...
17 Mart 2022 Perşembe 13:00


Akaryakıt fiyatları yeniden artar mı? Tüm Türkiye’nin merak ettiği sorulardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Morgan Stanley, petrol fiyatlarıyla ilgili tahminlerde bulundu.
 
Ukrayna-Rusya Savaşı ile birlikte artışa geçen akaryakıt fiyatları son günlerde yerini indirime bıraktı. Üç gündür benzin ve motorin fiyatlarına indirimler geliyor. Ayrıca 17 Mart Perşembe günü petrolün varili 100 dolar seviyesinde sakin seyrediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan sektör temsilcileri petrolün sakin seyrinden doları benzin ve motorinde indirimlerin devam edebileceğini belirtiyor.
 

PETROL FİYATLARI ARTAR MI DÜŞER Mİ?

Petrol fiyatlarıyla ilgili olarak uluslararası yatırım kuruluğu Morgan Stanley’den dikkat çeken bir tahmin geldi. Morgan Stanley, yılın üçüncü çeyreği için Brent petrol tahminini 100 dolardan 120 dolara çıkardı. Morgan Stanley, dördüncü çeyrek ve gelecek yıla ilişkin tahminlerinde de yukarı yönlü revizyon yaptı.
 

RUS PETROLÜNDE NİSANDAN İTİBAREN DÜŞÜŞ ÖNGÖRÜLÜYOR


Uluslararası Enerji Ajansı'ndan (IEA), dikkat çeken bir açıklama geldi. IEA, Rus petrolünde nisan ayı itibariyle 3 milyon varil kayıp yaşanabileceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından petrol fiyatlarında yüzde 2,2 yükseliş görüldü. Varilin fiyatı 100,16 dolara çıktı.
 

MORGAN STANLEY’DEN PETROL TAHMİNİ


Morgan Stanley, üçüncü çeyrek için Brent petrol tahminini 100 dolardan 120 dolara çıkardı. Dördüncü çeyrek tahmini ise 100 dolardan 110 dolara yükseltildi. Daha önce 2023 için 95 dolar tahmini açıklayan banka bu beklentisini de 100 dolara çıkardı. Morgan Stanley ABD ve AB'nin Rus petrol ambargosunun Rusya'nın petrol üretiminde günlük bir milyon varillik düşüş yaratacağı analizini yaptı.

Diğer Haberler